Šta je novo?

Samsung Galaxy A3 /A5 /A7 (2017)

Tražim neki manji mobitel srednje klase a takvih je jako malo. 4,7'' i 5'' polako izumiru, ima ih još nešto ali su preloši komponentama. 5,5'' mi je preveliko i teško za đžepove, a i u ruci nije ugodan kao 5'' mob.

A3 (2017)
mi je jedan od kompletnih kandidata. Pročitao sam sve stranice ove teme i pogledao dosta recenzija, uglavnom ste svi zadovoljni. On ima čak i malo bolju bateriju nego također izdržljivi A5 (2017). Crni su predivni i kvalitetno izrađeni. Kamere su im dobre, ipak igleda bar mala stepenica iznad Xiaomi Redmi serije uređaja koju sam zadnjih godina koristio (Redmi 3 Pro i Redmi Note 4X). Prednja kamera ako i nije idealna s tim fix fokusom, prešao bih preko toga, nije mi toliko bitno, a vidim da je netko pokazao i update gdje su i to popravljali.

Ono što nigdje nisam pročitao ni čuo na youtube recenzijama je double tap buđenje ekrana i možda gašenje također na double tap ?

Hoće li biti dovoljno 2 GB rama za držanje stalno budnima bar 2 aplikacije, viber i neki lakši browser, ne bi valjalo da i te dvije mora gasiti ?

Jedan forumaš ovdje, na prvim stranicama, se požalio da su mu vidljivi pikseli, i jedan talijanski youtube recenzent je isto spomenuo, to ću ići u neki centar provjeriti. Koristio sam već HD rezoluciju na 5'' LCD IPS displayu, i moglo mi je proći, kod A3 je gustoća piksela malo veća, ali izgleda da se kod Samoleda više primjeti pikselizacija ?

Na aliexpresu se može naći malo jača baterija za neke mobitele, valjda će ova za A3 biti ok (2850mAh):
LINK
 
Poslednja izmena:
Hocu uzeti A5 2017 sa kp ili novi.Novi nasao sam u Speed Shopu novi za 240e, a na kp su u ekstra stanju 200-220 pa mi je mozda bolja opcija uzeti u tom speed shopu.Jel imao iko iskustva sa njim, samo kod njih je a5 28 000, u winu i gigatronu je 35 000.
 
Hocu uzeti A5 2017 sa kp ili novi.Novi nasao sam u Speed Shopu novi za 240e, a na kp su u ekstra stanju 200-220 pa mi je mozda bolja opcija uzeti u tom speed shopu.Jel imao iko iskustva sa njim, samo kod njih je a5 28 000, u winu i gigatronu je 35 000.
Odlican telefon, ja ga koristim nepuna 2 mjeseca, za sad nemam zamjerke, radi fluidno, baterija drzi dobro.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Uzimaj i ne brigaj,kida tel kako sljaka

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Jako dobra, ma odlican tel

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Uzmi 2017 i ne brigaj..vrhh tel vrh kamera

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Jutros mi dosao oreo na A7, kakva su vasa iskustva sa oreom? Ono sto primecujem da mi ne radi vise opcija AOD koja je bas korisna, a radila je..pihhh.Hvala
Edit: nakon sat vremena od upgrade proradila AOD opcija,svasta,dobro je [emoji846]

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Eto i updejta na vipu. Napokon poboljsana selfie camera sa pa dodataka plus security updejt za januar.
RnKX6SQ.png

Nakon a5 i a7, taj update je dobio i a3. Ali izgleda da to nije ono na šta se znaju žaliti u vezi selfie camere (fiksni fokus), već nešto kao što imaju noviji mobiteli sa duplom glavnom kamerom, i obično se zove ''portrait mode'', koji je navodno vrlo popularan. Znači odabereš osobu koja želiš da bude u fokusu, bistra, a sve okolo nje namjerno zamuti.
https://www.sammobile.com/news/gala...and-new-camera-features-in-the-latest-update/

Da li ste zadovoljni sa slikama glavne kamere pod umjetnim svijetlom u zatvorenom prostoru ? Svejedno da li imate a3, a5 ili a7 mobitel.
 
Nakon a5 i a7, taj update je dobio i a3. Ali izgleda da to nije ono na šta se znaju žaliti u vezi selfie camere (fiksni fokus), već nešto kao što imaju noviji mobiteli sa duplom glavnom kamerom, i obično se zove ''portrait mode'', koji je navodno vrlo popularan. Znači odabereš osobu koja želiš da bude u fokusu, bistra, a sve okolo nje namjerno zamuti.
https://www.sammobile.com/news/gala...and-new-camera-features-in-the-latest-update/

Da li ste zadovoljni sa slikama glavne kamere pod umjetnim svijetlom u zatvorenom prostoru ? Svejedno da li imate a3, a5 ili a7 mobitel.
Ja sam jako zadovoljan kamerom i u unutrasnjem prostoru

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Ja sam jako zadovoljan kamerom i u unutrasnjem prostoru

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
Ma i meni će vjerovatno biti dobra jer sam do sada koristio Xiaomi Redmi par telefona koji imaju prosječne kamere, i uglavnom govora da samsung A serija ima dosta bolje od tog Xiaomi nivoa.

Naletio sam na ovaj video gdje spominje i pokazuje slike glavne kamere, kao da često ispadnu mutne iako mirno drži ruku. Rekao bih da mu je to dolazilo jer je fokus malo sporiji a on nije dovoljno dugo sačekao ? I to je bilo na Androidu 6, možda je u međuvremenu poboljšano ?
https://www.youtube.com/watch?v=uFQKBbLm3lE&t=105s
 
Kakva je baterija na Oreo sistemu?

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Nakon upgrade na Oreo..wi fi mi cesto ne hvata iako je ukucana sifra,stoji usklicnik pored pecurke vrlo cesto,pih i nemam mrezu

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Drugo, nakon upgrade na oreo ne mogu app da skidam sa play radnje? Pise kao roditeljska zastita ali kako da je uklonim? Meni upgrade samo skenjao tel

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Stiglo mi je juce azuriranje, ali citajuci ovo kod janka123, nisam jos uvek.
Ti problemi su vezani bas za Oreo?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ja ih do Orea nisam imao apsolutno

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Verovatno zato sto imas A5 koji nema probleme, a Janko A7 koji ima probleme.
 
Mmmm da A7 on ima...

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ne znam sta da radim,par velikih gresaka nakon upgrade na Oreo,iznad sam pisao,koje je resenje

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Na A5 mi posle apgeejda na Oreo ne radi Igo Primo. Ima li rešenja za ovaj problem?
 
Pisi supportu njihovom. Mozda je problem u verziji, a mozda ce i novi update.
 
Je li potreban reset na fabricka posle update na Oreo?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno