Šta je novo?

wifi adapter ili nesto drugo?

stefkoss

Cenjen
Učlanjen(a)
14.12.2012
Poruke
692
Poena
170
Ruter mi je u dnevni a sastavljam nov pc u sobu na spratu.
Bice koristen uglavnom za competitive gaming, dali mi neko moze reci kako da najbolje iskoristim wifi na pc.
Da ubacim wifi extender, wifi adapter, ili nesto drugo?
 
wifi nikako.
Nadji nacin da sprovedes kabl ili premestis ruter.
 
A da uzmem neki wifi extender i da od njega sprovedem preko kabla?
 
Majstore,opet si na wifi...samo kablom...
Ako hoces online igre,mora zicno sve...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zasto bi moralo?

3 kompa su na wifi i 2 zicno,nikakve razlike u pingu nema...
Na 2 wifi se konstatntno igraju LoL,Overwatch i sl online igre...
 
Да не отварам нову тему, да ли ова Xiaomi стварчица https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-WiFi-Amplifier-Pro-300Mbps-Amplificador-Wi-Fi-Repeater-Wifi-Signal-Cover-Extender-Roteador-Mi/1597125_32829983692.html?spm=2114.12010612.0.0.2a6cad9dhwCOrA ради посао ако ми је у стану код родитеља слаб wifi сигнал у дневној соби па да га мало појачам? Качи ли се лако на рандом TP link рутер?
 
Svako ko kaze da wifi nije opcija za gaming ili bilo sta drugo odmah da uzme i sopstveni kompijuter baci ili pokloni nekome... Ako nesto ne znas nemoj siriti dezinformaciju.
Ja cu ti sada reci najbolji best buy solution koji mozes kupiti kod nas u radnji :). Pritom nisu ti potrebni nikakvi drajveri, ima odlican signal stabilnu konekciju i tako blize i tako dalje.
https://www.emmi.rs/wireless-ap-bežični-ruter-tenda-n301-wireless-n300-1xwan.11.html?productId=58564
Na postojeci wifi ruter se kacis sa tendom kao wifi repeater (wisp mode) sa tende na komp kablom GG

Nema na cemu
 
Poslednja izmena:
Svako ko kaže kompijuter, odmah da baci tu stvar, štagod ona bila :)
 
WiFi i nije opcija za iole ozbiljan gaming. Za casual jeste, ali ne i za igre gde se varijacije pinga osete očas posla.

Dovoljno je jedan komša na istom kanalu kao i ti da stream-uje nešto malo duže i eto ti ping ode 50% i više.
 
Значи не исплати ми се поручивати и чекати да стигне из Кине боље да узмем овај из Еммија?
Треба само да да сигнал за читање интернета, неће се за гејминг користити.
 
Svako ko kaže kompijuter, odmah da baci tu stvar, štagod ona bila :)

Pozitivan komentar iz pravopisa ali trolovski sadly :)

Anyway

@Joximovic

Kao i svaki forum toliko postova a nisi dobio pravi odgovor, ja zato pisem kada mogu nesto da kazem a 101% imam iskustvo sa time u realnom radu.
Znaci sa ovom kombinacijom tenda plus njen wisp mode (sto nije repeater mode) radi perfektno. Konekcija 100% stabilna ping perfektan znaci testirano u realnom radu sto na rigovima za kopanje sto kod mene kuci za gaming i svakodnevne stvari. Od kako ovu kombinaciju koristim odmorio sam se od raznih wifi adaptera i tih stvarcica.
Sta je jako dobro to sto je Tenda slozices se jako jeftina a pritom ima odlican signal sa nezaobilazno stabilnom vezom sto kao celinu daje odlican bang for the buck.
 
Резервисао сам, сутра или прекосутра ћу покупити а пробати за пар дана па јављам, јефтина је стварчица. Хвала на предлогу.
 
Добро ради посао Tenda N301. У wireless repeating опцији се намести тај поменути wisp mode, и код мене то у пракси значи да хвата сигнал из ходника јачине око 2 цртице и појачава га на максимум у суседној соби које је прије имала једва 1 цртицу сигнала. Пробано browsing и вибер позив и ту је радио добро... за гејминг се ионако неће користити. Има и 4 слота за ЛАН.
Па коме буде требало тако нешто...
 
Imam jedno pitanje, drug mi ie uzeo usb adapter sa sim karticom. Medjutim kada usteka u komp nema internet. Nisam nikada koristio ove adaptere, ima li neko podesavanje u windowsu koje mora da odradi ds bi ovo proradilo?

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk
 
Od kog provajdera ? Normalno samo instalira program, drajvere, i poveže na provajdera.
 
@joximovic
Možeš li da testiraš brzine koje dobiješ. Ja sam kupio neke no-name repeatere na Aliju, fino pojačaju signal i poboljšaju stabilnost, ali brzinama nisam zadovoljan.
 
Може али тек за 15ак дана могу да јавим, чим дођем кући пробаћу па јављам. Отприлике као колико чекаш shiping са Алија :)
 
@joximovic
Možeš li da testiraš brzine koje dobiješ. Ja sam kupio neke no-name repeatere na Aliju, fino pojačaju signal i poboljšaju stabilnost, ali brzinama nisam zadovoljan.
Тестирао сам коначно. Иначе нет пакет је 20/2 мбпс, а са овим рутером сам добијао 13-14/2 у дневној соби гдје је прије био сигнал 1 цртица. Добар резултат чини ми се ипак је то wifi.
 
Aj da ne otvaram novu temu,imali jos ko ode od kolega Xiaomi wifi amplifier 2?
Meni danas stigao,ali nikako da povezem mob sa njim,pa ako moze pomoc?
Gledao neke klipove,ali tamo ona njihova android app nije kao moja,tamo ima da se odabere ovaj wifi,a kod mene nema
 
Da odgovorim sam sebi,app ima falinku pa nece da se nakaci kad se izabere Evropa,samo sam odabrao Indiju i sad je sve ok ;)
 
Da, mora neka druga zemlja, oni navode Kinu da se izabere. Inace meni sa mojim Mi4c i LOS sistemom nikako nije hteo da se poveze. Imam neki Wiko Pulp 4G i on se povezuje bez problema. Ne znam o cemu se radi.
 
Nazad
Vrh Dno