Šta je novo?

Huawei P10 lite

Od danas sam i ja vlasnik ovog telefona.
Uzet je preko Vip-a.
Jos je rano, da kazem nesto vise, ali za sada su utisci pozitivni.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Hmm, 50e+ skuplji nego P9 Lite u VIPu. Puno, IMO :(
 
Čudno da su ga tako zacenili u Vipu posebno ako se zna da nabavna cena nije puno veća od P9 lite modela.

Poslato sa telefona.
 
Da, dosta jaca cena, u odnosu na P9 Lite. Dobija se 10%popusta, na plaćanje u kesu, i dodatnih 5,000 dinara, ako ste klijent societe generale banke.

Nego, ne stizu mi obavestenja, preko tapatalka. U cemu je problem, da li zna neko?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Settings->battery->close apps after screen lock

Ako je TT chekiran, dechekiraj ga.
 
Tu bi trebalo da bude isključeno?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Settings>notifications and status bar>notification management

Dozvoli za TT sve.
 
Izvoli:
Screenshot_20170428-183724.png
 
Hvala, na slici, videcemo, da li je proradilo.

I dalje isti problem.
Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sad sam bio u MTS poslovnici. Model koji imaju je WAS-LX1, i ima jedan IMEI broj na kutiji. Google kaze da je to dual sim model, sto znaci da ga je mts softverski zakljucao.
 
I ovaj moj iz telenora ima na kutiji jedan imei, u fonu nevidim nigde opciju za dve kartice sto znaci da su i oni zakljucali ili je jrdan sim. Ko ce ga znati....

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
To je vec opste poznato. Operateri su softverski zakljucali drugi sim slot, i samo je pitanje vremena kada ce se pojaviti softver za njegovo otkljucavanje. Do tada, ja ne uzimam fon, osim ako se negde pojave primerci sa dva imei-a, kao sto je vec bio slucaj
 
Jel ima negde, da se poruci, neka bolja zastita, kao Rinkge npr.?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Koliko izvucete sot-a? Izvlaci mi preko noci skoro 20% baterije a pojma nemam gde i sta.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Koliko izvucete sot-a? Izvlaci mi preko noci skoro 20% baterije a pojma nemam gde i sta.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

@venom2, to mu je jedna od mana sto u stanju mirovanja trosi malo vise baterije, jedna od opcija da ustedis bateriju je opcija zakazano iskljucivanje i ukljucivanje u toku noci, sto je dobra stvar jer pri tom i restartujes telefon (brise sve nepotrebno), druga opcija ti je da bateriju u toku noci namestis na ultra rezim, mada je prva opcija bolja.
 
Ma nije problem, pitam samo. Juce sam imao 4h i 15 min sot-a, sinoc bio na 46% aj reko necu da ga stavljam na punac kad jutros vidim da posrkao u toku noci.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Heh koliko vidim ode on na 250e na oglasima :D. I iskreno i 50e je neka maksimalna razlika izmedju p9 l i njega. I to ne bih (ja) dao ali ajd ako imam da me zulja 50e. Iskreno p9 l sa 3gb rama i p10 l koja je razlika?
 
Poslednja izmena:
Ne bi trebalo da ode vise od par % nocu.
 
  • Like
Reagovanja: M J
@venom2, to mu je jedna od mana sto u stanju mirovanja trosi malo vise baterije, jedna od opcija da ustedis bateriju je opcija zakazano iskljucivanje i ukljucivanje u toku noci
Sto lepo ne bacite u flight mode ili prosto iskljucite? Ja uvek radim ovo prvo da me ne budi.

Heh koliko vidim ode on na 250e na oglasima :D. I iskreno i 50e je neka maksimalna razlika izmedju p9 l i njega. I to ne bih (ja) dao ali ajd ako imam da me zulja 50e. Iskreno p9 l sa 3gb rama i p10 l koja je razlika?
+1. Jedino sto sam video kao razlike izmedju P9L i P10L su:
- 2/3GB vs 3/4GB RAMa (dakle u slucaju oba po 3GB nikakva razlika u RAMu)
- 0.1GHz jaci CPU
- LTE-A podrska na 4GB modelu
U prevodu, samo 0.1GHz jaci CPU!
Jedino od ovoga za sta bi ja licno dao i 5e vise je RAM, u smislu 2 vs 3 ili 3 v 4. Ali ne 50e. U MTSu ko bas mora da uzme, razlika je prihvatljiva (mada P10 ispada 100e skuplji od P9L u oglasima, pa je preterivanje).
 
Storidz 16GB vise takodje.
I nije brzi CPU, jer izgleda Nougat update povecava takt za 100MHz na P9 lite:
b8f56cbcf085a22860d3958b41e6382a.jpg
 
Poslednja izmena:
A dali je realno dati 500e ili 800e za s7 ili s8? Ko hoce kupice, ko nece ostace na p9l, p10l je mnogo lepsi od p9l(moje misljenje, imao sam i p9l). U svakoj temi kad izadje neki fon odma 50 stranica zasto ta cena, isti kao predhodni model, uf samo 1gb rama vise..... I prosli lenovo k6 note imao iste spec ko i ovaj p10l, kao i jacu kameru(u mp) ali je realno da k6 nemoze ni vodu da mu donese. Ni po izgledu, ekran ni prineti, zvuk, kamera, fingerprint, sve je apsolutno bolje i brze na huaweiju. Normalno da ce da bude skuplji od p9l jer je noviji model, e sad dal vredi tu razliku ili ne, to je subjektivno misljenje.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Pa normalno da je veca cena nego sto treba da bude u pocetku.

U MTS-u je 3.000 dinara razlike izmedju P10l i P9l.
Za 1GB ram i 16GB memorije vise, vredi doplatiti 3.000. Po meni i malo vise od toga je prihvatljivo.
 
A dali je realno dati 500e ili 800e za s7 ili s8? Ko hoce kupice, ko nece ostace na p9l
Da li je realno - nije. Tu znas barem da placas samo marku, a sta reci tek za iPhone.

Ali ovde poredis dva bas bas porediva telefona, koji inace skoro da nemaju razlike. P9L se moze naci ispod 200e u oglasima, nov sa 3GB RAMa.
P10L nije nista do doradjeni P9L, nema tu niceg posebnog preko toga.

P9L je odlican telefon, bombonica u tom a i jacem rangu. Ako vec gledas 260e u oglasima ili 300e kod operatera dati za P10L... pa jbt, mislim da i Note 4 i drugi ozbiljni telefoni vec postoje u tom rangu! S6 cak, pa i polovni S7 skoro.

Jeste subjektivno kada poredis P9, S8, iPhone itd. Ali P9L vs. P10L, nema tu prostora za subjektivnost, cista matematika, objektivno.
 
Kupiti s6, star dve godine za 250e,bez ikakve garancije, ma koliko on bio flagship, pa dali stvarno mislis da je to realno alfa? Cak sam i razmisljao o s6 po prodaji lenova i video cene za polovne na kupujem prodajem i momentalno odustao od razmislhanja o njemu. Eto, ja mislim da je suludo dati 250-300e za telefon star dve godine, bez garancije i donet ko zna odakle.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Jel ti ovde vidis neki nov telefon za tih 200-230evra,ja vidim sa naprslim ekranima, mrtvim pikselima, izgrebanim, ogrebanim,.... Druze, pricamo o novom fonu, sa dve godine validne garancije, kakve takve, a ne o telefonima sa vasara na kupujem prodajem gde je garancija dok ne otvoris paket koji ti je stigao ili kod licnog preuzimanha gde ti je garancija dok izadjes na vrata. Tvoja stvar, tvoje pare, ne verujem da bilo kog zanima gde ces i kako da ih potrosis, ja ne zalim ni dinara sto sam dao za ovaj fon, a verujem da bih zazalio da sam dao 230e sa s6 ili s6 edge sa naprslim ekranom ili mrtvim pikselima u obliku polumeseca.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno