Šta je novo?

Pomoc oko identifikacije ekrana za laptop

NightCrawler

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2005
Poruke
2,729
Poena
615
Radi se o laptop racunaru koji nosi ime Aquado (nemacka firma koliko sam uspeo da izguglam) sa oznakom W470

Laptop je star sigurno 7+ godina ako ne i vise (neka ati neintegrisana grafika,ide 2.5 hdd od 160 gb i 2*512 ddr)
Ako bude trebalo mogu da stavim detaljnu specifikaciju.

Sam kompjuter radi normalno kada ga nakacim na tv ili monitor preko d-sub prikljucka medjutim ekran je polomljen (vidi se pukotina na poklopcu tj na moitoru laptopa)

Pokusavam vec nekoliko dana da nekako identifikujem tip i oznaku monitora da bih video da li to moze da se zameni i da li se isplati upustati se u to.

Sama zamena nije problem jedino me i teresuje cena monitora koji ne mogu da identifikujem...pisao sam mail ovima iz AQUADO firme ali jos uvek nista ne odgovaraju...

Kako da saznam oznaku monitora?
Znam da je najednostavniji nacin za tako nesto da ga otvorim ali jel postoji nacin da se dodje do oznake monitora bez otvaranja?

Znam da je lap star ali za neki linux bi mi sasvim lepo legao..


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Tesko da mozes da nadjes tacnu oznaku panela bez otvaranja. Jedino sto mozda moze je da od proizvodjaca/servisa narucis zamenski ekran na osnovu modela i serijskog broja.
Druga i verovatno jeftinija opcija je da otvoris poklopac i da procitas tacnu oznaku panela. Ti poklopci su i pravljeni tako da mogu relativno lako da se otvore zbog zamene ekrana.
Ne vidim zasto izbegavas otvaranje, kad ces ionako morati da ga otvoris prilikom zamene?
I jos jedna stvar: za zamenu je vazno da kupis istu varijantu ekrana sa istim rasporedom mesta za kacenje, inace neces moci da ga lepo montiras.
Pozdrav
 
Nije mi problem da otvorim poklopac...kao sto rekoh u kranjem slucaju to svakako sledi mada sam ja hteo to da malo uprostim
 
Imao sam slican problem i resio sam ga tek nakon otvaranja poklopca. Problem se dodatno komplikuje kada se u jedan model ugradjuju razliciti ekrani, pa informacije dostupne na internetu ne moraju da budu potpuno tacne. A i lakse ces naci zamenski ekran po njegovoj proizvodjackoj oznaci nego po modelu laptopa.
Pozdrav
 
Linux,
/var/log/Xorg.0.log

Skoro svaki se javi sa punim imenom i prezimenom
 
Otvorio sam ga na kraju...

E sad..pretpostavljam da mu je ID ovo LPxxxxx?
Ili grešim?

hvM2vCk.jpg



Sa druge strane monitor deluje čitavo...nema nigde da se vidi da je polomljen i sl

Ovo je oštećenje na poklopcu tj ekranu sa spoljne strane zbog koje sam mislio (i dalje mislim) da je ekran crkao

fTkM9nb.jpg


Jedino sam primetio da na dnu ekrana postoje tragovi,meni se čini,tečnosti....možda je i nešto drugo u pitanju....


HjrTAXB.jpg
 
Yep to mu je oznaka...ima ga i na Aliju za 60tak € a ima ga i na Kupindu za 5000 din...skinut sa neke Toshibe.

Ono što me zanima sada,pošto mi ekran "deluje" ispravno kako proveriti da li je monitor stvarno crkao ili je u pitanju možda flat kabal?
 
Poslednja izmena:
Pa ili sa drugim kablom ili sa drugim racunarom. Ako budes kupovao drugi, obrati paznju da i oznaka u zagradama (A4) ima svoje znacenje.
@tuxserbia: vidi se tacna oznaka panela u Xorg logu? Dobro za znati u slucaju potrebe.
Pozdrav
 
Da,ovo sto sam gledao sve ima A4 oznake

Sent from my SM-T561 using Tapatalk
 
obrati paznju da i oznaka u zagradama (A4) ima svoje znacenje.

Ajd da pitam šta označavaju ove oznake?

Pitam jer sam našao prodavca koji ima istu oznaku panela samo što u zagradi stoji b3,l4 i sl.
Rezolucija je ista kao i za ovaj što ja imam,1440X900,konektori su isti...samo se ta oznaka na kraju razlikuje

Prodavac tvrdi da ako je dijagonala ekrana i rezolucija ista može da se montira i da će raditi...
Pretpostavljam da hoće samo da mi proda panel ali čisto da pitam....

Zanima me postoji li mogućnost da saznam u koje sve laptopve su ugrađivani ovi modeli panela?
Pitam iz razloga što bih možda mogao sa nekog neispravnog lapa da skinem panel ali mi treba na koje su modele isli...

Znam da je ovo drugo long shot al čisto da pitam...
 
Poslednja izmena:
Mozda ce raditi a mozda i ne. Ja sam imao slucajeve da kada oznaka u zagradi nije ista budu okrenute boje (crno je belo i kontra) i da ne radi kontrola pozadinskog osvetljenja.
 
Nazad
Vrh Dno