Šta je novo?

Samsung Galaxy A3 /A5 /A7 (2017)

Izasao malopre za A720f dual sim Oreo update

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
4d66f523058f9d5b472462732a08d728.jpg
 
Sada sam baš kod operatera uspoređivao te problematične selfie kamere sa hardwerski fiksiranim fokusom na oko pola metra.
Gledao sam A5 (2017) i J5 (2017), obe imaju fiksirani fokus, ali slike na A5 ispadnu dosta mutnije za stvari koje nisu u tom fokusu.
Moguće da je Nougat softwerski malo poboljšao stvari, jer J5 je u startu s njime dok je A5 nešto stariji te se kupuje sa MM. Na J5 se jedva i primjećuje zamućenje.
Inače GsmArena kaže da taj fiksni fokus imaju još J7 i A7.
 
Koji bi ste preporučili između A5 2017, A6 plus ili A8?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pozdrav narode!
Imam samsung A5 2017 i imam sledeci problem sa njime, pa me interesuje da li je imao neko slicna iskustva i sta mi je ciniti?
Problem je sledeci:
vec neko vreme mi izbacuje da u usb ulazu ima vlage i da osusim ulaz pre punjenja telefona(napomena telefon koji je "vodootporan" nije bio u kontaktu sa vodom), mislio sam da telefon brljavi pa sam mu uradio fabricki restart, telefon je odradio sta je imao i pored toga on je i dalje prijavljivao vlagu. Zatim sam ugasio telefon i posle toga nisam mogao da ga upalim, baterija je tom trenutku bila na 10%, pokusao sam sa drugim punjacem da punim telefon jer sa mojim punjacem nije bilo nikakve reakcije(mislio sam da je izvukao svu bateriju) nije htelo ni da puni a ni da se upali telefon, pokusao sam i sa promenom uticnice i dalje nije htelo. Onda sam prikacio telefon preko usb kabla na komp i telefon se upalio sam od sebe... kada se upalio baterija mu je bila na 70% a pred toga telefon nije hteo da se puni, a kad ga skinem sa kompa i ugasim telefon nece da se upali sve dok na ne povezem na komp... Sta mu se desava??

Ako je imao neko slican problem interesu je me kako ga je resio?
 
Od zadnjeg azuriranja telefona imam problem sa baterijom,mnogo brzo se prazni i desava mi se da telefon ispada iz mreze tj.samo izbaci "sim kartica nije ubacena"i posle minut opet se vrati na mrezu!...
Jel se desava jos nekom taj problem?
 
Pozdrav narode!
Imam samsung A5 2017 i imam sledeci problem sa njime, pa me interesuje da li je imao neko slicna iskustva i sta mi je ciniti?
Problem je sledeci:
vec neko vreme mi izbacuje da u usb ulazu ima vlage i da osusim ulaz pre punjenja telefona(napomena telefon koji je "vodootporan" nije bio u kontaktu sa vodom), mislio sam da telefon brljavi pa sam mu uradio fabricki restart, telefon je odradio sta je imao i pored toga on je i dalje prijavljivao vlagu. Zatim sam ugasio telefon i posle toga nisam mogao da ga upalim, baterija je tom trenutku bila na 10%, pokusao sam sa drugim punjacem da punim telefon jer sa mojim punjacem nije bilo nikakve reakcije(mislio sam da je izvukao svu bateriju) nije htelo ni da puni a ni da se upali telefon, pokusao sam i sa promenom uticnice i dalje nije htelo. Onda sam prikacio telefon preko usb kabla na komp i telefon se upalio sam od sebe... kada se upalio baterija mu je bila na 70% a pred toga telefon nije hteo da se puni, a kad ga skinem sa kompa i ugasim telefon nece da se upali sve dok na ne povezem na komp... Sta mu se desava??

Ako je imao neko slican problem interesu je me kako ga je resio?
Ugasi u podesavanja baterija brzo punjenje.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Od zadnjeg azuriranja telefona imam problem sa baterijom,mnogo brzo se prazni i desava mi se da telefon ispada iz mreze tj.samo izbaci "sim kartica nije ubacena"i posle minut opet se vrati na mrezu!...
Jel se desava jos nekom taj problem?

I meni se ovo desava sa mrezom.
 
I meni se desavalo to nekoliko puta, s tim sto imam problem i sa wifi mrezom, odnosno cesto gubi na kratko kontakt. Sa ostalim aparatima u kuci nema tih problema.
Cini mi se da je situacija sa poslednjim updejtom bolja, ali opet se par puta desilo da "nije povezan na mrezu".
 
Poslednja izmena:
Dali je neko instalirao Gcam i kako se to uopšte instalira na ovaj telefon?
 
Od zadnjeg azuriranja telefona imam problem sa baterijom,mnogo brzo se prazni i desava mi se da telefon ispada iz mreze tj.samo izbaci "sim kartica nije ubacena"i posle minut opet se vrati na mrezu!...
Jel se desava jos nekom taj problem?

Koje ažuriranje je u pitanju, avgust ili septembar?
 
A meni je pocela baterija strasno da se prazni od ovog poslednjeg azuriranja :(

I imam jos jedna problem. Ne puni vise brzo vec samo sporo i svaki put me obavestava da je potrebno da korisitim origial punjac ili da ga ispravno prikljucim. Naravno u podesavanjima baterije nije nista menjano.
Da li je to do punjaca, tj. kabla? Ne znam kako da proverim sta je, mada nov punjac nije skup.. posto neki stari koje imam ne odgovaraju.
 
Kako na A5 2017 podesiti da se ekran otkljucava na 2 tapa/ kuckanja?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Podrzava, bilo mi je tako podeseno po fabrickom resetu ali sam ga nekako uklonio i ne znam kako da ga vratim

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Imao bih dva pitanja, sta donosi apdejt iz jula 2018.g 293mb tacnije 1.07.2018?

Drugo pitanje vezano za foliju odnosno zastitno staklo, moze li neko da preporuci nesto sto se pokazalo kao dobro resenje, da pokriva ceo ekran a da pritom silikonska obloga ne zavrce krajeve folije

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
To ne postoji ,niti je prakticno
Maskica ti je preduboka ako zavrce foliju ,ili je folija losa,ja licno za A7 koristim nillkin foliju ne pokriva od ivice do ivice ,ali mi radi posao

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
I ja koristim Nillkin foliju, stakla koja sam uzimao su uža, folija mi se pokazala kao bolje rešenje.

Nillkin-Matte-Clear-front-back-film-for-Samsung-A5-2017-screen-p.jpg
 
Stavio 360 foliju, istina jeste dobra ali je Defender maska/silikon podize po ivicama pa sam vratio neku futrolu koja je malo plića.
Inace telefon je za svaku pohvalu, za sada sam stvarno zadovoljan.
Izasao mi neki mali apdejt od mozda 30 ak megabajta, ne znam da li da ga instaliram, kakve li promene donosi. Baterija mi odlicno drzi pa ne bih nekim zakrpama da je za*mjau**mjau**mjau**mjau*m

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
izasao decembarski update,radi identicno prethodnom koliko sam za par dana uspeo da primetim,a520fxxu7crk7
 
Nazad
Vrh Dno