Šta je novo?

Huawei P10 lite

Tesko da je u brosuri i na sajtu model od 4GB? Bar ga ja nisam video. Svi evropski modeli uglavnom dolaze sa 3GB, jedina razlika je sto je za operatere singl sim (softverski zakljucan drugi slot), a u slobodnoj prodaji je dual. A to za testni primerak si u pravu. Stize kao dual, a prodaje se kao singl. I meni je to nekorektno. Onda omoguci koriscenje 2 kartice, a sim1 zakljucaj na svoju mrezu, kao sto uostalom to i rade sa drugim modelima.
 
Poslednja izmena:
Burazer poručio online u Vipu u ponedeljak navodno isporuka 1-2 dana, još uvek ih nema

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
@venom2 - znam i ja to, ali nada umire poslednja...
@akineki - cekao sam u redu i listao ukoricenu knjigu sa postpaid ponudom...zato sam i zapamtio...na sajtu je bilo, dok je bilo samo u ponudi crna i bela boja...kada su dodali safir i zlatnu u izbor uredjaja, preslo se sa 3 na 4GB...4Gb model je za EU trziste, uporedjivao sam informacije sa raznih strana...testni primerak je u par recenzija bio sa 4Gb rama, cak i na mondo-u i sad stoji predstavljanje telefona sa 4BG rama...dual SIM mi je nebitna opcija, ne planiram da je koristim...u svakom slucaju uzimam po MP ceni te ce telefon biti sim free...


sk.krastavac.jpg
 
Ja sam u VIP-u naručio crni u utorak i u četvrtak mi je stigao, single sim (nisam proveravao da li je simfree), sa 3Gb RAM.


Za sada sam zadovoljan do sada sam imao MI4LTE i ovaj mi je bolji u svemu.
 
Плави п10 лајт брутално изгледа уживо, мени лично у топ 5 најлепших на тржишту


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo album sa fotografijama uradjenim sa P10 lite na Flickr-u.
 
Da li je moguće da je u Telenoru Ovaj telefon uz slačan paket 50 posto skuplji od Telekoma?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Evo i ja sam uzeo ovaj telefon pa da podelim svoje prve utiske.

Uzeo sam ga u mts-u, gde sam poredio crni i plavi i plavi je brutalno lep, prelamanje svetla na zadnjem staklu ga čini prelepim, tako da preporučujem plavi, ali opet to je sve stvar utiska. Takođe, plavi je svetliji tako da će se otisci prstiju manje videti. I u manjku su plavih, imali su samo dva komada a crnih puno.

Prvi utisci samog korišćenja telefona su odlični. Prethodni telefon mi je bio galaxy a5 iz 2015. tako da je ovo pravo osveženje, brz je, nema laga i bugova kao što neki pišu. Demo model jeste možda drugačiji i natrpan nekim glupostima, jer sam i ja primetio da u poslovnici izloženi model nije najsnajniji.

Ima fast charging, piše na punjaču i zaista se brzo puni.

Isprobao sam staklenu foliju, i zbog zakrivljenosti ekrana sa strane ne leže lepo tako da sam odustao, videću da li neka obična folija možda više odgovara, čisto radi zaštite ekrana.

Single sim je model iz mtsa.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
@akineki nije ni dosla 4GB, naravno... ja sad ne mogu da tvrdim da je 100% pisalo na sajtu 4GB, ali mislim da jeste...znam samo da je u raznim casopisima, predstavljena verzija sa 4GB, kao i na raznim portalima... sto u krajnjem slucaju predstavlja glupu foru za obmanu ljudi od strane uvoznika, huawei-a ili vec koga...dajes 4GB na test, dok je svuda u prodaji 3GB, zar ne... ali to je krajnje nebitno sada...
utisak o telefonu... je voma dobar za sada...baterija traje pristojno dugo... meni nekih 16sati uz bas dosta cackanja... nisam primetio neke zastoje u radu... emui se za sada pokazao krajnje dobro, krajnje sam bio skeptican prema tom delu... citac otiska je skroz ok... kameru nisam previse koristio, te nemam neki sud... ekran dobar...kvalitet zvuka razgovora bas odlican, cak mozda i bolji od mog bb q10...sve u svemu, dobar telefon... nemam osecaj da sam ga preplatio...
stavio sam staklo, ne hvata otprilike po 3mm sa svih strana... narucio sam kod kineza, pa cemo videti kad stigne...
jel slucajno ko video one original flip maske... nekako mi se cine bas fino...ima li ko iskustva...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel sa alija uzimaš zakrivljeno staklo?

Ja sam tamo našao par komada koji se reklamiraju baš kao 2,5D staklo za ovaj model i specifičan ekran, cena vrlo malo veća od regularnih stakala, dok kod nas po oglasima i po 900 dinara traže za istu.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Na KP ima monsterskin 360, kažu da je zakrivljen. A 2.5D je samo oborena ivica stakla. Tj, kao što je na telefonu zakrivljeno, tako je staklo, ali samo ivica stakla, a ne samo staklo.

Sent from my 3310
 
@bogdan.d da, na ali-ju... gledao sam po feedback strani slike koje su postavljali, pa sam tako kao filtirao... videcemo kad stigne...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Otključaj bootloader, ubaci twrp i potom iz twrp-a instaliraj supersu ili magisk - šta ti je volja.

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока
 
Izvinjavam se na duplom postu, ali ne znam kako mi gore nije prikazalo celu poruku posto sam postavio pitanja o_O
Elem, glupo pitanje glasi kako da podesim da mi se you tube ne gasi kada otvorim novi prozor? I drugo pitanje, da li neko zna da li monster 360 lepo leze preko ivica ili je kao i ostala stakla koja se trenutno prodaju?
 
Poslednja izmena:
YouTube app je poznat po tome da se gasi čim ga skloniš i pređeš na nešto drugo, tako da to ne možeš da namestiš.

Negde sam pročitao da je ipak moguće ako puštaš yt iz mozille za Android, i da se zvuk nastavi čak iako pređeš na drugu app. Nisam nikad koristio ali probaj.

Za stakla ne znam da li je neko probao, ja treba da naručim sa alija to zakrivljeno staklo, pa kada budem stavio reći ću kako radi.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Hvala druže. Ajde samo kada dobiješ staklo napiši šta i kako.
 
pvstar plus aplikacija, koristim je vec par godina, nema je na storu potrazi preko gugla
 
Nisam još naručio tempered glass, jer u svim oglasima na aliju koje sam našao ili se neko žali na to da ne leže lepo ili i sam prodavac naglasi da je zbog zakrivljenosti ekrana ne garantuju da leže skroz, ili je pak samo staklo manje od ekrana kako bi se izbegao taj luft sa strane.

Da li je neko možda našao nešto što zasigurno odgovara i nema ovaj problem?

U krajnjem slučaju može i običan screen protector, da nije staklo.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Kada sam uzeo telefon, naravno, samo sam se ulogovao, na moj nalog, I dobio kontakte.
E sada, kada me neko, od tih osoba pozove, prikazuje mi mutnu sliku osobe.
Oni kontakti, koje sam sada napravio i slikao te osobe, nemaju taj problem.
Da li mogu, i kako da to sredim?

Послато са Huawei WAS-LX1
 
Trebalo bi da prikazuje mutnu sliku kod pozivanja odnosno jasnu sliku kod prijema poziva. Tako je po difoltu na Nougat Androidu kod Huaweia.

WAS-LX1
 
U pravu si, hvala.
Ne znam zasto, ali mislim, da mi je kod nexusa, uvek bila jasna slika.

Послато са Huawei WAS-LX1
 
Nakon ne tako slavnog rastanka sa s8 modelom danas sam pazario ovaj huawei i mogu reci da sam prijatno iznenadjen. 3gb verzija, pri paljenju je odmah stigao update od nekih 300mb. Kamera je ok, cak je i odlicna u dobrim uslovima. Jedino je vodeo onako, traljav. Zvuk u slusalicama ok, mozda kao s8 jacina ali i jedno 20% slabiji od s6 recimo. Ekran mi se svidja, bas je dobro osvetljenje, preko pola cak i neprijatno za oci. Zvuk u slusalici odlican. Zvucnik dobar, cist ali ne previse glasan. Otisak prsta fantastican, brz i precizan. Signal odlican, wifi na 5ghz recimo ide oko 80mb/s, od 120.
Ako jos nekoga nesto zanima pre kupovine neka pita.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Напиши за батерију после пар пуњења
 
Meni sa iznad prosečnim korišćenjem, nakon što ga ujutru skinem sa punjača, uveče oko 7-8 ostane 20-40 %, zavisi kako kad i koliko ga koristim.

Sad npr. u 18:47 imam 53%, isto ga jutros u 7 skinuo sa punjača na 100%, s tim što ga jesam manje koristio danas.

Generalno je sasvim solidna baterija, ni loša ni nešto wow predobra, sa malo umerenijim korišćenjem može lagano da izgura 1,5 - is 2 dana.

Plus fast charging stvarno brzo puni.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Da li je izašla procedura da se single sim modeli (kakve naši operateri prodaju) konvertuju u dual sim (kao što postoji za p9 lite)?
 
Procedura postoji, kao uostalo i za p9 lite, ali mislim da jos nema softvera za dual. I ja cekam da se pojavi, pa da pazarim fon.
 
Nazad
Vrh Dno