Šta je novo?

Da li je moguća nadogradnja procesora?

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,954
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
U pitanju je ProBook 4740s (C4Z36EA).

Kako je lap star više od četiri godine 4k video secka.

Može li se nadograditi procesor da fluidno "teče" 4k?

t97QJlz.png
 
Ja sam na probook 4535s nadogradio sa A4 na A6 i proslo je ok...
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Hvala na odgovorima ;)

Šta bi odgovaralo od ovih procesora sa linka - da radi fluidno 4k materijal, a sa druge strane da ne opterećuje mnogo procesor?
 
Hvala još jedanput ;)
 
Glupo pitanje, koja je prednost 4k materijala na 17" ekranu na 1600x900 u odnosu na full hd?
 
Verovatno se poveze neki 4k ekran na njega, pretpostavljam TV.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Upravo ovo što kaže Mikec ;)
 
...ali ima još jedna stvar, da se preko programa Subtitle Workshop srede titlovi ako žuri/kasni titl za filmom/serijom.... kada je 4K snimak i procesor na 100% tada je nemoguće/teško da se podesi....
 
ako je titl odgovarajuci, tj., pravljen za odgovarajuci frejmrejt filma, a samo "bezi" napred ili nazad, onda mozes kroz tipaaa... media player classic samo da ga pomeras napred-nazad, klikom dugmeta.
a mozes i da koristis program subtitles (do verzije 3.2.1, recimo), kojim lako mozes da nadjes alternativne titlove.

pozdrav
 
Gledao sam sada YT klip u kome se menja/nadograđuje CPU. Ne bih ja to sam radio, pre bih odneo u servis. Bukvalno treba skinuti svaki šraf i ceo lap raskupusati da bi se došlo do procesora:

(negde oko 8:35 je zamena procesora)



Poslaću mail ovlašćenom pa javljam sve oko cene ;)
 
U8nT0WS.png


Sada sam pitao koliko bi koštala zamena procesora u servisu s obzirom da je istekla garancija pa javljam odgovor ;)
 
To je veoma dobra cena, mislim da nizu neces naci.
 
Kod njih je sve 1800 dinara (zamena memorije, zamena hard diska...), od najjednostavnijih stvari do najkomplikovanijih.
 
I kada ti ne priznaju garanciju moras da platis 1800 dinara iako neces da se ista radi na laptopu.
 
Nazad
Vrh Dno