Šta je novo?

RAM memorija od 2400MHz ne radi iznad 1866MHz

Tandy

Cenjen
Učlanjen(a)
20.02.2011
Poruke
25
Poena
154
Da li neko može da mi pomogne?
image57e4e8182a45e.png R3E02-1.png

Juče sam kupio novu ram memoriju "Kingston HyperX Predator 2x4GB 2400MHz (HX324C11PB3K2/8)"
http://www.kingston.com/us/memory/search?partId=HX324C11PB3K2/8

Matična ploča je "ASUS Rampage III Extreme", koja podržava memorije "6 x DIMM, Max. 24GB, DDR3 2200(O.C.)/2133(O.C.)/2000(O.C.)/1800(O.C.)/1600/1333/1066 Hz Non-ECC, Un-buffered Memory
Triple Channel Memory Architecture", na njoj je poslednji bios "v. 1502".
https://www.asus.com/ROG-Republic-Of-Gamers/RAMPAGE_III_EXTREME/specifications/

Ram memorija je trenutno podešena da radi na 1866MHz i stabilno radi. Kada probam da podignem na 2133MHz, prilikom podizanja sistema pojavi se BSOD (plavi ekran). Dok kada probam na 2400MHz da postavim - bios se resetuje.
Probao sam da stavim na XMP, ručno/manualno podešavao voltažu na 1.65V i radio razne stvari koje sam nalazio po forumima, ali nisam uspeo.
Nalazio sam na razne strane forume gde otvore temu sa ovim problemom i sami reše problem i samo kažu da su se snašli, a nigde nisu napisali kako su rešili problem.

Moja konfiguracija je...
Motherboard: Аsus Rampage III Extreme
CPU: Intel i7 950
RAM: Kingston HyperX 2x4GB 2400MHz (1866MHz)
GPU: Asus GTX780TI-DC2OC-3GD5
OS: Windows 10 Pro x64
PS: Chieftec 1000w
 
Jesi li probao da olabavis latencije? Takodje, sumnjam da ces tu memoriju poterati na 2400 na X58 platformi, 2133 mi deluje realnije. Jesi li probao preko bus-a da je klokujes, uz OC procesora? Ne bi bilo lose da napises sta si probao da mi ovde ne bi licitirali, a da si ti vec probao tu opciju
 
Jesi li probao da olabavis latencije? Takodje, sumnjam da ces tu memoriju poterati na 2400 na X58 platformi, 2133 mi deluje realnije. Jesi li probao preko bus-a da je klokujes, uz OC procesora? Ne bi bilo lose da napises sta si probao da mi ovde ne bi licitirali, a da si ti vec probao tu opciju

"Kao" jesam, jer nisam siguran da li sam to dobro uradio. Nisam nikada ranije podešavao letenciju.
Ne očekujem da mi radi na 2400MHz, ali bi trebalo da mi radi na 2133MHz, jer i na samom ASUS-ovom sajtu piše da ova, moja matična ploča podržava do 2200MHz.

Da li postoji mogucnost da "OS" pravi problem?! Kada prebacim na 2400MHz, neće ni bios da se pokrene ili se sam resetuje na "default" podesavanja,
dok kada postavim na 2133MHz bios se lepo očita i kada počne da se podiže Windows, iskoči plavi ekran i tu se sve završava. Tako da ne mrda od 1866MHz.
Znam da nije neka velika razlika i da neću mnogo osetiti brzinu u praksi, ali želim da mi radi kako treba i kopka me što ne znam zašto neće da radi.

Sada ću vam navesti šta sam sve pokušao....
1. Manualno podešavanje voltaže;
2. Manualno podešavanje latencije (nisam siguran koliko sam ovo dobro radio);
3. Prebacivanjem iz "auto" u "XMP" i u "ROG" profil za OC;
4. Povećavanjem takta procesora, tj OC procesora;
5. Blokirao zaštitu za duži vek trajanja procesora i omogućio extremni OC....
Ne znam ni ja šta sam sve probao u biosu sa tim OC i nikako neće. Naravno nakon svakog pokušaja radio sam "clear CMOS".

Ne znam više šta da probam...
 
Poslednja izmena:
Probaj ponovo latencije, stavi 12-14-14 i obavezno 2T. 1.65v, 2133mhz. Olabavi i ostale koje mozes malo. PA ako nece da vidimo za dalje. To sto pali na 2133 moze da se desi da moze da se stabilizuje. Nema to veze sa OSom (2400)
 
Nazad
Vrh Dno