Šta je novo?

OnePlus 5

Zaneli se malo kinezi ...
U početku im je marketing lepo išao, sad je već to 5-6 telefon i teže će proći priča...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa dugoročno im je cilj da dođu do cene najvećih igrača , mada ja nisam siguran da će to tako lako ići .
Iako potencijalno mogu mnogo para da povuku od bbk ako im bude trebalo npr za marketing.
Npr vivo se reklamirao na kupu konfederacija..

Sent from my Redmi Note 4
 
Poslednja izmena:
Pa bolje je porediti ga sa Ip7 Plus , makar zbog dijagonale ekrana
 
Evo mini-review iz prve ruke.

Telefon odlično leži u ruci, izrada je ozbiljnija nego prošle godine, ali ima jedan mali problem - klizaviji je nego pre. Nisam siguran da li bih ga nosio bez case-a. S druge strane, telefon je podosta tanak, mogao je opušteno da bude malo deblji i da nema mini camera bumpa sa većom baterijom, al' ajde. Pošto sam poručio i case zajedno uz fon, uopšte ne deluje kabasto čak ni sa kejsom.

Ekran je bolji nego na OP3(T), ali mi se čini da je to zbog kalibracije.

Sam sistem je fluidan i prebrz, odlično kešira i super radi. Jelly efekat prilikom skrolovanja se definitivno vidi, doduše ne toliko koliko izgleda na videosima, ali se može primetiti. Strašno je kako su hendlovali to da sam razmišljao da odradim RMA, iako mi se sviđa kako izgleda fon i jelly mi ne smeta. Imam još par dana pa ću razmisliti, nadam se da će srediti ovo inače će im pola ljudi vraćati telefon.

Kamera je bolja od OP3(T), ali ne dovoljno bolja da bi opravdala ovu cenu. U rangu je sa P10 i S7, a lošija od Pixela, 5x, 6p i S8. Portrait mod ume da ispadne dobro, kao i slike sa dnevnom svetlošću, ali u lowlight opet gubi fokus i pali preveliki ISO. Ovo je moguće rešiti softverom, samo ne znam koliko su im dobri inženjeri da reše taj problem.

Zvučnici su dovoljno glasni, fingerprint je najbrži koji sam koristio.

Radio sam speedtest vs Pixel i naravno, OP5 je bio brži i keširao mnogo više aplikacija za razliku od Pixela.

Pošto mi je stigao i njihov tempered glass, moram par reči o njemu. Ovo je najveće smeće od zaštite koje sam ikada stavio na telefon. Sa obe strane je pojelo po 2mm od ekrana, bacio sam nakon 2 dana korišćenja. Njihove Bullets v2 slušalice su mediokritet, Xiaomi Piston ih kidaju u svakom pogledu.

Sve u svemu, zadovoljan sam telefonom, problema sa WiFi nisam imao (a koristim 5GHz svuda), cena za 128GB model je smela da bude najviše 500€. Ono što me najviše nemira je odnos njihovog co-foundera prema korisnicima, videćemo šta će biti u budućnosti.

Kada budem imao više vremena, šaljem uporedne slike Pixel/S7/OP5. I dalje je Pixel (5x i 6p) šampion fotografije na mobilnim telefonima.
 
Hajp je očigledno jedino što znaju da naprave kako treba. Jelly efekat je možda hardverski problem, ne sumnjam da ga zvanično nikad neće ni pomenuti, kao ni probleme sa čitačem otiska, ili blokiranjem senzora na OP2 npr.
 
I po tome se vidi da su, ipak, daleko od velikih igraca.
Sent from a fantastic Lumia 950 XL
 
Podsetnik sebi samom, pre nego što mi OP5 bude isporučen:
Već 10 meseci koristim OP3, I prezadovoljan sam. Prezadovoljan.
 
Ne daj se pokolebati, druže kibiceru. :) OP5 jeste upgrade u odnosu na OP3, ali ono što vređa je njihov odnos prema kupcima.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Ovaj sam naručio kao poklon, ja ostajem na OP3. To sam odlučio pre nego što sam saznao za sve ove probleme.
Verujem da će problemi brzo biti rešeni, ali im ove gluposti stvarno nisu bile potrebne!
 
http://bgr.com/2017/07/03/oneplus-5-scrolling-issue-jelly-effect-has-no-fix/

b2fdd974f4578d58063abb32f5dfe362.jpg


These decisions apparently had unforeseen consequences, as shown in the image above. The display controller IC was relocated to the bottom of the phone to compensate for the camera. How did OnePlus did it? It flipped the panel, mounting it upside down.
 
Izgleda da će se sa ovim vratiti na početak, pa će se valjda settle-ovati kako treba sledeći put.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Malo sam gledao vezano za taj jelly effect i od tipa 50-60 komentara, samo 1 ili 2 su potvrdila to da postoji sto je zanemarljivo(sto bi se reklo treba biti baksuz da ti zapadne takav primerak) dakle nije kao sto ispade u celoj prici da je maltene svaki sa jelly efektom, nije, verovatno su na nekim modelima napravili gresku ali na jako malom procentu, zanemarljivom i takve bi primerke trebalo vratiti da bi se dobili novi bez greske.
Prave se greske brate i u automobilima(i to kljucne kod kocnica od cega ti zibot zavisi) i samo se pozovu vlasnici da vrate te modele koji su felericni(brdo takvih primera u USA, Japanu...) I to od velikih igraca tipa Toyota, Mazda, cini mi se i BMW imao gresku i nije nikakav problem i sto je na vecem broju primeraka i sto je ipasnije od ovako benignog problema zelea.
Gledam inace sve ovo iz razloga jel nastavljam tradiciju da kupim novi model OP-a, ovaj je sad vec mator nakon godinu dana.
A i ovo su prve serije i nikada bar ja ne uzimam prve serije nicega jer je tu veca verovatnoca da ce biti nekih problema.
Tako da kad sam shvatio da je jako, jako mali broj primeraka pogodjen time i to prvih primeraka, siguran sam da cu nakon 3-ke, uzeti 5-cu.
 
Ti mozes da izaberes da verujes u to i da ne verujes [emoji3]
Ovde lik jedini uzeo OP5,i ima jelly,cak i OP izjavio da je to normalno,a ti nasao od 50 komentara jedan ili dva.
Činjenica je da su failovali,verovatno su zurili ili sta vec. Nemas smo taj problem. Sacekaj bolje mozda isprave nesto vremenom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene konkretno nije problem jelly već što se oni prave blesavi oko toga. Nije jako mali broj primeraka pogođen time, SVI su pogođeni, samo neki ljudi vide, a neki ne.

@Zile995

Mislim da je Nexus 6P imao obrnut ekran isto.

Ili je problem u firmwareu displeja (za šta će morati da cimaju proizvođača da im odradi fix) ili se može srediti u samom sistemu. Ili će se ponašati kao da se ništa nije desilo. :)
 
Poslednja izmena:
@sysninja da li primetis razlike u brzini i fluidnosti u odnosu na OP3 koji si imao?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da, definitivno je brži i od OP3 i od Pixela. Fluidnost je ista, samo brže učitava aplikacije.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Kod mene konkretno nije problem jelly već što se oni prave blesavi oko toga. Nije jako mali broj primeraka pogođen time, SVI su pogođeni, samo neki ljudi vide, a neki ne.

@Zile995

Mislim da je Nexus 6P imao obrnut ekran isto.

Ili je problem u firmwareu displeja (za šta će morati da cimaju proizvođača da im odradi fix) ili se može srediti u samom sistemu. Ili će se ponašati kao da se ništa nije desilo. :)
Kako je moguce ne videti takvo nesto???
Cim sam prvi put video odmah sam spazio, moras biti slep pa da to ne vidis.
Ne mogu das toliki broj njih da to ne vide a da samo dvojica vide, to je nemoguce.
 
Ti mozes da izaberes da verujes u to i da ne verujes [emoji3]
Ovde lik jedini uzeo OP5,i ima jelly,cak i OP izjavio da je to normalno,a ti nasao od 50 komentara jedan ili dva.
Činjenica je da su failovali,verovatno su zurili ili sta vec. Nemas smo taj problem. Sacekaj bolje mozda isprave nesto vremenom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Znam sta su rekli jedno je sta su rekli drugo je da li ga ima, a nema ga na svim uredjajima.
Znam i ko ga je kupio, ali izgleda on spada u onu grupu sto su malobrojni ali ih ima, nazalost.
A inace bi me mnogo nerviralo kad bih to imao ali opet kazem mali je broj primeraka pogodjeni time, ja znam da nisam baksuz u zivotu.
 
Poslednja izmena:
Kako je moguce ne videti takvo nesto???
Cim sam prvi put video odmah sam spazio, moras biti slep pa da to ne vidis.
Ne mogu das toliki broj njih da to ne vide a da samo dvojica vide, to je nemoguce.

Ljudsko oko je čudo. Pun je reddit i xda klipova ljudi koji su snimili i pokazuju kako nemaju jelly efekat, a jasno se vidi. Jednostavno, drugačija je percepcija ljudima, neko primećuje manje, neko više, neko ne uopšte.

Ono što je činjenica je da svi telefoni imaju to s obzirom kako je mountovan displej, a da to nije rešeno u firmveru ili u softveru.
 
Ok tvoje misljenje. Ne slazem se sa tim ali se slazem da je ljudsko oko cudo i da ne vidimo svi isto i svi dobro.
Ja na srecu i sa ovim mojim godinama savrseno vidim(potvrdjeno skoro kad sam na pregled kod oftamologa, bikoz volim da idem na preventivne preglede ne samo ociju vec i svega, sta cu ceo mi je zivot moto bolje spreciti nego leciti) pa je malo neozbiljno da neko pomisli da ja to ne bih video.
Inace naravno da ne vidimo svi isto ali da vecina ne vidi tako nesto sto je lako vidljivo to ne priznajem jer nije tacno.
Ali, opet kazem postujem tvoje misljenje, ali dozvoli da imam i ja svoje koje se ne poklapa sa tvojim.
Ti si nazalost zabo los primerak, zato ja jos malcice cekam da se sve to jos ispegla.
 
Ja na svakom op5 klipu vidim jasan jelly effect u app drawer-u.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ok tvoje misljenje. Ne slazem se sa tim ali se slazem da je ljudsko oko cudo i da ne vidimo svi isto i svi dobro.
Ja na srecu i sa ovim mojim godinama savrseno vidim(potvrdjeno skoro kad sam na pregled kod oftamologa, bikoz volim da idem na preventivne preglede ne samo ociju vec i svega, sta cu ceo mi je zivot moto bolje spreciti nego leciti) pa je malo neozbiljno da neko pomisli da ja to ne bih video.
Inace naravno da ne vidimo svi isto ali da vecina ne vidi tako nesto sto je lako vidljivo to ne priznajem jer nije tacno.
Ali, opet kazem postujem tvoje misljenje, ali dozvoli da imam i ja svoje koje se ne poklapa sa tvojim.
Ti si nazalost zabo los primerak, zato ja jos malcice cekam da se sve to jos ispegla.
Nije mišljenje, već činjenica.

Zbog načina na koji je mountovan displej to je problem na svim OP5 i nemoj da dovodiš druge u zabludu.

Još jednom, jelly scroll je prisutan na svim OP5 i meni ne smeta.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Da i ja mislim da je hw problem.
Valjda će uskoro 1.1 rev moba

Sent from my Redmi Note 4
 
Nije mišljenje, već činjenica.

Zbog načina na koji je mountovan displej to je problem na svim OP5 i nemoj da dovodiš druge u zabludu.

Još jednom, jelly scroll je prisutan na svim OP5 i meni ne smeta.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Ne dovodim ja nikog nigde vec citam sta ljudi pisu, a pisu da neki imaju taj problem, neki nemaju.
I to je cinjenica, ti svakako imas pravo da se ne slozis, kao sto i nisi i to je ok.
Kako stvari stoje ja ga uzimam zato sto se nadam da toga nece biti(i da nije) na poslednjim verzijama i na ovima sto tek trebaju da se izbace.
Inace bi mi jako to smetalo i zbog toga ne bih platio nesto 500+€ jer me to nervira, gleda sam kako to izgleda i ono je za mene frusrirajuce i ne bih dao te pare a da ima taj problem.
Pozdrav.
 
Ja bih na tvom mestu sačekao malo da vidim da li će srediti u novijim revizijama pošto sve trenutne verzije pate od istog problema.
 
Poslednja izmena:
Izašao je OxygenOS 4.5.5. Sredili su ambient displej, auto-brightness, naravno fixa za Jelly nema (još uvek ili nikada).
 
Ja sam ipak rešio da ga prodam, ne mogu da pređem preko inferiorne kamere u odnosu na Pixel/5x/6p jer mi je jako bitna, stavio sam ga u oglase po ceni po kojoj sam nabavio.
 
A baš se očekivalo da kamera na petici bude top, još su i napravili saradnju sa DxOMark sajtom ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Mislim da oni trenutno ne znaju gde biju,ne mogu da zamislim koliko uredjaja im je vraćeno,zapravo ako ih uopste primaju nazad,zamisli das 550 evra za fon i imas ono na skrolu odneses im i oni ti kazu da je to normalno,pa ne znam.
Plus su toliki hajp veštački digli i to oni sami,setimo se onog Verge videa. Sve bi to bilo legitimno da su napravili dobar uredjaj,sad im se sve vraca i nekako mi ih nije zao. Zesce su se zaleteli nek se spuste malo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno