Šta je novo?

Huawei P10 lite

Polomiću ga ako ažurira, jednostavno je. Ili ako ne nađem neki dobar Treble rom.

Sad gledam na ff-u b206 nije odobrena kod mene, možda možeš nju preko HWota pa da ostaneš tu ako baš hoćeš nugat jer koliko sam probao kad nije odobrena ne može da ti apdejtuje automatski. :D
 
Kod mene na SS,nije odobren B207 sto je za njega,ali B206 odobren za DS :)
 
Sad gledam na ff-u b206 nije odobrena kod mene, možda možeš nju preko HWota pa da ostaneš tu ako baš hoćeš nugat jer koliko sam probao kad nije odobrena ne može da ti apdejtuje automatski. :D
Ima na HiSuite official rollback i overiš servisnim i rešen problem. Na Nougat je mogo da se isključi apdjet i nikad nije sam drndao, zato i kažem.
 
Da ali to je odobrena verzija a nikad se ne zna možda su nešto uradili i da sa nugata forsiraju update na oreo sa januarskim patchom čak i kad se pogasi sve. Ovako rokneš neodobrenu verziju i nema update ja sam koristio neku neodobredu 360 i neka ne znam tačno koja beše i ništa nije radila lošije od one što je odobrena.
 
Da ali to je odobrena verzija a nikad se ne zna možda su nešto uradili i da sa nugata forsiraju update na oreo sa januarskim patchom čak i kad se pogasi sve. Ovako rokneš neodobrenu verziju i nema update ja sam koristio neku neodobredu 360 i neka ne znam tačno koja beše i ništa nije radila lošije od one što je odobrena.
Ja ipak mislim da su neodobrene verzije neodobrene sa razlogom. Inače, ne verujem da su na Nougat ugurali izmene za nasilno forsiranje, jer je aplikacija za ažuriranje na Nougatu čak ima opciju da se isključi automatsko proveravanje Frimwarea, čega na Oreu nema. Na kraju krajeva, i dalje postoji b321 Oreo beta verzija.
 
To je firma.Kakvo bre nazad.Samo napred u svetliju buducnost [emoji23]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nesto poput nase drzave [emoji23]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Sledeća vest: Huawei zabranjuje upotrebu imenika da bi ljudi bolje razvijali mozak. Ovo je haos. Telefoni se sami apdejtuju, menjaju se vitalne komponente sistema bez potrebe...
 
Sledeća vest: Huawei zabranjuje upotrebu imenika da bi ljudi bolje razvijali mozak. Ovo je haos. Telefoni se sami apdejtuju, menjaju se vitalne komponente sistema bez potrebe...
Po ovome,najbolje da vise i ne prodaju svoje telefone.Jer,st ce im korisnik,kad su prepametni i sami [emoji23]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Isuvise je ocigledno da su im pare ispred svega.Jasno ko dan,kad su resili da kopiraju druge,a narocito Apple.Vidi se i da pokusavaju da hvataju kupce prvenstveno na spoljasnji izgled uredjaja,Te ovaj ima 3,ovaj 5 kamera,te kamera moze da priblizi i fokusira sunce na metar od tebe,oni ce da prave svoj procesor kao drugi i slicne nebuloze.Dok za ono bitno,apsolutno ih zabole.Kakvi bre korisnici.Za njih smo samo sirov izvor novca.A lazi su im prioritet,jer znaju da mnogo vise ima glupih,nego pametnih na ovoj planeti.Pa mi koji sve zivo istestirasmo na ovom telefonu i znamo svaku manu i vrlinu,znas kad cemo da ubedimo vecinu sta je istina i da ne uzimaju Huawei telefone.Jedini razlog je sto vecina kupuje smarphone,samo da bi bila u trendu,pritom neznajuci uopste o cemu se tu radi.E zato i postoje takvi kao Huawei,a nazalost imace ih sve vise.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa nije to vise ista firma kao od pre 2-3 godine.
Pravili su im problem manji igraci, koji im otkljucavaju bootloader i ubacuju Global Rom, a telefon je za trziste u Kini.
Imali smo skoro temu i na Bench-u u vezi Samsunga i suzbijanja "sive" ekonomije. Napravili ljudi aplikaciju i odobrili inspekciji pretragu telefona po IMEI broju, kako bi se utvrdilo da li je telefon za nase trziste.
Huawei je zakljucao bootloader i rekao nema vise kao ranije.

Hoce da zatvore ceo sistem za korisnike, dok ce servisu vecina stvari biti dostupna.
Tako isto i Apple radi.
Huawei je bio svestan da ce ukidanjem otkljucavanja bootloader-a izgubiti jedan manji deo korisnika. Ali rekli su ok, mi smo trenutno u usponu i ovaj broj korisnika koji budemo izgubili povraticemo kroz par meseci.
Ovo je IT forum i zato se dosta i prica o rom-ovima, bootloader-u itd. Vecina korisnika nije upoznata s tim i ova promena im nece nista oduzeti, jer ni ne znaju cemu sluzi.
 
Ja I dalje ne shvatam sta je lose u tome da se daju custom romovi za telefon. Sem sto bi dobili vise kupaca uredjaja ne znam sta bi izgubili. Mislim ako je zakljucavanje zbog konkurencije to je glupost jer emui nema toliko wow sistem cak sta vise jos losiji kako ne daju vise bootloader kod. Ko neka teorija zavere, da neko namerno unistava Huawei, ako oni vec sami to ne rade. I ovako im je direktorka u americkom zatvoru. Nisam cuo da su je pustili.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Pa to je po meni,kao kada kupis laptop.Navodim kao primer proizvodjaca,Acer.I dodje ti laptop sa DOS OSom.Naravno vecina ga nece koristiti i prensatalirace neku od komercijalnijih OSa.E sad zamisli,Acer kaze.Ej,ako promenite OS ili bilo sta menjate po njemu,ode garancija i servis.Ne.Oni nisu vlasnici niti jednog OSa za laptop,vec je to neko drugi,pa on moze da menja i kreira stvari po OSu kako hoce.Zasto se proizvodjaci smartphone uredjaja,ponasaju kao da je Android njihov OS?Svako od njih kao da ima neku svoju kopiju Androida.Neki Emui,Miui,Touchwiz i slicno.I sve to pod nekim nebuloznim izgovorima.
 
Poslednja izmena:
A i voleo bih da znam koji je taj genije iz Huaweia,koji tvrdi da ce OS da osteti hardver.Njemu treba da se da Nobelova nagrada.
 
Poslednja izmena:
Jasno je ko dan ka cemu teze proizvodjaci smarphone uredjaja.Mass Control.To je uredjaj koji je skoro uvek sa korisnikom.
 
A i voleo bih da znam koji je taj genije iz Huaweia,koji tvrdi da ce OS da osteti hardver.Njemu treba da se da Nobelova nagrada.
Ili su pravili statistiku koliko je ljudi brikovalo telefone pa su procenili da je bolje da bude sve zakljucano. Ali I to ih ne opravdava, jer svako zna da pogresim fleshovanjima moze da zezne telefon. A u ovlascenim servisima sve izgleda preko veze zaposleni. Ne umeju obican softverski brik da isprave nego ljudima javljaju da je otisla ploca I da se ne isplati popravka. Ili nemaju softver za unbrick sto mi je cudno ili ne umeju da koriste. Ali pre ce biti ovo drugo.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Mora da ide konstantna proizvodnja i prodaja .To pokazuje,sto skoro svakog dana izlazi novi model.Tako da moraju da smisljaju nebuloze i gluposti,da korisnik vise i ne pomislja da popravlja uredjaj,vec da je jedino resenje kupovina novog.Ukinuce oni i garancije i servisiranje,ili ce ih biti,ali nece nista vredeti,sto se polako i desava.Ubedice korisnika da je on instalacijom aplikacije pokvario hardver.Kao sto su i ubedili i ubedjuju ljude,da izbacivanjem nekih osnovnih i itekako potrebnih stvari na telefonu,a ubacivanjem svakojakih gluposti,uredjaj izgleda lepse i bolje radi.Da je telefon prelep i da nam se slaze uz ostatak stvari koje i imamo.Nijli li to najbitnije?
 
Poslednja izmena:
Od koje verzije više nema nazad? Da znam ako ga vraćam da ne s*mjau**mjau**mjau**mjau*m nešto. U poslednje vreme nemam vremena da ga mrkam, a svaki dan izlazi update sa pokušajima da mu kažem enable... [emoji23] I to više puta dnevno. Iako nema dozvolu... Trenutno sam na novembarskom peču.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Od koje verzije više nema nazad? Da znam ako ga vraćam da ne s*mjau**mjau**mjau**mjau*m nešto. U poslednje vreme nemam vremena da ga mrkam, a svaki dan izlazi update sa pokušajima da mu kažem enable... [emoji23] I to više puta dnevno. Iako nema dozvolu... Trenutno sam na novembarskom peču.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Valjda od sledece januarske. Mada pitanje je I to. Problem je sto se niko nece usuditi da proba, moglo ne moglo.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
A jel mogu da ubacim servisni ili opet rizikujem? I kao ide sada oko konverovanja dual singl sim? Jel I to rizik? Zaključavanje bootliadera?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
A jel mogu da ubacim servisni ili opet rizikujem? I kao ide sada oko konverovanja dual singl sim? Jel I to rizik?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Koji ti imas, decembarski? Ne znam, servisni za tu istu verziju ili narednu radi. Rizik je da koristis servisne od prethidnih verzija ili Hwota neke prethodne. Konvert bi trebalo da je ok za sad ali ako imas oeminfo svez za tu verziju tj build.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno