Šta je novo?

Ryzen komplet

axel-junior

Slavan
Učlanjen(a)
13.02.2013
Poruke
1,375
Poena
225
Kolege, treba mi mini vodič za kupovinu. Ćale uskoro menja komp, trenutno je na i5 3570. Osnovna i jedina upotreba je video edit (5-6 kamera istovremeno u 1080p,i kratki klipovi od po 30ak sekundi u 4K60fps za stock) u Adobe softveru (90% premier i nesto malo AE). Jedino za sada sigurno je Ryzen 7 1700. Koju plocu i memoriju uz njega? Sto se tice OCa, procesor ako moze na 3.6-3.7 super, ako ne moze nema veze, nije primarno. 2x8gb rama za pocetak. Uslovi za plocu su 4 slota za ram, M2 slot, sto vise sata slotova. I naravno, osnovni uslov uvek i svuda, da se prodje sto jeftinije :D. Cepajte.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Prelistaj temu u maticnim plocama, uglavnom ima ASUS B350 Plus i par MSI B350 ploca koje se preporucuju. Sve ce moci taj klok bez problema. Sto se tice rama, gledaj kod severnih komsija, kod nas je izbor jadan. I makar 2666+ gledaj.
 
@Erik011 Neke MSI sam i gledao. Sto se tice memorije, koje tacno modele da gledam? Znam da je bilo price o nekim "die-ovima" u temi, ali slabo se razumem :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
G.Skill Trident Z (sa oznakom GTZ na kraju) ti ima Samsung B-die, koji je najbolji cip trenutno.
 
Nazad
Vrh Dno