Šta je novo?

Huawei P10 lite

Ne znam za druge proizvodjace,ali ovlasceni servis za Huawei,je gori nego bilo koji neovlasceni.Nazalost,tako je to kod nas.
Isključivo ga ima u Beogradu, i to su vrlo (poučen ovim iskustvom) neprofesionalni. Samsung bar ima ok servis. Vidim i softver popravili malo. Možda mi to bude sledeća kupovina.
 
Da ti ja kazem nisu ga oni ni pogledali. To je uzas,jer isti odgovor daju skoro svima. Drug bio brikovo plus I nisu hteli ni softver da ubace kao otisla ploca. Doneo kuci I uz moju pomoc sa DC phoenix ga is fleshovao ko nov. Nisi trebao u ovlasceni da nosis samo si gubio vreme.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
Lego mi operativni sistem baš lepo bio još pre odlaska na servis drain preko noći oko 1% ali baterija crkla nema vajde čak i accubattery mi potvrdio sumnje jer je telefon punjenje od 1000mah prijavio kao 20-75% punjenja. Promeniću bateriju negde kad stignem i ajde uzdravlje.
 
Ali i pored loseg ovlascenog servisa i po neka lajsna ili baterija ili dioda ipak je P10 lite i Huawei super kupovina. Vredi bre mahina svaku paru. Nece da cepidlacimo telefon je kostao samo 250 eur. [emoji108][emoji106][emoji106][emoji16]

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ali i pored loseg ovlascenog servisa i po neka lajsna ili baterija ili dioda ipak je P10 lite i Huawei super kupovina. Vredi bre mahina svaku paru. [emoji108][emoji106][emoji106][emoji16]

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
Jel si ti na poslednjem updateu? Meni ne pada napamet da apdejtujem, neho me interesuje, jel se kalibracija popravlja polako?
 
Jel si ti na poslednjem updateu? Meni ne pada napamet da apdejtujem, neho me interesuje, jel se kalibracija popravlja polako?
Ja ne koristim p10 lite. Na odmoru sam pa sam bacio sluzbeni. A zadnji je B382 i mislim da jede vise baterije. Ali isto je I na plus sa decembarskom zakrpom.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Zasto uvek strah,kada se spomene ime prevaranata?Dokle da cutimo,a oni da prave ljude *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ma?Jeste Mobis,Kod njih je i bio moj prvi primerak plave boje.Bio skoro dva meseca,a nisu nista uradili,osim sto su unakazili staklo ekrana i kuciste.Naravno,napisali da je sa telefonom sve ok.Kao da smo mi svi slepci,i da se niko nece setiti da proveri.Ako se nesto desi sa ovim mojim cokocalom,dok ga ne prodam,ja cu mu biti serviser :D
 
Ja ne koristim p10 lite. Na odmoru sam pa sam bacio sluzbeni. A zadnji je B382 i mislim da jede vise baterije. Ali isto je I na plus sa decembarskom zakrpom.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
Baš sam pričao sa jednim programerom. Sigurnosne "probleme" koje otkrivaju na mesečnom nivou nalaze u kernelu. Kernel je (Linux u ovom slučaju) jezgro operativnog sistema i u njemu se nalaze svi drajveri, pa i oni za kameru, LED diode i bateriju. Kada otkriju sigurnosne probleme, oni prepakuju kernel sa fiksovima i pošalju na OTA kanal. Kada se telefon ažurira on zameni kompletan kernel novom, pečovanom, varijantom (kad se ide na full OTA package, reinstalira se ceo sistem). Obično posle ažuriranja dolazi do nuspojava jer se kernel zamenio, i ne "leži" kako treba sa tim komponentama. Zašto ažurirati, kad su ti pečevi nama beznačajni, jer ne koristimo telefone za visokorizične operacije? Nema potrebe, uživajte.
 
Taj decembarski apdejt,izgleda da je osakatio bateriju na dosta modela.Zali se drug i na modelu Y7 Prime 2018.Kod mene 377 SS,kao i kod devojke.Na oba baterija ide brze na 377.
 
Opet se ja vracam na zastitu ekrana :) Kupio sam zastitno staklo i sada dobijem dve krpice ali i neku malu tecnost u nekoj vrlo maloj bocici koja na kraju ima spic. Ona se koristi kada se zalepi staklo da se kapne po ivicama stakla kako nebi ostalo vazduha oko stakla po ivicama. Posle nanosenja bi trebalo da nalegne staklo. Moje pitanje je: da li bi ovakava tecnost ostetila sam ekran uredjaja? Ovo mozete pronaci ako trazite "liquid tempered glass" ili nesto u tom fazonu, da bi razumeli o cemu govorim. Opet napominjem ovo je klasicno kaljeno staklo + plus ovo za uklanjanje vazduha oko stakla zbog zakrivljenosti. Brine me ova tecnost. Ima dosta ljudi koji su zadovoljni ovim ali ne znam da li da pokusavam? Napisao sam jedan malo veci roman :) Izvinjavam se :)
 
Sada mi je prodavac rekao da se ta tecnost zove UV lepak za uklanjanje belih ivica stakla ?
Za uv lepak ti treba uv lampa [emoji6]. I sta ce ti ti lepkovi....uzmes neko zakrivljeno 5D staklo i uzivas. Kosta oko 1000 din na KP. Nikakve ivice nema, nema vazduha. A na tim ravnim staklima su stavljali I razna biljna ulja, maslinovo ulje po krajevima umesto lepka I kao drzi. Moz verovatno I jajca da se prze I tt.[emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ma ne treba njemu ulje za jajca :D.Za staklo mu treba :D Da zadihtuje,da ne duva ladno u telefon :D
 
Poslednja izmena:
Unormalila mi se baterija par dana posle updatea poslednjeg. Nema vise dropova, normalno skida bateriju. Nista od aplikacija nije dirano. Bas cudno
 
Kod mene nikakva promena.Ide baterija ko luda.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Šteta što ona metoda kroz erecovery ne radi za rollback ili unapproved buildove. Bilo bi kul da može bar to.
Za rollback radi valjda Hisuite. Sta ce vam ff. Vratis do b209 ili b210 I onda prijavi neki raniji build na emui 8.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Za rollback radi valjda Hisuite. Sta ce vam ff. Vratis do b209 ili b210 I onda prijavi neki raniji build na emui 8.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
Ma ne pada mi napamet da se vraćam na EMUI 5. Nego baljezgam i ja, šta bi bilo kad bi bilo, vidim masovno ljudi koriste taj erecovery method, bilo bi kul kad ne bi morao da bude approved build i to sledeći, ne vidim mu neku svrhu ionako bi ota stigo, čim je approved.
 
Zabrani aplikaciji za ažuriranje dozvolu za pristup telefonu da ne bi mogo da očita IMEI. Probao ja, i funkcioniše, uopšte me ne smara ažuriranjima. Čekam da mi jave sa servisa još uvek...
Koja je to aplikacija konkretno? Kaži da ga '' zabravim''. Smara me da svakog j... meseca da umesto twrp ubacim njegov recovery da bi mogao da se ažurira. Pa opet da vraćam. Jedu mi se g. Jednom mi se desilo, pošto sam iskulirao update da je posle dan ili 2 sam rešio da se ažurira u toku noći, ono između 2 i 4 (fon je pametan, tada spavam i Huawei zna kad da se ažurira nesmetano... Gmazovi).... I u to vreme on i krene... Al kako da odradi kad je twrp ubačen... I ja zakasnim na posao zato što alarm nije svirao. Probudim se vidim fon u twrp i setim se odmah šta je... Ok, povadim se kod šefa... A sledećeg meseca sam ga bocnuo bio na pc, minut posla... Pa dok odradi ažuriranje za glupi mesečni peč... I opet vraćam twrp... Potraje... Smaranje... Nego kaži deder, kako da ga obuzdam. Ne kasni mi se opet na posao u utorak... [emoji3]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Koja je to aplikacija konkretno? Kaži da ga '' zabravim''. Smara me da svakog j... meseca da umesto twrp ubacim njegov recovery da bi mogao da se ažurira. Pa opet da vraćam. Jedu mi se g. Jednom mi se desilo, pošto sam iskulirao update da je posle dan ili 2 sam rešio da se ažurira u toku noći, ono između 2 i 4 (fon je pametan, tada spavam i Huawei zna kad da se ažurira nesmetano... Gmazovi).... I u to vreme on i krene... Al kako da odradi kad je twrp ubačen... I ja zakasnim na posao zato što alarm nije svirao. Probudim se vidim fon u twrp i setim se odmah šta je... Ok, povadim se kod šefa... A sledećeg meseca sam ga bocnuo bio na pc, minut posla... Pa dok odradi ažuriranje za glupi mesečni peč... I opet vraćam twrp... Potraje... Smaranje... Nego kaži deder, kako da ga obuzdam. Ne kasni mi se opet na posao u utorak... [emoji3]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
U podešavanjima, u odseku aplikacije, nađeš aplikaciju ažuriranje softvera (pre toga samo budi siguran da možeš da vidiš i sistemske aplikacije, to imaš na one tri crtice) i onda u dozvolama zabrani telefon. Time neće moći da očita IMEI, tako da nema mu ažuriranja [emoji16].
 
U podešavanjima, u odseku aplikacije, nađeš aplikaciju ažuriranje softvera (pre toga samo budi siguran da možeš da vidiš i sistemske aplikacije, to imaš na one tri crtice) i onda u dozvolama zabrani telefon. Time neće moći da očita IMEI, tako da nema mu ažuriranja [emoji16].
OK, koristim eng. Nađeno. System update. Permission denied [emoji23] Zahvaljujem

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ignorišem update već 3-4 meseca i ništa se ne dešava automatski [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Kad ga izignorisem dan ili 2 dana, onda kada se pojavi to da će u toku noći između 2 i 4 da se ažurira... I to ignorisem isto 2 dana... I onda više ne da opciju da ignorišeš, nego kaže tel će se ažurirati u toku noći između 2 i 4, samo imaš da kažeš OK, nema cancel, nema discard... I eto jutros se probudim i vidim fon u twrp. Ali dobro, to je bilo zato što je pre toga već ''on'' odlučio da će u toku noći biti update... Pa sam ja skinuo dozvolu što reče haki... I mislim da je to to... Nema više '' on '' šta da mrka oko update.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Kad ga izignorisem dan ili 2 dana, onda kada se pojavi to da će u toku noći između 2 i 4 da se ažurira... I to ignorisem isto 2 dana... I onda više ne da opciju da ignorišeš, nego kaže tel će se ažurirati u toku noći između 2 i 4, samo imaš da kažeš OK, nema cancel, nema discard... I eto jutros se probudim i vidim fon u twrp. Ali dobro, to je bilo zato što je pre toga već ''on'' odlučio da će u toku noći biti update... Pa sam ja skinuo dozvolu što reče haki... I mislim da je to to... Nema više '' on '' šta da mrka oko update.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Promeni build no ako imas twrp I nece da ti prijavi Ota.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Kad ga izignorisem dan ili 2 dana, onda kada se pojavi to da će u toku noći između 2 i 4 da se ažurira... I to ignorisem isto 2 dana... I onda više ne da opciju da ignorišeš, nego kaže tel će se ažurirati u toku noći između 2 i 4, samo imaš da kažeš OK, nema cancel, nema discard... I eto jutros se probudim i vidim fon u twrp. Ali dobro, to je bilo zato što je pre toga već ''on'' odlučio da će u toku noći biti update... Pa sam ja skinuo dozvolu što reče haki... I mislim da je to to... Nema više '' on '' šta da mrka oko update.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Ima fora i za to preko noći, proveri podešavanja ažuriranja na one tri crtice. Inače, bez one dozvole što si maknuo, nema njemu leba [emoji16].
 
Nazad
Vrh Dno