Šta je novo?

AMD Ryzen 5 (razrada FAQ-a u II i III postu)

Ovo iz Prolimatecha nikako da izbace najavljeni adapter za AM4.[emoji20]

Sent from mTalk
 
Evo zanimljiv test, dosta smo ovde i polemisali sta donosi i koliko donosi vise L3 kesa kod quad core modela:
https://www.youtube.com/watch?v=8u1hd_7nUaw

Jasno kao i u slucaju, sestojezgarnih, jeftiniji (non X) bolji izbor, kod nas razlika u ceni izmedju r5 1400 vs r5 1500x znaci LC-CC120 i jos ostane para.
Ono sto je kljuc i sto volim ovaj YT kanal, je sto ljudi uvek rade real life pored onih gde elinisu CPU/GPU bottleneck. Ryzen R5 modele sigurno nece gledati vlasnici high end grafika tipa 1080, 1080ti, Titan, nego midrange RX 470, RX 480, RX 570, RX 580, GTX 1060, pa i GTX 1070(sto da ne).

Sva je prilika da cu se ponoviti ovim R5 1400 i poslati i5 3350p u zasluzenu penziju (bar sto se mene tice). R5 1600 je top izbor ali realno za (SAMO) igre trenutno i u nekom narednom periodu nije potreban. Kada bude bocnucemo Ryzen 2 (ili kako ga vec budu krstili):d
 
Poslednja izmena:
Ako ti je (samo) do igara, onda ostavi taj i5 slobodno, nikako ti se ne isplati da predjes na Ryzena.
 
Pa zavisi sta ko zeli :) Ja sam narucio R5 1600 za CSGO i streamovanje, a nadam se i da cu moci da ga koristim neko duze vreme
 
Vidim u bench-shop-u dobili "AMD Ryzen 5 1600X" i pise da dolazi sa Wraith cooler-om.
https://shop.benchmark.rs/procesori/amd_ryzen_5_1600x_36_ghz_40_ghz_box_sa_wraith_cooler_om-101193
Ja ga već naručio, treba danas da stigne. Asus pro stigao takođe ali u nekoj drugoj prodavnici, samo da preuzmem danas . Sada samo da odlučim koju memoriju da uzmem. Mora da bude u nekoj našoj prodavnici zbog plaćanja karticom. Nema CM-a da ni javi za adapter za Nepton 140XL, moraću taj Wraith da probam.
 
Poslednja izmena:
Javi da li je stigao sa kulerom i kojim. Ja samo ne znam koju RAM memoriju da uzmem, uzeo bih 1 modul od 16 GB.
 
Poslednja izmena:
Javi da li je stigao sa kulerom i kojim. Ja samo ne znam koju RAM memoriju da uzmem, uzeo bih 1 modul od 16 GB.
Javi ću obavezno. Evo stigla mi je Asus Prime x370 Pro plojka. Benchšopovci kažu da će procesor i memorija stići u četvrtak. Naručio sam i Kingston HYPERX 8GB DDR4 Savage Black 3000MHz CL15 - HX430C15SB2/8 treba da stigne u isto vreme. Jedino što još fali je adapter za CM Nepton 140XL pa ako ne stigne do tada, sastavljam sa OEM cooler-om, koji god da je. Imam i Mugen3 zlu ne trebalo.
 
Poslednja izmena:
Screenshot (21).png

Koju bi ste mi maticnu preporucili sa ove liste? Upario bih je sa r5 1600!
 
Asus prime B350 plus
 
Asus prime B350 plus

Mozda cu sada zvucati malo nobovski ali kako na tu maticnu da prikljucim 5.1 zvucnike posto imam onaj kabel sto se ubada crna, zelena i naradzasta!

Ja sam gledao ovo MSI B350 PC Mate ili MSI B350 Tomahawk ali svaki savet je dobro dosao. Uz to bih za pocetak jer su mi sredstva malo ogranicena uzeo 8 gb, tacnije istu memoriju sam gledao kao CountMike.
 
@GiBo2pac

Nasao sam kako se prikljucuje. krastavac morao sam pitati jer do sada mi je maticna uvek imala pozadi 6 konektora za audio a sada gledam nema pa sam zato se istripovao.

Onda ako se nesto ne promeni ovo cu da kupim u skorije vreme:

ASUS PRIME B350-Plus

AMD Ryzen 5 1600 3.20GHz AM4 BOX

Kingston HyperX 8GB Savage DDR4 3000MHz CL15 HX430C15SB/8

LCPOWER Cosmo Cool LC-CC-120

I ovaj kuler ce biti dovoljan za neki solidan overklok 3.7 - 3.8?
 
MSI Tomahawk је мало боља хардверски, али чуо сам да има проблема са BIOS-ом, па сам зато препоручио асус, која је такође врло добра.
Све ће то добро да штима са тим кулером.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
@GiBo2pac

Nasao sam kako se prikljucuje. krastavac morao sam pitati jer do sada mi je maticna uvek imala pozadi 6 konektora za audio a sada gledam nema pa sam zato se istripovao.

Onda ako se nesto ne promeni ovo cu da kupim u skorije vreme:

ASUS PRIME B350-Plus

AMD Ryzen 5 1600 3.20GHz AM4 BOX

Kingston HyperX 8GB Savage DDR4 3000MHz CL15 HX430C15SB/8

LCPOWER Cosmo Cool LC-CC-120

I ovaj kuler ce biti dovoljan za neki solidan overklok 3.7 - 3.8?
Pre bih isao na 3.6 sa stok kulerom i dodao jos jedan slot RAM-a.
Inace i ja cu najverovatnije tu plocu jer ima 6 sata prikljucaka za razliku od tomahavka koji jeste lepsi, ali i bagovitiji sto se tice memorije.
 
Па сад...
Кулер кошта 20е, а рам седамдесетак или чак више ако је у нашим продавницама... :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ma memoriju bi ja posle izvesnog vremena lako dokupio. Sada trenuto je malo stiskavac sa lovom pa gledam sta da radim da se uklopim u budzet koji sam sebi odredio, ne ja licno nego komponente su te koje diktiraju cenu.

Trenutno sam na i5 2500k, msi z68a g45 b3 i 8 gb kingston memorije na 2133 mhz i rx 480 nitro+ 4 gb ali sve ovo uz manje menjanje delova je osnovno matoro 5 godina. Pa kontam da je vreme da udomim intela nekome kome ce biti ok a ja da se malo ponovim. Ne ocekujem neki drastican skok u performansama ali krastavac novo je novo.
 
Slazem se da je bolje sa stock kulerom, pa moze i na 3,7 3,8 verovatno. A kasnije ako treba i ako ima nesto para sa strane moze da se uzme neki kuler drugi :)

Ja sam uzeo R5 1600, B350 Tomahawk Arctic i narucio za 150e G-Skill Trident Z CL16 3200 GTZB 16gb (2x8)
 
Kuler me izadje 22 evra kod madjara i to mi je sada jeftinija solucija da uzmem nego da uzimam dva rama jer nemam sada dovoljno kesa. I vec sada klikeram koja je razlika izmedju rama 2666 mhz i 3000 mhz? Koliku bi razliku video u igrama u fps-u? Kazem trenutno mi svaki evro diktira uslove ili da sacekam jedno mesec dva dana pa ce verovatno i ova msi tomahawk da se poravi sa biosem mada vidim da ni ova asus nije toliko losa.
 
Slobodno uzmi hladnjak i ne razmisljaj, 15-20C manje nego sa stock hladnjakom za 22e.

I da neces da klokujes, dobra je kupovina.
 
Naravno taj kuler za te pare je odlicna investicija, nesto kao ovaj Raijintek Themis koji imam i koji sam uzeo da hladim fx6300, otprilike je ta cena bila :D
 
Kad već imas 2500k ja ne bih prelazio uopste na R5 1600 zbog gejmingaš,dokupi taj LC CC 120 i overklokuj 2500k...Sačekas sledeću reviziju ryzena i tad eventualno uzmes .

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Kad već imas 2500k ja ne bih prelazio uopste na R5 1600 zbog gejmingaš,dokupi taj LC CC 120 i overklokuj 2500k...Sačekas sledeću reviziju ryzena i tad eventualno uzmes .

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Ako mislis na mene, imam ja odlican kuler uzet jos prvog dana da hladi taj i5 ali vreme je da se menja. Kupio sada rayzen i doplatio 200 evra za zamenu ili cekao sledece godine pa doplacivao mozda i mnogo nije mi isto a ovako cu imati noviji procesor 6c12t za razliku od moga 4c4t, novu plocu, dd4 memoriju i novi kuler i sve to ce da bude u garanciji. Ovo moje je da kazemo vec matoro.
 
Naručio Ryzen 1600, ploču i memaru i čekao ove nedelje da stigne, pisalo na sajtu 2-3 dana čekanja za procesor i ploču. Stiže tek sledeće nedelje, kasni ASUS PRIME B350 Plus. A taman sam imao produženi vikend da se zezam sa sklapanjem, seronje.
 
Nazad
Vrh Dno