Šta je novo?

Samsung Galaxy A3 /A5 /A7 (2017)

Sve radi kao sat, sto znaci i da stizu gmail notifikacije :)

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ako nekome treba zastita za ekran preporucujem Monsterskin foliju. Odlicna je, 3D je ide od ivice do ivice i zaista je fenomenalna.
 
Takođe sam imao tu foliju na A5, a i na dva predhodna telefona. Zaista je odlična, nije jeftina(800-1000din), ali vredi.

Послато са LG-H870DS
 
A5 (2017) - Da li ovo središnje home dugme treba kliknuti da bi došao na home ili je dovoljno dodirnuti kao kad očitava otisak prsta ? Je li ima to u postavkama da se podesi ? Bilo bi mi bolje da može samo uz dodir bez pritiska.

Inače me ugodno iznenadilo da je ovdje autonomija baterije odlična, skoro isto kao i na Xiaomi mobitelima, uz pogašenih par meni nepotrebnih stvari kao sync i lokacija, vjerujem da može dogurati i do 10 sati SOT-a. Bar tako zaključujem po komentarima i youtube recenzijama. Prednosti ovaj telefon ima toliko da ih je teško sve i nabrojati, lakše je reći da mu fali još ta optička stabilizacija da bi bio top, ali i ovako slike ispadaju odlične.

Kako vam fokusira prednja kamera, jedan se požalio da je tu malo slabiji pa mutno ispadnu slike, ali to je bilo još u januaru, vjerovatno je riješeno nekim novijim updateom ?

Samsung aplikacije i bloatware se pretpostavljam rijetko koji može deinstalirati ili na disable ?

Već sada ga se po balkanskim online trgovinama može naći za 300 eura, mislite li da će pasti cijena još, recimo na 250 eura ?
 
Baš sam se zagrijao za ovaj A5 mob, kao neku buduću kupnju, kad sam otkrio da prednja kamera ima fiksan fokus na 40-50 cm ! (Isto vrijedi i za A7)

Dosta je vlasnika nezadovoljno time i na samsung forumu je moderatorica napisala da je tako hardwerski riješeno i da ispravljanja toga putem update-a neće biti (ili niti ne može biti).

Dakle sve osobe koje se nađu u kadru a dalje su od 50cm od moba, će biti više ili manje zamućene.

Nisam selfi manijak, ni približno, ali ovo je neugodan minus. Manji minus su noćne fotke koje su tek na nivou nekog Xiaomi Redmi 4X Note....šteta jer pluseva ovaj mob ima puno.
 
Imam problem,A5, posle instalacije Nugata, traži mi lozinku za prvo prijvaljivanje, pa posle može otisak. Problem je u tome što kad sam stavljala zaštitu, razumela sam(tako je pisalo) ili lozinka ili otisak i odabrala otisak. Dakle , lozinka nikada nije definisana, i naravno da je sada nemam. Postoji li neka fabrička lozinka?
Kako da rešim ovaj problem, ne mogu da ukucam lozinku koju nikad nisam definisala?
 
Obavezno ide lozinka ili pin pre otiska prsta. Ne mozes da postavis otisak bez jedno od ova dva sigurnosna detalja. Mozda cak i sablon crtanja (pattern). Ukoliko nista od toga nisi upamtila hard reset i sve od ponovo. Na zalost neki podaci ce biti izgubljeni

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Hoće li posle hard reseta ostati Nugat ili će se vratiti na staro, sve kako je bilo? Koje podatci se najčešće gube?
 
Ostaje Nougat, ukoliko nisi ukljucil auto backup postoji sansa da izgubis nesto od fotografija, poziva, sms, muzika itd...

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Hmmm...opet imam problem sa notifikacijama za gmail, tacnije ne stizu poslednja 3-4 dana. S tim kada udjem u app mejlovi se sledece sekunde prikazu i na ekranu, kao i notifikacije gore u uglu. Gmail je azuriran.
Ima li neko ideju?


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Od kako sam prestala da koristim Gmail i presla na regularni email nemam nikakvih problema.
Sve stize u sekundi. Pokusaj da batalis Gmail :D
 
Ehh navika je cudo :)

Mislis na e-postu u Samsung folderu, preko njih da konfigurisem nalog sa gmaila?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
par pitanja za korisnike a3 2017 - kakve je kvalitete staklo napred i nazad i jeli maska "must have"? da li a3 2017 dobija oreo?
 
Ako nekome treba zastita za ekran preporucujem Monsterskin foliju. Odlicna je, 3D je ide od ivice do ivice i zaista je fenomenalna.
Zanima me gde ima kod nas da se kupi i je li dejstvo tj zaštita slična kao zaštitno staklo sto pruža?imam a7.. Prezadovoljan sam. I da li neku zaštitu cover preporučujete? Hvala

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzela preko supermarketica, kod Arene. Narucila i zvali su me. Ima i na KP da se poruci ali se jako tesko montira. Zastita je ista kao staklo.
 
Ja sam uzela preko supermarketica, kod Arene. Narucila i zvali su me. Ima i na KP da se poruci ali se jako tesko montira. Zastita je ista kao staklo.
Pa je li ti kod Arene montiraju?? Koliko ste čekali da stigne? Hvala

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Narucis ujutro stigne oko 14h. :) Istog dana stize, imaju dostavu jednom dnevno ukoliko neko poruci.
Kod Arene je ta radnja. :)
 
Zašto ja na mtel rs nisam dobio update na nougat?

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Pa vjerovatno jos OTA nije krenuo za tvog opreatera. Zasto cekas OTA, skini ga sa sammobile i flesuj ga preko ODINA :)
 
Ma nemam pojma o tome, ko da se bakce s tim jos, ovako sljaka ok

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Kupio ženi pre neki dan Samsung A5 2017. Pre toga je imala Nokiju E72 koja je polako počela da trokira. Prezadovoljna je novim Samsungom, kako u funkcionalnom, tako i u estetskom pogledu :).

Ipak, ima jednu zamerku na koju mi je skrenula pažnju. Kaže da sagovornika čuje lošije nego ranije, da je kvalitet razgovora bio bolji na staroj Nokiji nego što je na Samsungu. Kao, sada kada pričamo telefonom, ima utisak da sedim u buretu i iz njega vodim razgovor sa njom. Moram priznati da se i meni čini da ona priča iz bureta kada se čujemo, nekako joj je glas beživotan i ravan, bez dinamike.

Imate li ideju kako bi ovo moglo da se poboljša? Da nije stvar u nekom noise cancelation mikrofonu ili tako nešto? Sistem je ažuriran na Android Nugat istog dana nakon kupovine.
 
Trebalo bi da ima opciju razgovetnosti govora, ako nije po difoltu ukljucena

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Nema sanse, 2/drugara ima taj model, sjajno ih cujem

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
@milan: Matori, ima šanse, odnosno problem nije izmišljen, zbog toga sam i postavio pitanje, krastavac. Super što sjajno čuješ drugare, da li su nešto menjali u opcijama telefonije ili koriste "out-of-box" podešavanja?

@Generator: Hvala ti, probaću da uključim tu opciju.
 
@milan: Matori, ima šanse, odnosno problem nije izmišljen, zbog toga sam i postavio pitanje, krastavac. Super što sjajno čuješ drugare, da li su nešto menjali u opcijama telefonije ili koriste "out-of-box" podešavanja?

@Generator: Hvala ti, probaću da uključim tu opciju.
Ma ne msm da ne govoris istinu nego nesto je defektno sa mrezom ili aparatom.. Nista nisu dirali, novo kupljeno, upalili i koriste

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno