»RSS Benchmark sajt

Strana 412 od 412 PrvaPrva ... 312362402408409410411412
      Prikazani rezultati od 6.166 do 6.180 od ukupno 6180

Tema: Huawei P10 lite

Member Avatar korisnika Sync
        Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        949
        Pa nije to vise ista firma kao od pre 2-3 godine.
        Pravili su im problem manji igraci, koji im otkljucavaju bootloader i ubacuju Global Rom, a telefon je za trziste u Kini.
        Imali smo skoro temu i na Bench-u u vezi Samsunga i suzbijanja "sive" ekonomije. Napravili ljudi aplikaciju i odobrili inspekciji pretragu telefona po IMEI broju, kako bi se utvrdilo da li je telefon za nase trziste.
        Huawei je zakljucao bootloader i rekao nema vise kao ranije.

Hoce da zatvore ceo sistem za korisnike, dok ce servisu vecina stvari biti dostupna.
        Tako isto i Apple radi.
        Huawei je bio svestan da ce ukidanjem otkljucavanja bootloader-a izgubiti jedan manji deo korisnika. Ali rekli su ok, mi smo trenutno u usponu i ovaj broj korisnika koji budemo izgubili povraticemo kroz par meseci.
        Ovo je IT forum i zato se dosta i prica o rom-ovima, bootloader-u itd. Vecina korisnika nije upoznata s tim i ova promena im nece nista oduzeti, jer ni ne znaju cemu sluzi.

Member Avatar korisnika Alexxx1
        Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        1.840
        Ja I dalje ne shvatam sta je lose u tome da se daju custom romovi za telefon. Sem sto bi dobili vise kupaca uredjaja ne znam sta bi izgubili. Mislim ako je zakljucavanje zbog konkurencije to je glupost jer emui nema toliko wow sistem cak sta vise jos losiji kako ne daju vise bootloader kod. Ko neka teorija zavere, da neko namerno unistava Huawei, ako oni vec sami to ne rade. I ovako im je direktorka u americkom zatvoru. Nisam cuo da su je pustili.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        634
        Pa to je po meni,kao kada kupis laptop.Navodim kao primer proizvodjaca,Acer.I dodje ti laptop sa DOS OSom.Naravno vecina ga nece koristiti i prensatalirace neku od komercijalnijih OSa.E sad zamisli,Acer kaze.Ej,ako promenite OS ili bilo sta menjate po njemu,ode garancija i servis.Ne.Oni nisu vlasnici niti jednog OSa za laptop,vec je to neko drugi,pa on moze da menja i kreira stvari po OSu kako hoce.Zasto se proizvodjaci smartphone uredjaja,ponasaju kao da je Android njihov OS?Svako od njih kao da ima neku svoju kopiju Androida.Neki Emui,Miui,Touchwiz i slicno.I sve to pod nekim nebuloznim izgovorima.
        Menjao Mugy : 14.01.2019. u 20:06

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        634
        A i voleo bih da znam koji je taj genije iz Huaweia,koji tvrdi da ce OS da osteti hardver.Njemu treba da se da Nobelova nagrada.
        Menjao Mugy : 14.01.2019. u 20:11

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        634
        Jasno je ko dan ka cemu teze proizvodjaci smarphone uredjaja.Mass Control.To je uredjaj koji je skoro uvek sa korisnikom.

Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        1.840
        Citat Citiram korisnika: Mugy Pogledaj poruku
        A i voleo bih da znam koji je taj genije iz Huaweia,koji tvrdi da ce OS da osteti hardver.Njemu treba da se da Nobelova nagrada.
        Ili su pravili statistiku koliko je ljudi brikovalo telefone pa su procenili da je bolje da bude sve zakljucano. Ali I to ih ne opravdava, jer svako zna da pogresim fleshovanjima moze da zezne telefon. A u ovlascenim servisima sve izgleda preko veze zaposleni. Ne umeju obican softverski brik da isprave nego ljudima javljaju da je otisla ploca I da se ne isplati popravka. Ili nemaju softver za unbrick sto mi je cudno ili ne umeju da koriste. Ali pre ce biti ovo drugo.

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        634
        Mora da ide konstantna proizvodnja i prodaja .To pokazuje,sto skoro svakog dana izlazi novi model.Tako da moraju da smisljaju nebuloze i gluposti,da korisnik vise i ne pomislja da popravlja uredjaj,vec da je jedino resenje kupovina novog.Ukinuce oni i garancije i servisiranje,ili ce ih biti,ali nece nista vredeti,sto se polako i desava.Ubedice korisnika da je on instalacijom aplikacije pokvario hardver.Kao sto su i ubedili i ubedjuju ljude,da izbacivanjem nekih osnovnih i itekako potrebnih stvari na telefonu,a ubacivanjem svakojakih gluposti,uredjaj izgleda lepse i bolje radi.Da je telefon prelep i da nam se slaze uz ostatak stvari koje i imamo.Nijli li to najbitnije?
        Menjao Mugy : 14.01.2019. u 21:59

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2016
        Poruka
        119
        Od koje verzije više nema nazad? Da znam ako ga vraćam da ne s*mjau**mjau**mjau**mjau*m nešto. U poslednje vreme nemam vremena da ga mrkam, a svaki dan izlazi update sa pokušajima da mu kažem enable... I to više puta dnevno. Iako nema dozvolu... Trenutno sam na novembarskom peču.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
        Menjao huebert : 15.01.2019. u 01:21

Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        1.840
        Citat Citiram korisnika: huebert Pogledaj poruku
        Od koje verzije više nema nazad? Da znam ako ga vraćam da ne s*mjau**mjau**mjau**mjau*m nešto. U poslednje vreme nemam vremena da ga mrkam, a svaki dan izlazi update sa pokušajima da mu kažem enable... I to više puta dnevno. Iako nema dozvolu... Trenutno sam na novembarskom peču.

Valjda od sledece januarske. Mada pitanje je I to. Problem je sto se niko nece usuditi da proba, moglo ne moglo.

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2018
        Poruka
        629
        Citat Citiram korisnika: Alexxx1 Pogledaj poruku
        Valjda od sledece januarske. Mada pitanje je I to.

Tako piše na svim sajtovima. Misliš da je mogućnost da je i decembar opasan? Kako da proverimo to? Jel može da se koristi za Huawei P10 Pro onaj tool xloader checker?

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2016
        Poruka
        119
        A jel mogu da ubacim servisni ili opet rizikujem? I kao ide sada oko konverovanja dual singl sim? Jel I to rizik? Zaključavanje bootliadera?

Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        1.840
        A jel mogu da ubacim servisni ili opet rizikujem? I kao ide sada oko konverovanja dual singl sim? Jel I to rizik?

Koji ti imas, decembarski? Ne znam, servisni za tu istu verziju ili narednu radi. Rizik je da koristis servisne od prethidnih verzija ili Hwota neke prethodne. Konvert bi trebalo da je ok za sad ali ako imas oeminfo svez za tu verziju tj build.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2016
        Poruka
        119
        Novrmbarski 380

Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        1.840
        Novrmbarski 380

Pa onda moze, verovatno. Nisam video da se neko zalio.

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2018
        Poruka
        629
        Novrmbarski 380

Može provereno, ja radio na njemu.

Strana 412 od 412 PrvaPrva ... 312362402408409410411412

Bookmarks