Šta je novo?

Crno mastilo na kertridz u boji

BFuser

Cenjen
Učlanjen(a)
20.07.2012
Poruke
217
Poena
169
Da li je moguce da se u prazan kertridz u boji naspe crno mastilo i da taj kertridz radi kao crni kertridz? Ako moze, da li se taj kertridz stavlja na mesto u stampacu predvidjeno za crni kertridz il mozda na mesto gde je inace kertridz u boji? Kertridz je inace inkjet hp 300.
 
Da bi očistio ketridž u boji od zaostale boje treba specijalna hemikalija i posuda (koja stvara vakum) nebi li bio potpuno očišćen.

E sad zavisi od tipa ketridža ti šareni uglavnom imaju tri odvojene komore u koje se sipa svaka boja posebno.

Recimo da teoretski može to da se odradi, ali bi ja za takvu stvar pre otišao u neku radnju koja se bavi reciklažom ketridža.

Objasni im sve zašto želiš takvo punjenje i ako su dobre volje možda ti i završe.

Ako nisu verovatno će da te zavlače na razne načine nebili te izbegli

Što se tiče mesta svaki ketridž u štampaču ide na svoje mesto zbog komunikacije i radom sa samim uređajem.
 
pa valjda zavisi od toga sta zelis da postignes.
Ako te ne zanimaju boje i zelis da predjes na crno-belu stampu, onda mozes te u boji da zemenis crnim ili samo da sipas. Ako su odvojeni kertridzi sa cipovima, onda je stvar malo komplikovanija i mozda mozes da kupis samo cipove jeftino iz kine.

Ajd objasni zasto uopste razmisljas o ovome.
 
Jel ovo kako mali đokića zamišlja tehnologiju štampača????

Brate nemoj da lupetaš
 
Da li je moguce da se u prazan kertridz u boji naspe crno mastilo i da taj kertridz radi kao crni kertridz? Ako moze, da li se taj kertridz stavlja na mesto u stampacu predvidjeno za crni kertridz il mozda na mesto gde je inace kertridz u boji? Kertridz je inace inkjet hp 300.

Imam ja taj ketridz, mogu probati. Taj ketridz ima tri komore (za zutu,roze i plavu). Moglo bi mozda da radi da se recimo napuni crnim mastilom komorica (sundjer) sto treba da ide zuta. Mislim da bi radilo, al mora i ceo dokument koji se stampa da bude zuto-beli, pa da izadje crno-bela stampa.
 
Uzgred da pitam, crni kertridz ima tri rupice a ne jednu pa ne znam u koju da sipam mastilo, da l u sve tri il u samo neke i u kojoj meri da sipam?
 
Procitaj prvo informacije na linku koji sam ostavio iznad.
 
Imam jedno glupo pitanje: Kod kuće imam štampač Lexmark X5650, koji već 3-4 godine skuplja prašinu, zbog toga što su ketridži za njega bili preko 4500 dinara. Kada sam odneo ketridž u neku radnju za punjenje ketridža, rekli su mi da taj model (mislim da je model #36XL) nije moguće napuniit, pa od tada stoji. Pošto je to bilo davno, zanima me da li je u skorije vreme "otkriven" način za punjenje ketridža koji jednostavno nisu namenjeni tome?
 
Uzgred da pitam, crni kertridz ima tri rupice a ne jednu pa ne znam u koju da sipam mastilo, da l u sve tri il u samo neke i u kojoj meri da sipam?

Pošto vidim da si dosta ne upućen u ovu oblast na sledećem linku ću ti dati jedan mali pdf priručnik koji bih te zamolio da pročitaš pre nego što se upustiš u ove tvoje vratolomije

https://www.dropbox.com/s/9622z70geggyamu/Prirucnik%20za%20odrzavanje%20inkjet%20kertridza%20i%20stampaca.pdf%27?dl=0

Imam jedno glupo pitanje: Kod kuće imam štampač Lexmark X5650, koji već 3-4 godine skuplja prašinu, zbog toga što su ketridži za njega bili preko 4500 dinara. Kada sam odneo ketridž u neku radnju za punjenje ketridža, rekli su mi da taj model (mislim da je model #36XL) nije moguće napuniit, pa od tada stoji. Pošto je to bilo davno, zanima me da li je u skorije vreme "otkriven" način za punjenje ketridža koji jednostavno nisu namenjeni tome?

Jedino da probaš da nađeš CISS za tvoj model štampača i ubaciš njega umesto ketridža

To ovako izgleda za određene modele za koje postoji

http://www.ebay.com/itm/CISS-continuous-ink-system-officejet-7610-7110-6100-6600-6700-7612-FOR-HP932-933-/292062409057
 
Poslednja izmena:
Imam drugo pitanje, ako moze neko da mi objasni, hocu da dopunim crni kertridz crnim mastilom, za crni hp 300 valjda treba 5ml da se unese mastila, za crni hp 300xl, 10 ml. E sad, na oba crna kertridza ima 5 rupica. U koju da sipam? Da l u samo jednu (centralnu) da naspem 5ml odnosno 10ml il u svaku po 1ml odnosno 2ml?
 
Poslednja izmena:
Imam drugo pitanje, ako moze neko da mi objasni, hocu da dopunim crni kertridz crnim mastilom, za crni hp 300 valjda treba 5ml da se unese mastila, za crni hp 300xl, 10 ml. E sad, na oba crna kertridza ima 5 rupica. U koju da sipam? Da l u samo jednu (centralnu) da naspem 5ml odnosno 10ml il u svaku po 1ml odnosno 2ml?

Taj hp 300xl ima veliki sundjer i komora je preko celog ketridza, u njega mozes u bilo koju rupu. Hp 300 ima malu komoru i sundjer na sredini, u njega samo u srednju mozes da sipas.
https://www.youtube.com/watch?v=6vuM13Ftzuk
U hp 300 nemoj sipati u druge rupe jer ce iscuriti, mastilo ide o ovaj prazan prostor, a ne u sundjer.
hp 300xl: https://www.youtube.com/watch?v=AVd-9YyYOMQ
 
Poslednja izmena:
Taj hp 300xl ima veliki sundjer i komora je preko celog ketridza, u njega mozes u bilo koju rupu. Hp 300 ima malu komoru i sundjer na sredini, u njega samo u srednju mozes da sipas.
https://www.youtube.com/watch?v=6vuM13Ftzuk
U hp 300 nemoj sipati u druge rupe jer ce iscuriti, mastilo ide o ovaj prazan prostor, a ne u sundjer.
hp 300xl: https://www.youtube.com/watch?v=AVd-9YyYOMQ

Hvala na odgovoru. Nasao sam takodje na YT da se prvo proveri iglom gde je sundjer i u kojoj god rupici je sundjer, tu se sipa. I ne znam je li bolje da se sipa u jednu il da se ukupna kolicina mastila podeli pa ravnomerno se naspe u svaku rupicu.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru. Nasao sam takodje na YT da se prvo proveri iglom gde je sundjer i u kojoj god rupici je sundjer, tu se sipa. I ne znam je li bolje da se sipa u jednu il da se ukupna kolicina mastila podeli pa ravnomerno se naspe u svaku rupicu.

Nije bitno. Ja skinem tu kapicu sa rupicama i direktno spricem u sundjer naspem. Posle zalepim tu kapicu selotejpom obmotam par puta. U taj hp 300xl staje 4 puta vise mastila.
Nekad se zgrusa to mastilo u sundjeru i onda otkuvam i osusim sundjer i bude ko nov. Ketridz proverim da li ostavlja ravnomeran trag na papiru, par puta ga povucem i onda ubacim u stampac.
@Markic
Moze i taj ketridz da se napuni.
 
Je l skines samo nalepnicu sto je na kapici il skines celu kapicu (plasticnu)? Moze li da radi kertridz kad se skine cela plasticna kapica?
 
Je l skines samo nalepnicu sto je na kapici il skines celu kapicu (plasticnu)? Moze li da radi kertridz kad se skine cela plasticna kapica?

Skinem kapicu. Ne moze da se uzlebi ketridz u stampac bez te kapice. Kapicu opet zalepim i vratim na ketridz. Tesko se skida ta kapica sa kertidza, bolje napuni kroz rupice.
 
Nazad
Vrh Dno