Šta je novo?

Huawei P10 lite

Imas na XDA.Ako radis to,vrati prvo fon preko HiSuite na Android 7.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Evo i meni instalira upravo, 2.93Gb :trust:
 
Koja je verzija apdejta?Koji je model u pitanju?3/32 ili 4/64?DS ili SS?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene je WAS-LX1 8.0.0.397(C432) isto 3/32 ali dual sim.

Sent from my Huawei p10 using tt
 
Hvala vam.Evo gledam kod devojke na fonu jos nista.C432 SS.Zadnji je 394
 
Poslednja izmena:
C432 ni kod mene.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ma dzabe ti apdejti posle toliko godina.Koja je poenta,ako ne promene bar verziju Androida?Ovaj model je vec proslost.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Zašto bi dali podršku za telefon koji su prestali da prodaju prije 3 godine?

Ne opravdavam nego nemaju nikakvih obaveza ni sa 20 serijom, a ne sa 10.

I moj p10 (ne lite) je zaglavljen na A09 ali super radi pa se mnogo ne sjekiram.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
P10 lite i dalje radi sasvim solidno za većinu prosečnih korisnika. Baterija na mom p10 lite koji sam poklonio kevi i dalje super. Emui 8 ima sve opcije kao i emui 9, emui 10. Nema nekih razlika. I sve pohvale sto nisu zaboravili ovaj model i salju azuriranja.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
I dalje koristim ovaj tel bez znakova posustajanja. Promenio bateriju sad drži kao nov [emoji3]
 
takodje, sad ce jos malo 3,5 godine koriscenja, prva baterija, drzi i dalje neverovatno.
 
Mnogo si bre opsiran. Za konvert u dual sim imas i na xda i na 4pdu fajlove za oeminfo. Znaci flesnes kroz twrp (ako imas restore fajl onda ides u restore opciju) oeminfo c432DS. Ugssis telefon i sa servisnim romom tipa c432b182 dload i tri dugmeta podignes parni broj verzije za dual sim. Mislim da cak imas detaljno uputstvo i fajlove ovde u temi, samo pretrazi po kljucnim recima.
Sto se tice custom romova nista neces sa njima dobiti, sem ako nisi zavisnik od fleshovanja i testiranja. Na svim custom romivima kamera nije tako dobra kao na stock. Ako ti kamera nije toliko bitna onda mozes RR ili Omni rom sa openkirin. Ti romovi nisu rutovani. Inace imas kod mene na yt kanalu svasta pa ces nacu nesto korisno.https://www.youtube.com/channel/UCAlVCsNFopedoIW55rvYsIA Pogledajte prilog 270461

Послато са VKY-L29 уз помоћ Тапатока
Najpre da ti se zahvalim na trudu koju ulažeš na raznim sajtovima kako bi svima pomogao da svoje uređaje iskoriste i izvan proizvođačkih ograničenja.
Na telefonu imam zvaničnu verziju WAS-LX1 8.0.0.395 (C432), zaključan bootloader. Potrebno mi je da izvršim single sim u dual sim konverziju.
Znam da je ova tema već mnogo puta pomenuta na forumu, (gledao YT klipove) i sve je jasno šta je trebalo da se radi, dok nije prošlo ažuriranje sa rollback protection.

Prvi korak za konverziju Single Sim u Dual sim je downgrade na Android 7. Na koji način da uradim downgrade WAS-LX1 8.0.0.395 (C432) na Android 7?
Preko HiSuite to više ne može da se uradi (HiSuite ne nudi više tu mogućnost).
Zamolio bih nekoga ko je ovo uspeo da uradi sa moje verzije, ili sa bilo koje nakon rollback protection da mi kaže koji su koraci.
Puno hvala.
Da li je neko uspeo da otkljuca drugi SIM telefon kupljen u MTS-u, na jednostavan nacin, bez flešovanja FW, da je sa MTS-om ostvario neku komunikaciju i slično?

Pozdrav
Ukoliko si uspešno odradio Single sim u Dual sim operaciju, molim te da podeliš to iskustvo.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, imam pitanje da li ce nesto biti ukoliko uradim ota update sa rutovanim telefonom? Imam verziju WAS-LX1C432B182 (Ovo je dual sim verzija, originalno je telefon bio single sim) i imam SuperSu root. Emui je 5.1, a android verzija je 7.0. Koliko znam za ovaj telefon postoji update za android 8 neke aplikacije prestaju da mi rade kako treba pa zato hocu da update-ujem ali necu da brick-ujem telefon uopste mi nije bitno ako na primer izgubim root samo mi je bitno da podaci ostanu tu.
 
