Šta je novo?

Huawei P10 lite

Pozdrav svima, imam jedan problem, kada preko vibera pricam obican razgovor, konstantno se cuje zvuk poruke, maltene me telefon svaku sekundu razgovora obavesti zvonom za poruku, pa jedini nacin da to ugasim je da skroz ugasim zvono i onda ne svira jer nema zvuka. Jel se desilo nekom i kako to da popravim?
 
Ovde pise da je oeminfo za C738 DS,a ti kazes da su svi sa C738 SS.Dali je neka greska? https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=824139&st=600#entry72390389
Ko zna. Ne bih se igrao sa tim. C738 je za Srbiju Ss. Mozda negde jos imaju Ds, i imaju na ff, ali vidis da za te DS C738 kasne buildovi i manje ih ima. I Rus dal je zqkacio dobar oeminfo pitanje.

Najbolje ako neko ima rootovan c738 Ss pa da ti posalje backup orminfo iz Twrp.


Poslato sa VKY-L29C432B371
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, imam jedan problem, kada preko vibera pricam obican razgovor, konstantno se cuje zvuk poruke, maltene me telefon svaku sekundu razgovora obavesti zvonom za poruku, pa jedini nacin da to ugasim je da skroz ugasim zvono i onda ne svira jer nema zvuka. Jel se desilo nekom i kako to da popravim?
Prvi put cujem. Obrisi ga pa opet instaliraj nesto se uxjblo.

Poslato sa VKY-L29C432B371
 
Resio sam da radim debrend,jer se u poslednje vreme desava sa pojedinim aplikacijama,da se zamrznu na nekoliko sekundi i telefon ne reaguje.Pa rekoh,ako mu radim hard reset,ajde da probam i neki drugi region :) E sad.Treba mi oeminfo za SS Oreo i servisni ROM.Nasao sam sve,ali za DS,a meni ne treba DS opcija,kao i one nule umesto IMEI broja.
Cudo da ti toliko buguje. Meni nema tih simptoma. Do duse ja radim wipe memorije nekiliko puta tokom nedelje. Izlizao se cip od brisanja pa Emui fluidniji ne moz bit [emoji23]

Poslato sa VKY-L29C432B371
 
Poslednja izmena:
Cudo da ti toliko buguje. Meni nema tih simptoma. Do duse ja radim wipe memorije nekiliko puta tokom nedelje. Izlizao se cip od brisanja pa Emui fluidniji ne moz bit [emoji23]

Poslato sa VKY-L29C432B371
Eh sad kad dođe novi xloader biće wipe... patosa sa telefonom.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Skini ti lepo twrp, otkljucaj bootloader, ubaci c185 dualsim oeminfo i opali servisni. Imaćeš dualsim telefon sa dosta boljim softverom.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
Ok.Moze li samo mala pomoc.Koji servisni da opalim za C185 DS?Ako moze link.
 
Koliko vidim kod tebe je verzija sa 4gb rama,a kod mene sa 3.Nece li biti problema?
 
Pozdrav svima, imam jedan problem, kada preko vibera pricam obican razgovor, konstantno se cuje zvuk poruke, maltene me telefon svaku sekundu razgovora obavesti zvonom za poruku, pa jedini nacin da to ugasim je da skroz ugasim zvono i onda ne svira jer nema zvuka. Jel se desilo nekom i kako to da popravim?
Settings-apps-viber-notifications-calls pa ugasi ringtone opciju. Tako je i meni na Mate 10 Lite bilo.

Sent from my Mate10 Lite using Tapatalk
 
Koliko vidim kod tebe je verzija sa 4gb rama,a kod mene sa 3.Nece li biti problema?
Pa bre bitan ti je onaj podfolder L21, nemoj L21A. Inace glavni zip je isti za sve. Ti si vec zaboravio kako ide. [emoji39] Ali sto ne probas oeminfo C432 Ds...?

Poslato sa VKY-L29C432B371
 
Poslednja izmena:
Eh sad kad dođe novi xloader biće wipe... patosa sa telefonom.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
Ma nece xloader za ovo smece. To ide samo za ove od 500 eur pa navise. A i ako posalju xloader odoh na Mi A1 kao i vecina zavisnika od custom romova.

Poslato sa VKY-L29C432B371
 
Poslednja izmena:
Pa bre bitan ti je onaj podfolder L21, nemoj L21A. Inace glavni zip je isti za sve. Ti si vec zaboravio kako ide. [emoji39] Ali sto ne probas oeminfo C432 Ds...?

Poslato sa VKY-L29C432B371
Ma nisam zaborevio,nego su ga toliko ukomplikovali,da moras kroz mikroskop da gledas sta instaliras.Razmisljao sam i ja da probam C432 DS oeminfo,ali mislim da se ne bi promenilo nista bitno.Interesuje me samo mogu li preko ovog TWRPa koji se instalira sam preko HWOTA8,da instaliram oeminfo za Oreo.Inace oeminfo je zip ekstenzija.
 
Ma nisam zaborevio,nego su ga toliko ukomplikovali,da moras kroz mikroskop da gledas sta instaliras.Razmisljao sam i ja da probam C432 DS oeminfo,ali mislim da se ne bi promenilo nista bitno.Interesuje me samo mogu li preko ovog TWRPa koji se instalira sam preko HWOTA8,da instaliram oeminfo za Oreo.Inace oeminfo je zip ekstenzija.
Moze. Sacuvaj svoj oeminfo pre nego flesnes drugi.

Poslato sa VKY-L29C432B371
 
Ako jos uvek treba... imam ja twrp backup... moj original oeminfo C738.. SS... dok nisam presao na DS C432

Huawei P10 Lite
 
Ako jos uvek treba... imam ja twrp backup... moj original oeminfo C738.. SS... dok nisam presao na DS C432

Huawei P10 Lite

Hvala ti.naravno da moze.Samo jeli sa orea ili Nougata?Uradio debrend na C185 i sve proslo bez ikakvih problema.Jos nisam testirao nista.Javljam utiske.Koji je zadnji apdejt za C185 DS,posto je kod mene 361 i pokazuje da nema novijeg.
 
Hvala ti.naravno da moze.Samo jeli sa orea ili Nougata?Uradio debrend na C185 i sve proslo bez ikakvih problema.Jos nisam testirao nista.Javljam utiske.Koji je zadnji apdejt za C185 DS,posto je kod mene 361 i pokazuje da nema novijeg.
Zadnji meni odobren je c185b362. Kazem ti ni oni ne azururaju nesto brze. I dalje Bliski Istok na julskoj zakrpi. C738 za naseg, srpskog, operatera je prvi dobio avgustovsku zakrpu koliko pratim. Nesto su nam svi naklonjeni ovih dana, nece da valja [emoji6]Screenshot_20180828-222424.jpeg

Poslato sa VKY-L29C432B371
 
Poslednja izmena:
Kod mene odobren za C185,363.Hteo ja da probam i C738,ali nigde nema servisni ROM.
 
Kod mene odobren za C185,363.Hteo ja da probam i C738,ali nigde nema servisni ROM.
Kako bre nema. Ima c738b362 servisni http://androidhost.ru/6tf
A jeste b363 odobren, nisam vido I to je jul.


Poslato sa VKY-L29C432B375, WAS-LX1C432B366

300dc8681fde459c333fa52e6584998c.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala ti puno.U sta li sam ja gledao.Samo mi fali Oeminfo za C738 SS,za Oreo ;)
 
Poslednja izmena:
@zuncika,ajde molim te kada vidis,posalji mi Oeminfo sa svog telefona.C738 SS
 
Hvala ti brate puno,ali meni treba bekap sa Orea.Na kojoj verziji apdejta si uradio bekap?
 
Ovo je bekap sa nugata sa verzijom sa kojom mi je stigao tel. iz vip-a ... ako se ne varam C738 B181
 
Kako radi na c185?

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka

Za sada fantasticno.Bio si u pravu.Mnogo bolji od C432.Pokazuje i sama optimizacija sistema.Na C185 je na 99%,dok je na C432 bila 80%.Dual sim radi odlicno,prednja kamera jos bolja,osvetljenje ekrana bolje,bolji zvuk u slusalici u toku razgovora,i td.Za bateriju cu videti,posle nekoliko punjenja.Za sada je sve ok.Sve u svemu,dosta bolji od C432.Koji je kod tebe trenutno update?Kod mene 361.
 
Za sada fantasticno.Bio si u pravu.Mnogo bolji od C432.Pokazuje i sama optimizacija sistema.Na C185 je na 99%,dok je na C432 bila 80%.Dual sim radi odlicno,prednja kamera jos bolja,osvetljenje ekrana bolje,bolji zvuk u slusalici u toku razgovora,i td.Za bateriju cu videti,posle nekoliko punjenja.Za sada je sve ok.Sve u svemu,dosta bolji od C432.Koji je kod tebe trenutno update?Kod mene 361.

Dal je moguce da je tolika razlika.... Pazi to oko optimizacije nije za racunanje, jer si radio reset prakticno, ali kamera toliko bolja I zvuk.... Nateraces me da ga I ja rebrandujem cisto da probam, mada je meni softver za kameru ovde OK, brzo stabilizuje, detekcija lica OK I kalibracija boja ok, baterija oko 6h u proseku, moze bolje al ajd. Nemam problema sa zvukom. Trenutno me punjenje baterije nervira, jer su bas restriktivno smanjili amperazu kod sporog punjenja od 90 do 100. Ranije je to bilo podnosljivo, sad puni po sat vremena tih 10%.

Poslato sa VKY-L29C432B375, WAS-LX1C432B366
 
Jeste razlika.Evo sad je fon na punjacu i koliko vidim baterija se puni brze nego na C432.Sacekacu da se napuni do kraja.Znam samo da se za 21 minut,povecali procenti za 27 ;) Probao bih ja i C738,ali ne mogu nikako da nadjem Oeminfo za Oreo SS.Ako neko ima bekap,molim,nek posalje.
 
Poslednja izmena:
Jeste razlika.Evo sad je fon na punjacu i koliko vidim baterija se puni brze nego na C432.Sacekacu da se napuni do kraja.Znam samo da se za 21 minut,povecali procenti za 27 ;) Probao bih ja i C738,ali ne mogu nikako da nadjem Oeminfo za Oreo SS.Ako neko ima bekap,molim,nek posalje.
Izrolaj na emui 5 I ubaci onaj od kolege oeminfo. To ti je jedan korak viska. Ja bih ubacio C738 al slaba podrska za DS.

Poslato sa VKY-L29C432B375, WAS-LX1C432B366
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno