Šta je novo?

Huawei P10 lite

Ne brini @Zoki22 pusti crv sumnje evo ti dokaz da se opustis ;) IMG_1.jpg
 
Nema na cemu @Zoki22, nadam se da ce sve biti u redu i da ces isto biti zadovoljan ovim telefonom kao i ja, pozdrav
 
http://www.gsmchoice.com/en/catalogue/huawei/p10litedualsim/Huawei-P10-Lite-Dual-SIM.html
Po ovome ima cak 5 mogucih kodova za dual SIM verziju, a tvoj WAS-LX1 je samo jedan od njih :) Ali bolje je po ovome sto si rekao - 2 IMEI-a na kutiji i miran si sigurno bez ikakvog modovanja ;)

Po ovome:
http://consumer.huawei.com/en/mobile-phones/tech-specs/p10lite-en.htm
Kod:
3GB RAM + 32GB ROM
4GB RAM + 32GB ROM (WEU, Northern Africa, Southeast Asia, APAC only)
znaci 4GB je samo za West EU, NA, SEA, APAC :(

WAS-LX1, WAS-LX1A - dual sim
WAS-LX2 - dual SIM
WAS-LX2J - dual SIM
WAS-LX3 - dual SIM
WAS-L03T - single SIM
NFC imaju: (WAS-LX1A, WAS-LX1)

WAS-LX3 NEMA band 3/8, koji trebaju u Srbiji (LTE1800/800)
NI WAS-L03T NEMA! Po ovome bi svi P10 Lite kod nas morali biti dual SIM!!!!

Svi modeli podrzavaju WCDMA band 1/8 (2100/900MHz), tako da sa te strane rade kod nas.


Nadam se da su informacije sa Huawei-evog sajta tacne.
 
Нису то никаква прозивања него је тако било са P9 Lite телефоном ...
То што теби раде две картице је ок, али не значи да ће свима ...

Ово што је алфа написао за верзије је исто као за P9 Lite - има неколико верзија и све зависи коју набављају.

Оно што је чињеница је да MTS P10 Lite телефон не рекламира као дуал сим и да и сами запослени кажу да није дуал сим.

https://www.mts.rs/privatni/mobilna/mobilni-uredjaji/telefoni/detaljnije/107207/huawei-p10-lite

Да ли из незнања или је стварно тако на вама је да истражите [emoji6]
 
Poslednja izmena:
Pa ako je tacna Huawei stranica, ne mogu da nabave Single SIM uopste, jer nece raditi na 4G kod nas :)

To nije dovoljno - ali 2 IMEIa na kutiji vec jesu siguran nacin da se vidi.
 
Има ту мало више зезанција, региона ...
https://forum.xda-developers.com/hu...nt/europe-vns-l31-toolkit-bootloader-t3432873

Оно што би требало бити сигуран знак да је DUAL SIM су 2 IMEI броја на кутији и DUAL SIM management опција у подешавањима .

Ако је код свих тако онда треба јавити МТС-у јер не знају шта продају [emoji4]

Иначе ко хоће да се занима може да намести да му раде обе SIM картице + microSD [emoji4]

[YOUTUBE]DfIAls52Ke4[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Te informacije sam i ja video na zvanicnom sajtu pre kupovine al nisam mogao da se setim kada sam opisivao telefon gde ih nadje :D
Ako prozivka nije, stavi ovo stavi ono, ne znam sta je, al nema veze. Sto se tice MTS-a, znaju oni odlicno sta prodaju barem u mom slucaju i moje poslovnice, problem je u tome sto su nepotpune informacije o telefonu na njihovom sajtu, dosta toga u opisu uopste nema, a operateri pojma nemaju, samo citaju ono sto pise, u tome je problem
 
Poslednja izmena:
@Galinari, pa na cijoj si ti strani covece? Nas jadnih potrosaca ili MTS-a? Pustimo ih da zive u neznanju ako je tako :D
Inace nisam znao za ovu foru sa 2 sim+sdcard. Haha cool, jel probao neko to ovde sa foruma?
 
То је стара фора која ради ...
Ја сам на нашој страни [emoji4]
Само кажем да је Huawei то максимално закомпликовао и да сам све то прошао са P9 Lite моделом .

Имао сам п9 лите верзију L21 која постоји и са једном картицом и са две картице.
Свуда на нету је био инфо да је то верзија са две картице, само на МТС сајту нигде инфо да је дуал сим - баш као што сад не пише за п10 лите [emoji6]

Требао је да се флешује оеминфо како би се појавила опција са две картице. Да би се то флешовало треба да се откључа бутлоадер, а да би се он откључао треба да се тражи код и попуњава форма на Хуавеи сајту.
Е кад то попуниш и откључаш бутлоадер онда треба да се зезаш са рутовањем, па кад рутујеш онда треба рикавери и оем инфо... Па кад све то одрадиш после пар сати треба да вратиш софтвер како би остао дуал сим, а стизао OTA update [emoji4]

Да вам не причам да је TWRP рикавери приликом првог покретања на кинеском језику [emoji23]

Тако да из искуства кажем да је ту мало већа прича [emoji6]
 
Poslednja izmena:
Могуће да на p10 lite више не закључавају другу картицу и да је оно на мтс сајту лош инфо...

У сваком случају ја бих пре потписивања уговора погледао бар кутију - да има 2 IMEI поља.
По правилу ти што раде у МТС-у тамо не знају ништа, нити их занима да знају [emoji6]
 
Poslednja izmena:
@nones70 je rekao da je uzeo prvi primerak koji se pojavio u njegovoj poslovnici sa dual sim opcijom, sto potvrdjuju dva imei broja. I mene su ubedjivali da je mob singl sim, iako im je testni primerak dual. Nazalost, nisu imali vise telefona u poslovnici da bi to proverili. Sigurno da to unosi zabunu, a kada pogledate jedan drugi sajt za KupoProdaju razne robe, mogu se videti MTS-ovi telefoni, pearl white sa jednim imei brojem (singl), tako da si ti druze verovatno imao srece da te zapadne dual sim primerak.
 
Poslednja izmena:
Moguce je da si u pravu @akineki, al se iskreno nadam da nisi zbog drugih koji zele da kupe ovaj telefon a da pritom ima dve SIM kartice i da su obe otkljucane, kao sto se doslo do zakljucka, najbolje je pogledati kutiju da li ima dva IMEI broja i nadati se da druga SIM kartica nije zakljucana.
Sto se tice onog trika da se stave i dve SIM kartice i micro SD @Galinari treba voditi racuna ako to neko eksperimentise da se fioka gde lezu te kartice ne zaglavi u telefonu, pa da ne moze posle da se otvori jer je sve knap. Pozdrav svima, i srecna kupovina ovog mobilnog telefona ako se neko odluci za njega
 
Nista, ostaje mi da sacekam telefon. Ako je jedan imei na kutiji ne potpisujem ugovor i kupicu ga za kes. Bas nebulozno sto su napravili takve varijante ako im je vec ista cena, mislim cemu, zasto korisnik ne moze da odluci da li mu treba jedna ili 2 kartice, ovako u startu dajes iste pare za manju funkcionalnost (mozda ti ne zatreba odmah dual sim ali nekad u buducnosti ti zatreba i PRC ), ne hvala. Nadam se da cu dobiti na lutriji u MTS-u :D haha
 
Mislim da se moj sturi opis poklapa sa opisom ovog tipa na sajtu, jedino se ne slazem sa njegovim izborom fotografija, ili je nasumicno samo skljocao ili ne zna da slika (blago receno lose), kvalitet slika po meni je mnogo bolji, naravno ne ocekujte da daje slike kao P10 koji ima dve kamere od 20mp i 12mp.
 
@nones70
Ja bih voleo da nisam u pravu, ali sam video na oglasima slike telefona iz MTS-a sa jednim imei brojem. I meni treba dual sim opcija, zato i pokusavam da nadjem jedan primerak kao tvoj. Ne znam samo zasto ga nema i u crnoj boji? Valjda ce se pojaviti.
 
Poslednja izmena:
@akineki ja sam porucio u crnoj boji, cak sta vise rekli su mi da samo u crnoj boji i imaju, a negde sam procitao da im je crni izlozbeni dual sim a da nude beli koji nije. To je bio jos jedan od razloga zasto sam se odlucio da ga porucim, ali sada posle svega izlozenog .....
 
Procitao si ovde moj post, u poslovnicama, a i na sajtu se nudi samo u pearl white boji. Mozda se to sada promenilo, a sto se tice dual sim varijante, insistiraj da ti posalju sa dve kartice. Inace druga sim kartica se softverski zakljucava i nije vidljiva, a moci ce da se otkljuca kao i za p9 lite.
 
Hoces da kazes da i ako ima na kutiji dva imei broja da moze da bude softverski zakljucan? Ja jedino mogu da insistiram da mi ne prckaju oko softvera :) ali opet ako je to njihova politika poslovanja mogu da se uvatim haha :D A isto citam recimo za telenor i primer Honor 8 lite koji je isto hibrid da je odkljucan za obe kartice tj. nisu zakljucavali softverski, tako ga i na kp prodaju. Bacate me na muke ljudi dodje mi da odkazem porudzbinu i da ga uzmem za kes i da ne razmisljam ooo muke haha :)
 
Pa nije isplativ realno ni za kes 260e ni u MTSu. Treba to da pojeftini na nivo p9l.
 
Slazem se da je razlika izmedju p9 lite i njega mala ali dovoljna. Sobzirom da napustam lumiu 640 i vracam se na android posle duze vremena, ne bih da uzimam proslogodisnji model koji ima em manje rama i roma, em nema NFC kao ni ziroskop a i p10 mi je nekako vise premium dizajn, a svakako ce imati i duze softversku podrsku, bar ja razmisljam na taj nacin. Da recimo koristim i P8 lite trenutno, ne bih sigurno uzimao desetku.
 
P9 lite ima NFC.
Ziroskop mislim da nema.

Slazem se da je bolje uzeti P10l, ali zavisi od cene. Vredi ~40-50e vise za sve prednosti koje ima, po meni.

Koristim P9 Lite od novembra prosle godine.
 
Procitao si ovde moj post, u poslovnicama, a i na sajtu se nudi samo u pearl white boji. Mozda se to sada promenilo, a sto se tice dual sim varijante, insistiraj da ti posalju sa dve kartice. Inace druga sim kartica se softverski zakljucava i nije vidljiva, a moci ce da se otkljuca kao i za p9 lite.

Suludo je insistirati od firme koja u ponudi ima isključivo single SIM model da korisniku isporuči uređaj koji nit' ima nit' reklamira.
Samo kažem... :p
 
P9 lite imas na oglasima, prodaju ljudi telefone koje su dobili od operatera. Za 180-200e nov, neotpakovan, 2GB verzija.
 
Pilgrimbg, suludo je da lupis tako nesto ako si procitao ovu temu. Jos ludje ako nisi:)

Sto se cene tice. Sada je na kpu p9 lite 2gb ispod 200e i ima ih podosta. Ima i neotvoreni novi sa garancijom ispod 200e.
3gb verzije sam video za 210e. Znaci iznad 220e za p10 lite je puno.

To za softver kacim macku o rep. Ako radi sada super, toliko o softveru od mene. Ako ne radi, dzaba updates.
 
Poslednja izmena:
Ok slazem se da ima na kp, ali generalno uporedjivao sam zvanicne cene van oglasa, odnosno koliko mtes ceni p9 lite a koliko p10 lite jer opet ako uzimam preko operatera tu razliku gledam realno. A ona u MTS iznosi nesto vise od 3000.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno