Šta je novo?

Huawei P10 lite

akineki

Poštovan
Učlanjen(a)
02.03.2015
Poruke
370
Poena
70
Mislim da je Huawei P10 lite zasluzio posebnu temu na ovom forumu. Detaljne karakteristike na: http://www.gsmarena.com/huawei_p10_lite-8598.php

Osnovne karakteristike:
IPS LCD
5,2 inca
1080x1920 piksela
Octa-core (4x2.1 GHZ Cortex-A53 & 4x1.7 GHz Cortex A53)
4096 MB/32768 MB
Kamera 12 MP dual LED flash/8 MP autofocus 1080p

Kod nas se telefon trenutno moze uzeti u MTS-u, i to verzija 3/32 GB - singl sim, kao i kod domacih prodavaca tehnike Gigatron, WinWin itd.

Interesantno je, da je u MTS-u izlozen testni P10 lite u crnoj boji - dual sim, dok su u prodaji singl sim - pearl white, sto dodatno unosi zabunu kod kupaca.

Ono sto mene u ovom trenutku zanima je, da li postoji mogucnost softverskom odkljucavanja druge SIM kartice -dual SIM opcija, kao kod P9 lite i ostalih huawei telefona, ili je jos rano za to?
 
Poslednja izmena:
Najvjerojatnije će softwerski biti kao p9 lite pa će biti moguće ali otom potom. Treba čekati XDA.
Ali stvarno ne razumijem šta zezaju sa tim single/dual... Neka stave sve dual i gotovo.
 
Slazem se! Verovatno ce biti moj sledeci izbor, samo da se pojavi kod operatera u crnoj boji. Ako bude imao dual sim opciju jos bolje, mada, sigurno ce se pojaviti tutorijali na forumu kao i za P9 lite. Inace, prvi utisci na blic su stvarno sjajni. Telefon sjajno izgleda, o brzini i ekranu da i ne govorim, a zavrsna obrada i materijali mu stvarno daju premium kvalitet, i ko kaze da nema razlike izmedju njega i P9 lite osim u kolicini memorije, mislim da gresi! Sa trenutnom cenom koja je ispod projektovane cene od 350e, a verujem uskoro i ispod 300e, ovo je best bay telefon u svojoj klasi.
 
Poslednja izmena:
Sačekajte koji mesec. Ipak je nov telefon. Ja sam pre godinu dana uzeo P8 lite (još nije P9 ni izašao), a od avgusta prošle godine sa singl sima prebacio ga na dual. Sve potrebno ima na xda. Biće i za taj, samo polako. Bože zdravlja, dogodine će taj biti moj novi telefon. Huawei je stvarno extra. Ja čekam za ovaj da stigne LineageOS.

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока
 
Ne razumem zasto nasi prodaju sa 3gb umesto sa 4gb? Takva je prica bila i sa P9 Lite, u poslovnicama po 2gb,a ovako moze da se uzme sa 3gb
 
Možda zato što je jeftiniji.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Uzeo sam ja juce burazeru u MTS jedan. Crkao mu galaxy s2 pa je poceo da krizira bez vajbera :D Fin telefoncic, ok radi.
 
Uz mts pretplatu ne ispadne mnogo skup. Deluje da je dosta dobar po specifikaciji samo sto kod nas dolazi sa 3GB rama, umesto sa 4...
 
Каква је камера, размишљам се да узмем у МТС-у и да заменим Iphone 5s, само ми је битна камера да је боља од Iphona 5s?

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Ali stvarno ne razumijem šta zezaju sa tim single/dual... Neka stave sve dual i gotovo.
Verovatno jer vecina ljudi odmah zna sta hoce - SD ili SIM2, a ne rade oba.

Ne razumem zasto nasi prodaju sa 3gb umesto sa 4gb? Takva je prica bila i sa P9 Lite, u poslovnicama po 2gb,a ovako moze da se uzme sa 3gb
3GB nije bio zvanicno kod nas - samo u onim "radnjama" (meni licno nebitno, ja vise volim oglase kod ljudi sa 100+ ocena za prodaju telefona)

Stvarno OK cena u MTSu.. a ovo 3 vs 4GB - na GSM areni stoji samo 3G opcija, nesto je to cudno onda, verovatno greska; nerealno je i da telefon ove klase ima 4GB sada.
 
Poslednja izmena:
3 GB rama je bilo samo u radnjama, a preko operatera samo 2gb rama. P10 lite i P9 lite su u sustini skoro isti, samo sto je p10lite dosao sa 3gb rama...

Zagrejah se za ovaj telefon opasno :D
 
Poslednja izmena:
P10 lite dolazi sa 4gb i ne postoji verzija sa 3gb rama. Barem ne regularni telefoni u evropi, mozda neke osakacene kineske verzije po aziji.
 
Poslednja izmena:
Sta cemo sa time sto ga nasi operateri prodaju sa 3gb? Znaci ne prodaju P10L?

Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока
 
U mtsu je sa 3gb rama...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Naravno da postoji verzija sa 3GB rama i to su regularni telefoni, bas kao i u slucaju P9 lite (verzija sa 2GB). E, sad, zasto su se nasi operateri odlucili za verzije sa manje ram-a, to je pitanje za njih. Cak se i kod nekih domacih prodavaca prodaje verzija sa 3GB. Sto se tice SD ili SIM2, mislim da bi to o tome ipak trebao korisnik da odluci, a ne da operater to ogranicava.
 
Poslednja izmena:
P10 lite dolazi sa 4gb i ne postoji verzija sa 3gb rama. Barem ne regularni telefoni u evropi, mozda neke osakacene kineske verzije po aziji.

Ima na Geizhalsu i 3GB verzije u Evropi i primetno je jeftiniji od 4GB verzije. Osim toga, jedino sam primetio da nema LTE-A, ostalo je identicno.
Ako se poredi sa 200e za P9 Lite, preskup telefon stvanro.
 
Kod nas u Bosni svi daju sa 4gb rama, nema verzije sa 3gb kod operatera. Mtel (ciji je vlasnik MTS) daje 4gb verziju. Cak i gsm arena kaze da ima samo 4gb. Nisam znao zaista.
 
Moze mala pomoc?
Dvoumim se dali da uymem ovaj p 10 lite preko MTS-a uz paket MIX XL + na 24 meseca za telefon se doplacuje 3.000din ili da uymem za kes neki Xaomi redmi pro ili 4 prime a pretplatu u mts-u da podelim na pola?
 
P10lite ili a5-2017 ili neki treci.. poseduje li p10lite brzo punjenje jer na forumima sam procitao da verzija za nadu zemlju to nema.. greskom sam obrisao prethodnu prk :O
 
A5 2017 bi pre uzeo ako su iste cene. U suprotnom P10 lite

Poslato sa telefona.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ako su samo spec. uporede, P9 Lite vs. P10 lite - samo 5% brzi CPU, eventualno vise RAMa (ako se gledaju samo zvanicni primerci, dakle P9L sa 2GB vs. P10L sa 3GB) i fast charge. Plus P10L kod nas nema LTE-A izgleda dok 4GB verzija ima.
Po meni ovo nikako ne vredi >100e razlike.
 
Poslednja izmena:
Sad sam bas htela da pitam ima li toliko znacajne razlike izmedju P9L i P10L... Preko operatera nema mnogo velike razlike kada se uzima, ali kada bi se kupovao u prodavnici slazem se da ne vredi 100e razlike.
P9L je sa 2GB kod nas, a P10L sa 3GB... Ne igra toliko znacajnu ulogu.
 
Igra, ali ne 100e vrednu ulogu :)
Kod MTSa je razlika svega 3000, sto je skroz OK. Ako kod VIPa bude tako, fin fon!
 
Poslednja izmena:
Da, isplativo je samo i iskljucivo uz pretplatu kod operatera. Mada na KP ima da se nadje za 250e i 260e, kupljen na istom mestu. :D

Fin model, nema sta. Davnih dana sam imala P6, vracam se Huaweiju. :D
 
Poslednja izmena:
P10L za 160e?? Pa i za 200e je odlicna kupovina. Vredi 1GB nekih 20-30e.
 
Mislim da za razliku u ceni kod operatera vredi svaki dinar, a i cena u slobodnoj prodaji ce mu padati (vec pada), pa ce vrlo brzo doci do cene P9 lite modela. Sto se tice LTE-A, neka neko ko ima tel iz MTS-a proveri, ali mislim da ce se i to resiti zamenom softvera i otkljucavanjem dual SIM opcije. Mene zanima da li neko slucajno ima dual sim telefon od operatera i da li se pojavio u crnoj boji? Testni model u MTS-u je crni - dual SIM, dok su u prodaji singl SIM - beli, sto dodatno unosi zabunu (o cemu sam vec govorio u prvom postu).
 
Poslednja izmena:
Razlika za LTE-A nije vezana dual SIM 3GB, vec za 4GB verzije. Mada je to info sa Geizhalsa, nije to bas siguran izvor za takve stvari.
 
Mislio sam na softversko resenje, a ne na hardver. Citam na nekim drugim forumima, da navodno ova verzija sa 3GB kod nasih operatera nema fast charging. Moze li neko to da proveri? Mada, evo sad citam jedan komentar korisnika verzije sa 3GB, "telefon je brz, leti, kamera je odlicna, i prednja i zadnja, baterija nije sjajna, optimalno moze dan da izgura, fast charging punjac - bomba, u proseku podize 1% za manje od minuta, otisak prsta brz, zvuk dobar i kvalitetan, itd..."
Kao "manu" navodi staklena ledja, koja su glatka i klizava i mogu da se ostete u nedostatku maski, mada ona meni daju premium izgled telefona u odnosu na P9 lite. I naravno, tu je 32gb u odnosu na 16GB kod prethodnog modela, sto je dosta bitno korisnicima koji koriste 2 SIM kartice.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno