Šta je novo?

Problem sa jednom grafickom rx480

Hazu

Poštovan
Učlanjen(a)
30.11.2016
Poruke
14
Poena
54
Na jednom rigu gde imam 4x rx480 8gb, jedna karta trosi 10w vise, nema prikacen monitor i sve je isto kao na drugim rigovima.

Probao sam da promenim extender i opet isto, jedna karta koja trosi 10w vise u majneru izbacuje GPU#x got a incorrect share make sure you didn't overclock it too much.

Nijedna karta nije klokovana i svi rigovi su isti napajanje je 850w(rx-850ae-b)

Mozda je problem do struje ali opet svi ostali rade normalno...

Jel ima neko neki savet ili je imao slicnu problematiku?

1111.gif

Kopam Eth na Konjtronu...
 
savet je da je losiji primerak karte
 
+sad vidim skrin, kolko vuce ovo iz zida 170W po karti
 
170w, gle vojkan moderator, e prvo nesica sankcionisi isprobaj komande hahaah xD
 
gle stvarno ahaahhahaahh, jebga mora neko da bude kolateralna steta
 
A koliko otprilike troši kada gpu-z pokazuje 71w?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Uvek ti je formula GPU-Z napon + 50w = realna potrosnja.
Ne mozes da smanjis napon memorije on je uvek 1.5V
 
Aha znači tako ide, a zar napon memorije nije 1000mv, tako piše u biosu.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
nema šanse to za +50w, evo sada nešto testiram, 5 kartica su 90-95w po gpuz, jedna je 105w, rig iz zida vuče preko 1000w.
meni su 470 na tom naponu (1.15-1.18) vukle ravno 200w iz zida, ovo je 480 tako da verujem da je i ona tu negde (na ETH).
 
Po nekom mom iskustvu je ta vrednost tu negde , 40-50w. Bar je meni do sad tako bilo.
Recimo maticna + 1x470 kartica (50w idle + 85w kartica gpu-z ~ iz zida 180w), ili maticna + 5x470 (120w idle + 68w kartica gpu-z ~ iz zida 650w)
Ovo su mi konkretni primeri koje sam merio nedavno.
 
Nije losa karta i problem je resen.

Hvala u svakom slucaju.
 
Poslednja izmena:
Nije neko pravilo al je red ako već rešiš problem da napišeš i kako si ga rešio, mislim da je to svrha, da se ne ponavljaju 15 puta ista pitanja. :)
 
Ja imam problem sa grafom rx480 asus strix izbacuje mi stalno plavi ekran pri kopanu eth-a.Imam 4 grafe na Cooler Mastera v850 kontam da je napajanje slabo.Da li je neko imao slicnih problema?
 
skines jednu graficku i pustis da radi tako.
Ako radi moguce da je napajanje.
 
Slabo za 4 rx nije, jedino ako nisi undervoltovao pa rade na nekom ludačkom naponu
 
Nazad
Vrh Dno