Šta je novo?

AMD Ryzen 5 (razrada FAQ-a u II i III postu)

Sta je bolje za gejming 1500x ili 7600k? Cena him je skoro ista
 
Ja sam hteo da uzmem 1600x ali posto ga nema na stanju uopste kod komsija sa severa odustao sam I porucio 1600. Iduce nedelje treba da stigne uzeo sam aftermarket cooler odma necu ni montirati onaj stock.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Sta je bolje za gejming 1500x ili 7600k? Cena him je skoro ista
Ako ti je grafička usko grlo, onda nema razlike :) Generalno, i5-7600K je bolji, posebno ako ga klokuješ i posebno u SP igrama, ili tamo gde se traži 140+ FPS. Sudeći po testovima, intel može biti do 15% brži i do 5% sporiji u istim igrama :d

Kao dugogodisnje resenje, da li bi bila velika razlika kupiti 1600x pre nego 1700 ?
Ja sam protiv dugoročnih rešenja, posebno u Ryzen slučaju. Zna se da će kroz AM4 platformu proći više generacija, zna se da će svaka sledeća iteracija biti bolja, da će cene brze memorije biti konkurentnije, itd. Tako da ako nećeš odmah uposliti taj R7, onda idi na R5. A za godinu, dve, tri ćeš kupiti neki R7 2700/3700 koji će biti primetno bolji ili povoljniji od tog 1700
 
Poslednja izmena:
Jos da ne menjaju AM4 narednih godina kao sto ne rade, imas pravo, da

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Negde sam nabasao na AMD roadmap po kojoj navodno AM4+ izlazi 2019. Ali sada ne mogu to da nadjem...
 
Oni su zvanično najavili da neće menjati platformu i proces (ostaće 14nm, eventualno LPC ili LPU) bar 4 godine, tj. do 2020. Ako su lagali mene, i ja lažem vas :) Pri tom, znamo da su već identifikovali dosta prostora za unapređenja i da rade na tome.
Aspiring techie: What do you think is holding Ryzen's clock speeds back? Compared to Kaby Lake, Ryzen's clock speeds are somewhat sluggish. Do you think that it's something in the architecture or Global Foundry's 14nm process?

DON WOLIGROSKI: If you think about it, Ryzen is an absolute worst-case scenario for clock rates: a brand-new architecture, and a brand-new process. And still we hit 4 GHz without too much trouble. I believe we have tremendous clock speed headroom to take advantage of as we move forward because of this. Lots of improvements to be made.
Zato se ja ne bih zaletao sa "kupovinom za budućnost". Ako nisi siguran da će ti trebati u naredne 2 godine, nemoj uzimati. Do juče nam je i5-4460 bio puna kapa i za rad i za igre, nećemo sad preterivati :)
 
Sad ni 7700K na 5GHz nije dovoljan, mora da bude 8/16 na 5GHz da bi bio dovoljan :D
 
Do juče nam je i5-4460 bio puna kapa i za rad i za igre, nećemo sad preterivati :)

I to bez OC... sad kad citam Ryzen teme,nije mi jassno kako smo mogli ziveti bez OC... sad cu da odradim oc i na mobilnom,da budem trendy...

Undenis: koliko te izasao 1600,ako nije tajna?
 
To je super cena.... :)
 
Mene interesuje kolika je razlika izmedju Ryzen 5 1600 i 1600x, da li vredi dodati 50 eur. vise za 1600x + bolje hladjenje 50-80 eur. ???
 
Poslednja izmena:
Не вреди.
А разлика је у клоку и TDP-у.
 
И онај Extended Frequency Range, што је опет небитна ствар ако клокујемо процесоре.
Мада требало би да "х" има нешто бољи оверклок потенцијал, али то је моожда 100-150 мегахерца...
 
Ako "Ryzen 5 1600" moze da se klokuje sa stock kulerom do 4.0 Ghz onda ne vredi uzimati "Ryzen 5 1600X" za koji treba doplatiti jos oko 100 eur. min. sa kulerom.
 
Zdrav razum kaze da ako si izdvojio preko 400e za maticnu, ram i cpu, daces 20e za hladnjak i neces koristiti stock.

Ako se klokuje naravno, na stock moze stock hladnjak :D
 
Наравно, фабрички хладњаци се не користе за оверклок.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ako "Ryzen 5 1600" moze da se klokuje sa stock kulerom do 4.0 Ghz onda ne vredi uzimati "Ryzen 5 1600X" za koji treba doplatiti jos oko 100 eur. min. sa kulerom.
Nerealno je ocekivati tako nesto!Stok je stok, mozda 100-200 mhz vise sa ryzenom i to je to, po meni sasvim dovoljno.
 
Zdrav razum kaze da ako si izdvojio preko 400e za maticnu, ram i cpu, daces 20e za hladnjak i neces koristiti stock.

Ako se klokuje naravno, na stock moze stock hladnjak :D

Ma OK je to, trenutno ga ne bih klokovao, mozda kasnije, samo se ne slazem sa tobom za cenu kulera, jer koliko sam gledao ovde kod nas nema dobrog za 20 eur. Treba izdvojiti bar 50-tak eur.
 
Kako nema dobrog za 20e, sta je LC-CC-120?

Novije serije LC-a bi trebalo da imaju mount za AM4. Samo treba proveriti pre kupovine.
 
Neide još uvek am4 bracket za lc cc 120 u pakovanju (kupljen u benchsop-u pre 2 nedelje), al sam pisao mail lc-u i stiglo poštom za 12 dana iz nemačke naravno potpuno besplatno :)
 
I ja sam pisao mail, kazu da su poslali 17. Marta, medjutim jos nista nije stiglo..

Taj koji si ti kupio je stariji lager verovatno, na sajtu LC-a pise da hladnjak podrzava AM4, pretpostavljam da uz nove batcheve idu kacenja za AM4.
 
R5 1600 - Mislis da si pametan i ustedio si sicu evra ali ces se svakako morati isprsiti za neko krsteno hladjenje
R5 1600X - Budes "ovca", platis sicu evra vise + svakako vec imas u planu neko krsteno hladjenje i ne razmisljas vise da li ce moci i biti stabilan 6C12T na 4.0GHz ili ne

:)
 
Ако је разлика између 250 и 300 евра сића, онда ок.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ili ako te ne zanima da li ce raditi na 3.9 ili 4.0 uzmes 1600 i LC-120 koji bi svakako uzimao jer 1600x ide bez hladnjaka, stavis pare u dzep i oprostis se od 100-200MHz.

Kome treba 100-200MHz vise ili ne zeli da klokuje uopste treba da kupi 1600X. Osim ta dva razloga ne postoji ni jedan treci koji opravdava kupovinu 1600X.

50e doplate, 20% kad gledamo cenu, za 2.5-5% performansi u najbolju ruku, verovatno i manje od toga.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji ni jedan razlog za kupovinu 1600X over 1600. Ko ne želi da klokuje, daće 75e više - neisplativo.

Ko garantuje da će svaki 1600X na 4GHz? Pre bih se kockao sa 1600 za 50e manje. Ne mora odmah da se kupuje bolji kuler, onaj koji dolazi uz procesor je sigurno dovoljan za 3.7GHz.
 
Poslednja izmena:
Не знам што се стално помињу кулери?
Сви клокери, морају сваки мегахерц исцедити, а немају кулер на тренутној платформи?

Једино што треба је АМ4 качење које већина произвођача даје бесплатно...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne postoji ni jedan razlog za kupovinu 1600X over 1600. Ko ne želi da klokuje, daće 75e više - neisplativo.

Ko garantuje da će svaki 1600X na 4GHz? Pre bih se kockao sa 1600 za 50e manje. Ne mora odmah da se kupuje bolji kuler, onaj koji dolazi uz procesor je sigurno dovoljan za 3.7GHz.

Slazem se sa tobom, a za 100-200-300MHz mislim da ne vredi davati 50 eur. vise, tj. 70 eur. jer mislim da sada kada bih uzeo 1600, ne bih ni klokovao, a kasnije, ako zatreba samo uzmem jos kuler i to je to.
 
Bolje je i 1600 + kuler od 50e nego 1600X. :)

Bar znaš da imaš sposoban kuler ako ništa drugo. Često na oglasima bude polovan D14 za te pare.
 
Nazad
Vrh Dno