Šta je novo?

POS vs POW - proof of stake vs proof of work

JEz1

Poštovan
Učlanjen(a)
14.04.2017
Poruke
15
Poena
54
Lijep pozdrav, pokusao sam traziti po forumu nesto na ovu temu ali bezuspjesno. Zato sam i odlucio napraviti novu temu, ako vec ima nesto slicno a ja nisam nasao unaprijed se izvinjavam.
Zanima me konkretno POS. Shvacam ja sva ta objasnjenja s googla i sto oni pricaju ali neshvacam sto ce to konkretno znaciti za minera tj nas majnere koji imamo npr 10 rigova i odjednom se predje na POS. Ja majnam ETH i sve vise na ETH sceni se spominje skori prelazak s POW na POS pa bih zamolio ako se neko vise razumije u to da malo lajicki tj na razumljiv nacin objasni sto bih to trebalo znaciti hvala :D
 
otprilike sam shvatio da ce biti neisplativo s GPU majnanje, ali me interesuje princim POS-a, bitcoin je POS pa ga ljudi i dalje majnaju ali naravno asid masinama.
 
bitcoin nije pos. neces moci kopati uopste sa karticama niti bilo cim.
 
Nece biti NEISPLATIVO, nego neces moci uopste da kopas, 0 isplativost :D
 
POS je sitem gde dobijas coine za dupeta... sve je to lepo ali kad isti nemaju vrednost, ucivanje cene je skoro nemoguce....
Takodje u POS sistemu ko drzi najvise coina odredjuje sve

I sad sa kinezima vidimo da POW ima mana velikih u centralizaciji, POS to ne ispravlja, takodje sigurnost mreze je upitna
 
Nazad
Vrh Dno