Ljudi imam problem sa mojim Huawei P10 Lite model WAS-LX1A sa 4GB rama i 32GB memorije. Telefon je bio na androidu 7.0 nugat i ja sam hteo da azuriram na android 8.0 oreo preuzeo sam rucno nadogradnju i pokenuo azuriranje dload metodom abdejt se uspesno instalirao ali nakon toga telefon nemoze vise da se upali usao je u neki error mod i stoji sve isto kao na slici usput telefon nemoze da udje ni u recoveri mod. IMG_20220607_100141.jpg
 
Teško ćeš to uspeti da povratiš telefon sam. Brikovan je do maximuma. Mora da se otvori i na "Test point" da se sa DC Phoenix recimo formatiraju sve particije ponovo. DC Phoenix se placa recimo 20ak usd da otkljucas sa test point metodom flashujes sve particije. Ako imas nekog dobrog servisera za Huawei modele odnesi to, ne muci se da bilo sta tu popravis, jer je zakljucan bootloader. Da nije zakljucan mogao bi nešto, ali ovako.......
 
Teško ćeš to uspeti da povratiš telefon sam. Brikovan je do maximuma. Mora da se otvori i na "Test point" da se sa DC Phoenix recimo formatiraju sve particije ponovo. DC Phoenix se placa recimo 20ak usd da otkljucas sa test point metodom flashujes sve particije. Ako imas nekog dobrog servisera za Huawei modele odnesi to, ne muci se da bilo sta tu popravis, jer je zakljucan bootloader. Da nije zakljucan mogao bi nešto, ali ovako.......
Problem sam resio tako sto sam u telefon stavio drugu plocu a ovu maknuo iz istog. Ta nova ploca je skinuta sa telefona na kom je ostecen tj. polomljen ekran i ta nova ploca ima oznaku WAS-LX1 radi najnormalnije za razliku od move prethone i urrdno je abdejtovana na android 8 0 jedino je ona sa 3GB rama I nazalost prihvata samo jednu sim karticu.
 
Problem sam resio tako sto sam u telefon stavio drugu plocu a ovu maknuo iz istog. Ta nova ploca je skinuta sa telefona na kom je ostecen tj. polomljen ekran i ta nova ploca ima oznaku WAS-LX1 radi najnormalnije za razliku od move prethone i urrdno je abdejtovana na android 8 0 jedino je ona sa 3GB rama I nazalost prihvata samo jednu sim karticu.
Teško ćeš to uspeti da povratiš telefon sam. Brikovan je do maximuma. Mora da se otvori i na "Test point" da se sa DC Phoenix recimo formatiraju sve particije ponovo. DC Phoenix se placa recimo 20ak usd da otkljucas sa test point metodom flashujes sve particije. Ako imas nekog dobrog servisera za Huawei modele odnesi to, ne muci se da bilo sta tu popravis, jer je zakljucan bootloader. Da nije zakljucan mogao bi nešto, ali ovako.......
Zanimame dali u servisu mogu huawei P10 lite single sim da pretvore u dual sim tojest da otkljucaju i taj drugi slot i koliko bi kostalo to.
 
Zanimame dali u servisu mogu huawei P10 lite single sim da pretvore u dual sim tojest da otkljucaju i taj drugi slot i koliko bi kostalo to.
Moze, ja sam to radio milion puta sam na p9 lite, p10 lite. Ali treba ti android 7 emui 5, otkljucas i fleshujes oeminfo za planiranu verziju softvera od dual sim. Ugasis fon i udaris dload od dual sim verzije i to je cela filoxofija. Dobio si dual sim. Ali to je bilo dok je Huawei davao besplatne kodove za otkljucsvanje bootloadera. Sad nema toga, mora da se plati, dal 5 ili 10 usd sa, Hcu clijentom nisam siguran.
U servisima ne bi trebalo da je više od 20 eur, jer telefon vredi 50 evra plafon.
 
Moze, ja sam to radio milion puta sam na p9 lite, p10 lite. Ali treba ti android 7 emui 5, otkljucas i fleshujes oeminfo za planiranu verziju softvera od dual sim. Ugasis fon i udaris dload od dual sim verzije i to je cela filoxofija. Dobio si dual sim. Ali to je bilo dok je Huawei davao besplatne kodove za otkljucsvanje bootloadera. Sad nema toga, mora da se plati, dal 5 ili 10 usd sa, Hcu clijentom nisam siguran.
U servisima ne bi trebalo da je više od 20 eur, jer telefon vredi 50 evra plafon.
Ok znam za to ali mi se cini malo komplikovano jer nebi da nesto zeznem pa da brikujem fon. Usput znam da treba da se flesuje oem info ali neumem da otkljucam boot loder neznam kako taj kod da dobijem nisam se nikad bavio preterano huawei telefonima vise znam stvari oko samsunga njih sam na milion flesovo, rutor, instalirao kastum romove i ploce vracao iz mrtvih a sa huawei nisam bas toliko strucan.
 
Nazad
Vrh Dno