Šta je novo?

AMD Radeon™ RAMDisk

delibasa

Poštovan
Učlanjen(a)
09.04.2017
Poruke
573
Poena
95
Zna li neko da objasni na srpskom, sta je ovo i kakva je ovo (koliko sam shvatio virtuelna) memorija?

AMD Radeon™ RAMDisk
http://www.radeonramdisk.com/software_media.php?startAt=3

AMD Radeon™ RAMDisk

Make Loading Time a Memory.

RAMDisk software creates a virtual drive using the available main memory (RAM) in your computer. The performance of a RAMDisk, in general, is orders of magnitude faster than other forms of storage media, such as an SSD (up to 100X) and hard drive (up to 200X).

The freeware version of RAMDisk will utilize up to 4GB of your computers available RAM (up to 6GB if you have AMD Radeon™ memory installed). The more RAM your computer has, the larger the RAMDisk you can create. For users that have more than 8GB of RAM in their computer and would like to utilize that memory for RAMDisk, license keys are available for purchase at various increments — up to 12GB, up to 24GB, up to 32GB and up to 64GB.
 
Pa pravi virtualni disk koji koristi ram kao storage device umesto ssd/hdd, prosto i jednostavno, to je cela poenta. Ali najverovatnije kada gasis racunar gasi se i taj drive, osim ako ga taj program ne cuva negde kao backup, pa vraca kada ukljucis racunar.
 
Haha, ovi se vracaju u proslost :) Jos naplacuju za RAMDIsk po velicini ;)
(nije ni cudo doduse, DataRam proizvodi i prodaje, samo je uzeo logo i trademark od AMDa da bi reklamirao :))
 
Ma ja ne verujem da mi obicni korisnici mozemo da primetimo neka pobpljsanja sa tim sokocalom. Po meni je dovoljan SSD.
 
Nazad
Vrh Dno