Šta je novo?

Huawei P10 lite

Ja sinoc odradio update na B199, isto je sve proslo bez problema, nema problema ni sa kontaktima ni sa galerijom, cak mi deluje da je sve malo fluidnije i brze i da je baterija malo bolja.
U kameri je dodat "moving picture", isprobao sam, okej fora, ali za mene potpuno bespotrebna.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ko ima problema sa skrolovanjem kontakata samo neka odradi ponovno sastavljanje podataka o indeksu i problem resen.
 
I meni se pojavio problem sa kontaktima kao što već reče neko ovde. Ne mogu skrolovat do kraja. Isto sam na 199

I na P9Lite isti problem. Ali samo određeni kontakti. Ne svi. Rebuild index data moram često da koristim da bih preko Dialer-a mogao da ih nađem. Ili da krenem da kucam broj... Mislim da je to do njih nešto. Factory reset, brisanje kontakata, Dialera...bema šta nisam probao, ali bezuspešno. Ako neko ima rešenje, bilo bi lepo da podeli :)
 
I na P9Lite isti problem. Ali samo određeni kontakti. Ne svi. Rebuild index data moram često da koristim da bih preko Dialer-a mogao da ih nađem. Ili da krenem da kucam broj... Mislim da je to do njih nešto. Factory reset, brisanje kontakata, Dialera...bema šta nisam probao, ali bezuspešno. Ako neko ima rešenje, bilo bi lepo da podeli :)

Uradi ponovno sastavljanje podataka o indeksu i problem resen.
 
Od kad sam instalirao ovaj custom rom Elemental telefon je procvetao i nemam ni jednu zamerku, iskreno.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Od kad sam instalirao ovaj custom rom Elemental telefon je procvetao i nemam ni jednu zamerku, iskreno.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Super je Elemental. Bice i Elite uskoro od Mirze samo da ispravi bug sa kamerom i kernel da sredi. Ja probao i bas je dobar tu je negde sa Elemental.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Obavezno javi kad bude izbacio.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Postoje i sledeci custom ROM-ovi za ovaj model
Leneage OS 14.1
AOSP 7.1.2
RessurectionRemix 5.8.5
Paranoid android
Dali je neko probao neki od ovih?
 
Možda tripujem ali rekao bih da je baterija na 204 lošija nego na 198...
Razlog zašto sam se vratio na stock sa Elemental-a (doduše prve verzije) je upravo bila baterija - pratim i dalje :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Da,i kod mene baterija losija na B199,nego sto je bila na B197.Mada,vec sam se i navikao :)
 
Mugy gde nadje te romove? Link?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Postoje i sledeci custom ROM-ovi za ovaj model
Leneage OS 14.1
AOSP 7.1.2
RessurectionRemix 5.8.5
Paranoid android
Dali je neko probao neki od ovih?
To su bugljivi romovi i jedino ko zeli da se igra sa tim inace za standardne korisnike nisu sigurno.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Izvorni linkovi su vecinom od Mirze
https://hassanmirza01.blogspot.rs/p/custom-roms.html?m=1

I ovaj sad najniviji gde je i Meticulus.

https://forum.codeofhonor.tech/category/7/roms

Do duse tu se pojavljuje jedna od verzija Lineage CoH , mislim da jos uvek nije zvanicna ali najbliza je kompletnoj.
https://forum.codeofhonor.tech/topic/49/coh-lineageos-14-1-for-hi6250

Inace Mirzin Elite Twrp nije za nase modele,radi samo flesh komande ali nece format i wipe, i to treba da ispravi da bi se koristili ti romovi ili umesto Elite Twrp moze kao zamena Meticulus Twrp, ali ne u svim slucajevima.
Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li postoji način da se ukloni poruka sa ekrana "your device has been unlocked..." ili kako već ide?
 
to ti se desava prilikom koriscenja custom roma ? meni se to desavalo u jednom trenutku kada sam convertovao iz single sim u dual sim, i posle se ponovo zaključao bootloader i nije se vise pojavljivalo
 
Tako je, pojavi se čim se otključa bootlader, ne mora ni da se flešuje custom rom...
 
Da li postoji način da se ukloni poruka sa ekrana "your device has been unlocked..." ili kako već ide?
Ako si otkljucao bootloader bez neke potrebe i u telefonu je i dalje stock recovery onda mozes po istom principu zqkljucati.bootloader koriscenjem komande Fastboot oem relock .......(tvoj kod). Ako nisi siguran odakle ti je to upoxorenje onda nista ne cwckaj, eventualno servisni.rom koji to sve zakljuca i ispravi. Pozzz

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Sada koristim stock, to je bilo iz perioda kada sam koristio Elemental. Znam kako i zašto se to pojavilo, znam i da se poruka uklanja zaključavanjem bootladera.
Pitanje je bilo da li mogu tu poruku tj početni ekran nakon otključavanja bootloader-a ukloniti na customs romu (razmišljam da probam novi elemntal ili onaj lineage 14.1 što si okačio)..

Doduše, možda se P10 lite i ne zadrži još dugo kod mene pa možda neću ni čačkati :d
 
Sada koristim stock, to je bilo iz perioda kada sam koristio Elemental. Znam kako i zašto se to pojavilo, znam i da se poruka uklanja zaključavanjem bootladera.
Pitanje je bilo da li mogu tu poruku tj početni ekran nakon otključavanja bootloader-a ukloniti na customs romu (razmišljam da probam novi elemntal ili onaj lineage 14.1 što si okačio)..

Doduše, možda se P10 lite i ne zadrži još dugo kod mene pa možda neću ni čačkati :d
Ako zqkljucas bootloader a imas custom rom onda neces vise moci da udjes u Twrp. A zakljucavanjem se opet inicira factory reset pa kako nemas stock recovery moze da se desi da zavrsis u bootloop i u u nqjboljem slucaju u e-recovery. A poenta kod custom romova da ti Twrp bude uvek dostupan. Tako da je zakljucak kod custom romova bootloader mora biti otkljucan.
Ako ga prodajes obavezno servisni rom i resis stvar.
Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znam to bre :d (ali nije zgoreg da se opet ponovi :D ) (vratim se na stock preko servisnog roma, nisam lud da zaključavam BL tek tako :) )
Pitanje je bilo drugo al nema veze :)
 
Poslednja izmena:
Znam to bre :d (ali nije zgoreg da se opet ponovi :D ) (vratim se na stock preko servisnog roma, nisam lud da zaključavam BL tek tako :) )
Pitanje je bilo drugo al nema veze :)
Pa odgovor je da je nemoguce skloniti to upozorenje bez zakljucavanja bootloadera. [emoji41]

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Moguce je. Ima fora na xda, koliko sam shvatio, promeni se tom metodom pozadina prilikom boot-a pa se ne vidi poruka :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Stigao i meni emui 5.1.1... videćemo u praksi imali nekih razlika... [emoji4]

a05ec1087091136a5eb04cb0ab3bf803.jpg


Huawei P10 Lite
 
Stiglo mi ovo staklo
OICGOO Full Cover Tempered Glass For Huawei P10 P9 Lite Plus NOVA 2 Plus P9 Screen Protector Film For Honor 6X 6C 7X V10 9 Glass
http://s.aliexpress.com/ERJfmIRN?fromSns=Copy to Clipboard

Za mesec dana od naručivanja. Nema zakrivljeno ivice i prekriva (smanjuje) ekran za nekih milimetar u gornjem i donjem delu, ali generalno je lepo leglo jer ne štrči na ivicama i uklapa se taman sa silikonskom maskom.
 
Kako si lepio to staklo? Jesi ciljao i samo pustio staklo ili si uz pomoc onih stickera? Tj. Naciljas, zalepis sticker i pomocu njih zalepis?
 
Ohoho, stize Elemental V3. Obecava, ovo izgleda do sad najbolji.
3d75d3faef4e5708f01f904be05970bd.jpg


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Polako spuštao rukom na ekran i to je to. Prethodno ga dobro očistio.
Oni "stikeri" ptonidu uz staklo su za skidanje prašine.
 
Nazad
Vrh Dno