Šta je novo?

Poslednje odgledane pozorisne predstave

milann1971

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
04.11.2016
Poruke
1,053
Poena
50
ako ima otvorena slicna tema spojite je.. evo da pocnem, odgledao nedavno Chicago u pozoristu na Terazijama, odusevljen u svakom smislu, fascinantno, za svaku preporuku... pogledao predstavu Prah, takodje vrlo dobra, igra u Narodnom pozoristu,glume Natasa Ninkovic i Cvijanovic, gluma jako dobra, tragikomedija..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo ce biti slabo posecena tema :d ali ajde... Slucajna smrt jednog anarhiste - JDP. Opustajuce i zabavno. Moje opravdanje sto idemo relativno retko u pozoriste je bejbistiting :)
 
Ne znam koliko spada u predstave ali Državni Posao u Domu Sindikata prošle godine :D
 
kako nabavi karte za Anarhistu??

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Gledao sam Neoplantu u Novosadskom pozorištu prošli mesec.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Nora u JDP, prošle god doduše. Slabo u zadnje vreme idem, moram pojačati.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Балет - Ромео и Јулија
Декамерон
Госпођа министарка
Ово сам током марта одгледао.
Ове недеље ако будем има са ким, отићи ћу да погледам Чикашке перверзије :)

СНП Нови Сад

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Super je tema, ja sam mislio da otvorim.
Ako tražite 4K HD rezoluciju sa 3D efektima, kristalno čistu sliku i ton, pravac pozorište :D
Moja preporuka ide za Sviraj to ponovo, Sem, Beogradsko dramsko pozorište. Marko Živić igra glavnu ulogu u ovom komadu Vudija Alena. Super je komedija, a ja bih izdvojio i ulogu Peleta kao veoma dobru i zanimljivu :D
 
Moja preporuka za zločin i kazna, mene je oduševila predstava.
Rakočević i Bandović.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Preporuka topla za Mamma Mia, auhhhh, nesto naaj naaj... obavezno pogledati

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Bas mnogo zavidim Beogradjanima na pozoristu, tj na glumcima koje imaju.
 
Let iznad kukavičjeg gnezda - BDP

Maestralno!
 
gledao, odlicna..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pre oko mesec dana, "U Edenu na istoku", po tekstu Borislava Pekića dok sam bio u poseti rodnom gradu.
Amatersko pozorište u Kovinu (svaka sličnost sa radnjom predstave je namerna :) ), pozornica Doma kulture.

Tekst star gotovo 50 godina, i dalje ume da protrese svakog normalnog čoveka.
Ukoliko vam je "Balkanski špijun" Dušana Kovačevića bio dobro štivo ova predstava će vam se sigurno svideti.

U pozorište, na žalost, idem jako retko. Ranije dok sam imao vremena još i nekako ali sada možda par puta godišnje.
 
Poslednja izmena:
Hadersfild i Zagonetne varijacije su ostavile na mene jak utisak. Obe sam odgledao dva puta. Mizeri sa Anicom Dobrom je tesko razocarenje.
 
Uf Hadersfild je neprevaziđen, samo mi se čini da su ga skinuli sa repertoara.
 
Uf Hadersfild je neprevaziđen, samo mi se čini da su ga skinuli sa repertoara.
Moguce, ima nekoliko godina kako sam ga gledao. Odlicna prica. Ne znam film kakav je.
Bila je dobra i Prevrtac sa pokojnim Madzgaljem. Ne znam da li su je izvodili u nekom izmenjenom sastavu nakon sto je umro.
 
Poslednja izmena:
Roditelji gde ste :) Ajde da vodite decu u pozorište

Imam karte za 05.05.2017. u 18h , Ljubavni napitak i 12.05.2017. Čarobna frula 12.05.2017. u 18h , Opera za decu

Madlenianum, Jedini uslov je da se ide u pozorište :)

unnamed.jpg
 
Poslednja izmena:
Jesenja sonata Atelje 212 u reziji Jagosa Markovica, malo je reci brilliant.. obavezno pogledati, teska predstava sa maestralnom glumom... cista 5

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
obavezno pogledajte Avgust u okrugu Osejdz.. Atelje 212,dakle nesto naaj naj.. igra 16.05.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja cu da gledam jami Distrikt u NS, ocekujem neocekivano :) Btw cuo sam preporuku za mjuzikl Ljubav i Moda ali nikako da se organizujem. Generalno Stasa Koprivica mi je mnogo gotivan lik, i kad ona pise tekst obicno je to vrlo kvalitetno, a i volim da pomazem nezavisnu produkciju. Ima i jedna interesantna postavka koja se prikazuje u Hotelu 88 na Dorcolu pa pogledajte https://www.facebook.com/558918234226735/videos/vb.558918234226735/1484253731693176/?type=2&theater

Odgledao sam je, ali nisam odusevljen tematikom i tezinom. Lagana limunadica koja predstavlja danasnje vreme koje mozete videti cim upalite TV. Ok da se covek malo nasmeje, ali nema tezine verovatno jer predstavlja danasnjicu, a treba malo vremna da prodje...
Bas danas idem da gledam Hipnoza jedne ljubavi u Zvezdara Teatru. Tesko je bilo nabaviti karte, a nadam se da je vredelo cekati, videcemo. Za preporuku od manje komercijalizovanih npr Cabares cabarei (maestralni Zijah Sokolovic), Opasna igra (po Nusicu) koje se igraju u pozoristu Slavija koje u maju i junu (kada je i kraj za ovu sezonu) prodaju karte sa 50% popusta (400 dinara, a samo Cabares cabarei je 500 dinara) pa oni kojima je pozoriste skup izlazak nemaju izgovora da ne odu.
 
Poslednja izmena:
Cabares Cabarei je sjajnooooo uradjena monodrama, koju sam gledao 3.puta..Zijah je maestralan

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Odgledao sam je, ali nisam odusevljen tematikom i tezinom. Lagana limunadica koja predstavlja danasnje vreme koje mozete videti cim upalite TV. Ok da se covek malo nasmeje, ali nema tezine verovatno jer predstavlja danasnjicu, a treba malo vremna da prodje...
Bas danas idem da gledam Hipnoza jedne ljubavi u Zvezdara Teatru. Tesko je bilo nabaviti karte, a nadam se da je vredelo cekati, videcemo. Za preporuku od manje komercijalizovanih npr Cabares cabarei (maestralni Zijah Sokolovic), Opasna igra (po Nusicu) koje se igraju u pozoristu Slavija koje u maju i junu (kada je i kraj za ovu sezonu) prodaju karte sa 50% popusta (400 dinara, a samo Cabares cabarei je 500 dinara) pa oni kojima je pozoriste skup izlazak nemaju izgovora da ne odu.


Ja sam oduševljen temom (jer tema je klasik na ovim prostorim, ali ova predstava MORA da ide u mainstream pozorištu), izvedbom, naročito ritmom predstave koji je odličan, mene je predstava oduvala. Naravno sve je to lični utisak, i svako ga gleda sa nekom svojom životnom podlogom, jeste da se te stvari vide kad se upali TV ali upravo KRITIKA toga se ne vidi, vidimo da se nacionalizam svuda gaji i neguje (ma šta nacionalizam, čist fašizam svuda u ex YU). Ako nisi čistokrvni Srbin, Hrvat, Musliman sa svim onim stavovima koji se od tebe očekuju, ti si manjina, izopšten i nepoželjan. Često bukvalno ugrožen. Najmanje sam se smejao u predstavi meni je sve to prokleto tužno, a taj bes i mržnja koji kuljaju i u novim generacijama su potpuno poražavajući za bilo koga ko živi, ili vaspitava decu na ovim prostorima. Bez obzira na tvoj "mlak" utisak, nadam se da se slažeš da ima baš dosta ljudi kojima je ova lekcija potrebna... Pozdrav!
 
Pa zato sam i naveo da treba malo vremena da prodje da bi se kritikovala danasnjica, a da to ima tezinu. Po meni nije potrabno da neko otvara oci za ono sto je za kritiku, jer ako to covek nije sam uvideo i da je toga svestan, tesko ce mu neka pozorisna predstava otvoriti oci. Mislim da su predstavljene posledice pravih problema mladih i da se najbitniji problemi nisu ni dotakli. Mozda sam ja u startu ocekivao vise i posle bio pomalo razocaran pruzenim. Doduse svi smo razliciti i drugacije dozivljavamo stvari sto je i normalno. Naravno treba je odgledati, a svako ce naci tamo po nesto nesto za sebe.
Pozdrav
 
Tuzno je da ova tema nema ljudi koji zele da komuniciraju. Evo ja cu probati da popularizujem:
imate i Pozoristu Slavija 09.06. Cacijev spomenar, monodrama Milana Cacija Mihailovica o vremenu provedenom na daskama, sa nasim velikanima. Istina o zivotima glumaca prikazana na jedan lep i humoristicki nacin. karte mozete kupiti za 300 dinara do 05.06. , a posle toga do kraja meseca po 400 dinara (50%) jeftinije. Ovde mozete skinuti repertoar, a ostale informacije na njihovom sajtu:
http://www.pozoriste-slavija.co.rs/repertoar.pdf
https://www.pozoriste-slavija.co.rs/
Ostaje preporuka jos za Cabares cabarei monodrama Zijaha Sokolovica (nije za ispod 35 godina) i npr Kirija preradjeno Nusicevo delo, mada i ostale Nusiceve predstave su dobre, Oli mi ga dat ...
Ljudi ne dajte da pozorista umru, upumpajte im vazduh, a videcete kako ce vam se to lepo vratiti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno