Šta je novo?

Koriscenje telefona / tableta pred spavanje?

Igram sah na telefonu cesto pre spavanja i to bi bilo to.
Kad ustanem ne vidim gde idem, a kamoli da gledam u telefon ...

Ovo bi mene sigurno razbudilo, i to potpuno. Ja sam se sada disciplinovao da ne ulazim ni u jednu "kreativnu" aplikaciju, iskljucivo igram MahJong pred spavanje - to me uspava za 5-10 minuta.

To bi bila i preporuka za Djilkosa i slicne kojima su ove navike ocito prerasle u problem, jer im kradu vreme za spavanje - ne ulaziti na FB, IG, vesti, multiplayer igre - uopste bilo sta interaktivno. Posto vec postoji navika "s telefonom u krevet" od koje se ne moze tek tako odvici "na suvo" - ovo je najbolji nacin.
 
Same here, komp nikada ne gasim. Osim kada 2 puta godisnje komponente cistim od prasine xD
Stoga pred spavanje visim na kompu dok mi se ne prispava. Telefon iskljucivo na poslu cackam xD
 
Obavezna rutina pred spavanje, face, instagram, forumi i na kraju 8 ball pool :) A sta cemo sa upotrebom telefona u wc-u....dok ne utrne noga :p
 
Ne nego cu citam etikete sa sone kiseline i praska za ves :)
 
Moras da pomeras noge dok sedis, na prestolu. Mada meni je kod keve i caleta kupatilo koje ja koristim uzano pa sednem na klonju, a glavu oslonim na ruke na radijator pa kada ustanem posle pola sata ceo sam utrnut. Moram da sednem na kadu da dodjem sebi.
 
Pa dobro bre zar i u WC-u majkumustaru. Što se tiče telefona pred spavanje, jednom kada se piđžamiram telefon završi na polici da me uredno probudi ujutru.
 
Poslednja izmena:
Pošto spavam 4-5 sati dnevno, kada krenem na spavanje odložim telefon pored kreveta i zaspim čim spustim glavu na jastuk (možda i pre). Ujutro uzmem telefon da isključim alarm i to je to.
 
POslednjih godina postajem kritican zimi, mada sada mi je, od proleca do kasne jeseni ok jer redovno picim basket, kosim plac, sadim bastu.. p;a me fon ne interesuje uvece.
Ali zimi drndam neku igricu PvZ2 dok prsti ne utrnu. :(

Tablete ne koristim :)
 
Poslednja izmena:
... Jedan od glavnih razloga zasto nikad nisam kupovao polovne telefone :d
Dude... Gross... :d
U suštini, kad razmislim šta ja sve radim pa do'vatim telefon odmah za tim, žao mi je svih koji su kupovali moje telefone. :d

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Citam ove poruke i zabezeknut sam. Pa vi ste ljudi zavisnici. Znaci ja ispada da sam nenormalan u ovom danasnjem ,,normalnom" svetu. Telefon koristim za poruke i pozive i to je to. Mada kada udjem u autobus i vidim gomilu nojeva koju pokusavaju da udju telefon i ne cudi me. PC obozavam, kako za rad, tako i za igranje. Ali da se ne odvajam od nekog gedzeta, to mi je suludo. Detetu cu pokusati da usadim isto to, od njenih malih nogu sam krenuo sa tim, ali gledajuci svet oko sebe, to je borba protiv vetrenjaca.
 
Obavezna rutina pred spavanje, face, instagram, forumi i na kraju 8 ball pool :) A sta cemo sa upotrebom telefona u wc-u....dok ne utrne noga :p

Provalio sam da noge utrnu zato sto drzim laktove na njima a ne od sedenja. ;)
 
Ja sam se rešio ove navike vrlo jednostavno. Saznao sam koliko je štetno da. Mi mobilni telefon bude pored glave dok spavam i jednostavno kad krenem na spavanje ga ostavim u drugoj sobi, uzmem knjigu ili kindle i čitam pred spavanje. Em je kvalitetnije utrošeno vreme, em me lepo uspava. Jedino mi je zao sto sam preko dana zavisnik, pa sam mnogo vise. Na telefonu nego pored knjige.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Obavezni ritual vec godinama mi je pola sata pred spavanje citanje stripa i pregled twitter-a na tabletu. Telefon je u airplane mod a ni ne gledam ga posle 10 uvece
 
Ja sam se rešio ove navike vrlo jednostavno. Saznao sam koliko je štetno da. Mi mobilni telefon bude pored glave dok spavam i jednostavno kad krenem na spavanje ga ostavim u drugoj sobi, uzmem knjigu ili kindle i čitam pred spavanje. Em je kvalitetnije utrošeno vreme, em me lepo uspava. Jedino mi je zao sto sam preko dana zavisnik, pa sam mnogo vise. Na telefonu nego pored knjige.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
A gde si to saznao koliko je štetno? :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
A gde si to saznao koliko je štetno? :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Pored toga što je opšte poznato, supruga mi je doktor i sve istraživanja pokazuju da nijedno to zračenje nije dobro i da ga treba izbeći kad već mozes. Pogotovo tokom sna, tad mi stvarno ne treba telefon uz mene.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Najgore je kad zraci blizu glave sto i jeste slucaj sa telefonima zato se preporucuje da se odmakne telefon od uveta prilikom uspostave veze jer tada mobilni najvise zraci dok tokom razgovora zraci mnogo manje.

Ja pomalo zazirem od bt bubica bas zbog toga.
 
To zračenje je zanemarljivo, isto tako na tebe utiče i ko zna koliko rutera koji se nalaze oko tebe, a i još 1000 različitih stvari.

Ne postoji dokaz da RF talasi utiču na pojavu bilo kakve bolesti kod čoveka.
Frekvencije koje se koriste su niske, energija je mala.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
^
Ali su uređaji kao uređaji relativno kratko prisutni da bi se sagledala štetnost u potpunosti. Ne bi me čudilo da se kroz koju deceniju otkrije nešto što današnji naučnici mogu da previde ili ne žele da uzmu u obzir, objave....
 
Pa ako 44 godine, koliko su mobilni telefoni u zivotu, nije dovoljno vremena da se sagleda bilo kakva eventualna stetnost, ne znam sta je.[emoji1]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Frekvencije koje se koriste su niske, energija je mala.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

[emoji106] Dobro si potkovan. [emoji482]

Neka granica EM zracenja koje je stetno je 2W/kg, telefoni nemaju ni priblizno tome u najnepovoljnijim uslovima.
Ja mislim da slabo ko gleda SAR vrijednot telefona, ja gledam.


Kod tebe je brate 1.17W/kg na glavu. Ja bih se zapitao sta mi je sa glavom. [emoji23]
Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa ako 44 godine, koliko su mobilni telefoni u zivotu, nije dovoljno vremena da se sagleda bilo kakva eventualna stetnost, ne znam sta je.[emoji1]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Da ali pre 44 godine nije bilo ovoliko baznih stanica niti je pokrivenost signala bila ovolika. Ima jedna instalirana na zemlji pored koje moram ponekad da prodjem (na udaljenosti od jedno 7 metara) i odmah me zaboli glava dok se ne udaljim dovoljno pa prestane.
 
Nazad
Vrh Dno