Šta je novo?

AMD Ryzen 5 (razrada FAQ-a u II i III postu)

Е то не ваља уопште. Ја планирао 20-тог јануара да га поручим
 
Da li je tehnologija precision boost 2 i xfr2 rezervisana samo za drugu generaciju ryzen sa oznakom x ili za bilo koji procesor druge generacije? Koliko sam video i ploce serije 400 su potrebne za ovako nesto. E sad ako je tehnologija dostupna svim procesorima druge generacije da li konkretno to znaci da ce Ryzen 5 2600 uz neko adekvanije hladjenje (npr. lc-cc-120 rgb) od stock kulera koji je ovde ipak nesto losijeg kvaliteta dostizati za nijansu vece taktove uz xfr2 posto koliko sam skapirao i ako sam uopste ukapirao xfr2 dozvoljava procesoru da ide onoliko koliko je temperatura u normali.
 
xfr samo na x procesorima.

xfr je potpuno nebitan po mom mišljenju,pošto svaki rajzen može da se nakuca na tih 3.8-4.1 koliko već kombinacija hlađenja,ploče i primerka daju.
 
Znaci od XFR-a nista na non-x modelima, samo manualni clock. Moze li Ryzen 5 2600 uz stock cooler i plocu Asus B450-F da gura bar 4GHz stabilnih uz normalne temperature ili je neophodno bolje hladjenje bar LC-CC-120 RGB. Vidim da su ljudi dizali i na 4.2 ali to je vec od proca do proca i ozbiljnija hladjenja a i ne bih isao toliko daleko.
 
Pa CC-120 je neozbiljno hladjenje, nisi valjda mislio da teras 4ghz na box kuleru? I da moze, temp bi bile na granici. Znaci,makar 120tica se uzima.

Inace,razlika izmedju 4 i 4.2ghz je prilicno mala, 5% u taktu, ni u potrosnji nije veca jer je cpu inace 65w. naravoucenije-ako moze da tera 4.2, teraj 4.2
 
Pade 2600 :)

Nisam ni podigao win stavio sam 4.0GHz i ram sam oc sa 2667 na 2933 CL 16.
Pitanje za vas koji imate 2600. Koliki napon furate? Ja sam setovao 1.4 za pocetak nisam imao vremena da spustam. Trenutno je stabilno - testirao sa Hitman, SW BF2 i P95.
Takodje, podesio sam NB napon na 1V (bio je oko 0.8) i ram na 1.36. Da li treba jos nesto da podesim ili je to to? Svakako cu probati 4.1-4.2, hladan je kao spricer ovako CPU.

Inace na ovoj B350 ploci RAM apsolutno nije hteo da cuje za OC sa R3 1200.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pade 2600 :)

Nisam ni podigao win stavio sam 4.0GHz i ram sam oc sa 2667 na 2933 CL 16.
Pitanje za vas koji imate 2600. Koliki napon furate? Ja sam setovao 1.4 za pocetak nisam imao vremena da spustam. Trenutno je stabilno - testirao sa Hitman, SW BF2 i P95.
Takodje, podesio sam NB napon na 1V (bio je oko 0.8) i ram na 1.36. Da li treba jos nesto da podesim ili je to to? Svakako cu probati 4.1-4.2, hladan je kao spricer ovako CPU.

Inace na ovoj B350 ploci RAM apsolutno nije hteo da cuje za OC sa R3 1200.


Sent from my iPhone using Tapatalk

1.4 stalno je malo mnogo probaj da smanjiš na 1.2.
 
Ceniš tako malo? Gde god da sam gledao pucali su 1.4-1.45V. Jesi li ti OC taj 2700X? I ako jesi koji napon držiš za 24/7?
 
Ja se držim ove izjave

Robert Hallock from AMD explained this perfectly. The CPU is programmed to use these voltages automatically. We know it's safe, because we designed it that way. The CPU cannot and does not use voltages that are unsafe for the silicon.The key thing that people forget in these cases is time and temperature. Running 1.4V or 1.5V here and there is not a big deal, because the CPU will eventually back down according to its pre-programmed model. Or if you have great cooling, that also offsets the thermal effect of voltage. In either case, you're seeing momentary blips of voltage that are offset by the hours per day your CPU is probably doing nothing at all--at a very low voltage.The average vcore for Ryzen over time is around 1.25V (give or take).tl;dr: leave the CPU alone, let it do its thing, don't worry. We designed the CPU to do this.

Što se mog PCa tiče ja držim (u zavisnosti od raspoloženja :)) ili na defaultu, tu ide samo turbo boost do 4.2 (varia napon od 0.3 do 1.5)...ili na 4.0 stalno tu mi je napon 1.25-1.3 u toku rada...
 
Poslednja izmena:
Ako je tako, onda sam dobar :d. Temperature su smešne prema onomo što sam video sinoć. U full load-u neće da pređe 60.
 
Ako je tako, onda sam dobar :d. Temperature su smešne prema onomo što sam video sinoć. U full load-u neće da pređe 60.

Kod mene ide do nekih 67 sa kulerom koji dolazi uz njega kada cepam burn testove...u regularnom radu ide oko 58.
 
Poslednja izmena:
Da, na burn testove sam i mislio. Koristim LC-CC-120 na ne više od 1000 RPM.
 
Ne brini, svetli i moj :d, ali samo belo.

6fa6691053df1e004213854544fafb65.jpg


S tim sto je sada G513 tu, pa sam sinhronizovao plocu sa tastaturom, slusalicama i misem. Belo-crni combo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Fino, fino.

Kabliraj to malo kad vec imas providnu stranicu :D
 
Ajde jedno nob pitanje, da li je dobra kombinacija Ryzen 5 i nVidia 1060 6Gb, Da li neće praviti problemi drajveri, možda da kartica ne izvuče svoj maksimum itd?
 
Zašto ne bi bila? :) Šestojezgarni modeli obe generacije (R5 1600 / 1600X, 2600 / 2600X.) će biti i više nego dovoljni za GTX 1060 6GB. (Pretpostavljam da ne planiraš kupovinu četvorojezgarnih modela, bilo 'klasičnih' ili APU.)
 
Naravno da bih uzeo sa šest jezgra, e sad koja je oznaka ovogodišnjih modela sa šest jezgra? Hvala u svakom slučaju

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ryzen R5 2600 i 2600X. Vodi računa da kupiš pristojnu matičnu ploču. (Preporuke možeš pronaći u 'Šta da kupim... ?' podforumu.)
 
Hvala još jednom, u velikoj sam nedoumici baš zbog ploče [emoji2772]

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Sta je tu cudno?

Kad kacis SS uradi preko Printscreen dugmeta ili nekog od programa(Gyazoo, prntscr, itd..), nemoj ovako.

Edit:

Sad vidim da bustuje na 4.9GHz. Nemoguce je, verovatno je bug sa softverom.
 
Па зашто пише 4.931? Мислим нисам клоковао ништа сем што сам меморију ставио са 2666 на 3000. Мислим није ми јасно како је дошло до 4.9Ghz
Можда је глупо питање али *mjau**mjau**mjau*
 
Sta je tu cudno?

Kad kacis SS uradi preko Printscreen dugmeta ili nekog od programa(Gyazoo, prntscr, itd..), nemoj ovako.

Edit:

Sad vidim da bustuje na 4.9GHz. Nemoguce je, verovatno je bug sa softverom.

Аха океј. То ми само било чудно па реко да питам шта се дешава
 
Ne koristi HWMonitor, mesto mu je u kanti.

Uzmi HWinfo kao sav normalan svet. :)
 
Ajde jedno nob pitanje, da li je dobra kombinacija Ryzen 5 i nVidia 1060 6Gb, Da li neće praviti problemi drajveri, možda da kartica ne izvuče svoj maksimum itd?

ja imam rajzena keca i 1060, deluje mi ok, mada u poslednje vreme ne djuskam cesto, promenili se prioriteti u zivotu *mjau**mjau**mjau*. ali mislim da moze da je isprati. jos ako imas 1080p monitor to je to, nema zime.
 
Slicno kao i ti, prioriteti odose na drugu stranu, ali uspem tu i tamo da uhvatim sat vremena za Hitmana i SW Battlefront II. Uzeo sam 2600 nedavno i gazi sve sa 1060 3G, u FHD na high/ultra. Pre toga je bio R3 1200 i znalo je da stucne tu i tamo. Jednostavno proguta po koji frame pa bude stutter-a uglavnom u prva 2 minuta igranja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To i meni treba, pošto mi je stari komp napunio 11+ godina. Nažalost sve manje vremena za igranje a treba mi za AutoCad 2D. Na ovom starom se mučim sa složenijim crtežima i nerviram se što nije brži. Ne radim non-stop na njemu ali želim da kad radim barem da me alat ne smara.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno