Šta je novo?

Huawei P10 lite

Jel ti ovde vidis neki nov telefon za tih 200-230evra,ja vidim sa naprslim ekranima, mrtvim pikselima, izgrebanim, ogrebanim,.... Druze, pricamo o novom fonu, sa dve godine validne garancije, kakve takve, a ne o telefonima sa vasara na kupujem prodajem gde je garancija dok ne otvoris paket koji ti je stigao ili kod licnog preuzimanha gde ti je garancija dok izadjes na vrata. Tvoja stvar, tvoje pare, ne verujem da bilo kog zanima gde ces i kako da ih potrosis, ja ne zalim ni dinara sto sam dao za ovaj fon, a verujem da bih zazalio da sam dao 230e sa s6 ili s6 edge sa naprslim ekranom ili mrtvim pikselima u obliku polumeseca.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Slazem se.
Moj nexus, koji sam juce zamenio sa P10 Lite, uzet je na KP, garancija, obican papir, brljavi vec duze vreme. I, sta da radim sa njim?
Ide u fioku, za nedaj boze, ako se ovom nesto desi.Da ga uvaljujem takvog, necu, a da ga dajem za delove, ne isplati se.

Послато са WAS-LX1 уз помоћ Тапатока
 
Da skratimo pricu, imas P9L sa garancijom (znaci nasom, pisanom, fiskalni..) sada ispod 200e bez problema. Ne vredi, po meni, P10L sa garancijom, 3GB RAMa, preko 210-220e onda.

S6 ima za 250e, ti rekao gore:
Kupiti s6, star dve godine za 250e,bez ikakve garancije
A ima ih za 250e sa garancijama, polovni naravno, ali PISANIM garancijama operatera.
Ne predlazem nikome S6, ali je ipak flagship pravi, i odlican telefon. P10L je obican telefon, ne sme biti ista cena.

Manite se fore "to je stari flagship", P10L je samo novo ime :), dozvoljavate da vam naplacuju vise za isto.
 
Pozdrav svima,

Gledam da uzmem ovaj telefon pa sam danas bio do mtsa jer na njihovom sajtu stoji da sd kartica podržava do 128GB, dok na drugim sajtovima piše 200,256GB i kažu da verovatno ima više verzija pa su oni dobili tu i pise za bateriju 2900mAh dok drugde piše 3000 i Li-Polymer, a druge Li-ion (ne razumem se u baterije tako da ne znam razliku sad gledam po netu). Eto čisto da napišem da ne bude da neko uzme telefon pa posle što nema ovoliko ili onoliko GB za SD :D E da i kažu da su SINGLE SIM telefoni.
 
Da skratimo pricu, imas P9L sa garancijom (znaci nasom, pisanom, fiskalni..) sada ispod 200e bez problema. Ali ja necu p9 lite

S6 ima za 250e, ti rekao gore:
A ima ih za 250e sa garancijama, polovni naravno, ali PISANIM garancijama operatera.
Garancijom od dve godine?

Manite se fore "to je stari flagship", P10L je samo novo ime :), dozvoljavate da vam naplacuju vise za isto.

I s6 kad je izasao nije kostao 300e nego malo vise, sto je za neke od nas nedostizno. I ja bih voleo da kesnem odjednom 900e i uzmem s8 ali nemogu.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
To se skroz slazem, ja sam postavio granicu od 300e kada menjam telefon. Trenutno sam na S5, i jedino zbog active standby ili 3G u drugom slotu bi ga menjao :)

Ali poredim ono sto postoji na trzistu. P9L je odlican fon. P10L je samo nova verzija istog, pa ko placa primetno vise za njega (10-30e) baca novac, po meni.
 
Kako vam se cini kamera?
Cini mi se, da pravi losije fotografije, od mog proslog telefona (Nexus 5X).
Ili mozda treba, nesto da se podesi?

Послато са Huawei WAS-LX1
 
N5x pravi mnogo bolje fotke od p9l, mislim da su bolje i od p10l

Sent from my ONEPLUS 3T using Tapatalk
 
Aha, ok. U principu, kameru uglavnom koristim, kada slikam sina I cerku , na rodjendanima, i nekim veseljima, ali, sada sam probao par slika, i nisu tako ostre i lepe.

Послато са Huawei WAS-LX1
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
5x ima mnogo dobru kameru, tako da nemoj da ocekujes da ce na ovom da bude makar ista.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nexus sam imao a p9l je još u kući, njih sam poredio. Ne znam koliko je bolja kamera na p10l u odnosu na p9l.

Sent from my ONEPLUS 3T using Tapatalk
 
Sad negde u podrumima LG-ja lincuju onog ko je doneo odluku da se ubaci takva kamera na 5x, a ustedi na ploci ili cemu vec zbog koga crkava telefon :D

Nema P10l bolju kameru od Nexusa sigurno.
 
Da, steta.
Godinama sam koristio nexuse, i obozavam ovaj 5X,ali dzaba, kada se kvari.

Послато са Huawei WAS-LX1
 
Како коме, мени 5Х ради као сат - најбоља камера и најбољи 7.1.2 софтвер ...
 
Svima radi, dok ne prestane da radi.
 
Bateriji se najvise smanjuje kapacitet ako svaki put punis do 100% i praznis do 0%. Pozeljno je puniti do 80%, a drzati iznad 20%.

Naravno, ne moze uvek da ti bude izmedju 20 i 80%, nekad mora da se napuni na 100, a nekad da padne ispod 20. Vise je neka smernica nego pravilo koriscenja.

To vazi uopsteno za baterije, ne samo za ovaj konkretan model.
Ne vidim razlog sto bi degradirala ako radi YT u pozadini dok se puni telefon.
 
Nije poželjno puniti i prazniti u isto vreme bateriju. Izbegavajte to.

Sent from my 6016X using Tapatalk
 
Da, to sam I ja negde pročitao.
Zato sam I pitao, da budem siguran.
Nego, jel postoji nacin, da se upali ekran, a da ja to ne radim, preko tastera?
Npr, hocu da vidim, koliko je sati, I da se ekran upali, ako npr. samo podignem telefon.


Послато са Huawei WAS-LX1
 
Cekam da se prebacim u mts

Sent from my 6016X using Tapatalk
 
To sto ti zelis je nesto kao tap to wake up.
Nazalost, to su izbacili, jer su ubacili senzor sa otisak prsta..
 
Od motion control opcija u zvanicom ROM-u, na P9 lite sa Nougat, ima samo flip to mute.

Ne bih rekao da na ovom im lift to wake. Stankovicu, molim te proveri da li ima. Settings>smart assistance>motion control.
 
Od motion control opcija u zvanicom ROM-u, na P9 lite sa Nougat, ima samo flip to mute.

Ne bih rekao da na ovom im lift to wake. Stankovicu, molim te proveri da li ima. Settings>smart assistance>motion control.
Ima te opcije, ali nigde ovo sto trazim.

Послато са Huawei WAS-LX1
 
Postoji lift to wake opcija?
 
Postoji lift to wake opcija?
Ne. Postoje opcije, da se smanji jačina zvonjenja, kada uzmes u ruku, da utisas zvonjenje, kada ga okrenes na ekran... Edit :Bilo bi logike, da je otisak prstiju, sa prednje strane, ovako...
Послато са Huawei WAS-LX1
 
Poslednja izmena:
Da li vredi menjati Samsung galaxy A5 (prvi, iz 2015. godine) za p10 lite ? Na ovom mi je puklo staklo na ekranu, pa bih ga menjao dok ne počne da otkazuje skroz.

Preko mts-a i paketa koji trenutno koristim bi me koštao oko 100€.


Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno