Šta je novo?

AMD Ryzen 5 (razrada FAQ-a u II i III postu)

@DangerousB

Slicno je i kod mene, da ne mislis da si jedini. 3.9 GHz na 1.25v, a 4 GHz ne moze bez 1.365v. Temperatura je oko 70 stepeni sa Dark Rock Pro.

cak sa dark rock pro coolerom dostigne 70c? pa sta onda da ocekujem od lc 120 rgb hahahha jel ga drzis 24/7 na 4ghz ili si samo probao?
 
Samo sam probao. Sada je na 3.9 i ne bih ga bas maltretirao zbog razlike koju ne mogu ni da primetim.
 
probat cu bas veceras na stock cooleru hoce li moci na 3.9ghz na 1.25v...jesi li istao dirao llc i ostale zajebancije u biosu?
 
Samo sam spustio napon, nista drugo nisam menjao.
 
evo da javim stavio lc 120rgb napon 1.3v na 4.0ghz prodje cinebench nije kao na stocku da se srusi :)
 
@DangerousB

Bolji je od ovog mog primerka sa dna kace. :)
 
Pazi samo sa čime ćeš da pratiš temperature, naime korisitio sam poznati HWiNFO kod mene se kreću od -10C do + 252C.

GRESKA.JPG
 
evo digao sam ryzen na 4.00 na 1.3375v testirao 10min prime95 i nije zaledio i sl... eh sad jesu li ok ovo temperature u full loadu? Untitled.png i bili mozda pomoglo kad bih stavio jos jedan vent na gornji dio kucista da izvlaci vruc zrak? imam 2 koja uvlace i 1 koji izvlaci na straznjoj strani kucista! Probao sam spustiti voltazu na 1.250v i nakon 3-4min racunar se resetuje dok radi prime95... bili mozda probao stavim opet 1.250v i ukljucim LLC?
 
Poslednja izmena:
jel to sa lc 120rgb kulerom

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
 
U redu su temperature, ali cemu toliki napon, ne moze nize?
 
nazalost ne moze mislim stavio sam na 1.250v znaci stepenica niza od 1.3375v i crasha prime95! Sorry na double postu! U idle-u su temp 29-30c na 1.3375v
 
Unesi rucno napon od 1.27 ili 1.3V i testiraj.
 
evo digao sam ryzen na 4.00 na 1.3375v testirao 10min prime95 i nije zaledio i sl... eh sad jesu li ok ovo temperature u full loadu? Pogledajte prilog 274778 i bili mozda pomoglo kad bih stavio jos jedan vent na gornji dio kucista da izvlaci vruc zrak? imam 2 koja uvlace i 1 koji izvlaci na straznjoj strani kucista! Probao sam spustiti voltazu na 1.250v i nakon 3-4min racunar se resetuje dok radi prime95... bili mozda probao stavim opet 1.250v i ukljucim LLC?

U redu su temperature, ali cemu toliki napon, ne moze nize?

i moj radi na 4.0 1.3375 ne moze manje :D indenticni problemi, a ni clock vise mada nisam se potrudio mnogo 2x mi pao sistem i onda sam ga vozio tako, posle 7 dana vratio na stock sve
 
planiram kupiti isti kuler ,nadao sam se da če držati ispod 70 stepeni

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
 
Ne znam, ja nisam cackao LLC pri CPU oc-ju Ryzena (mada kod mene je napon pod otperecenjem prakticno isti kakav i podesim), samo sam sibnuo 1.275V i 4GHz, CPU 100% stabilan.
 
mislim da kod msi ploča lcc 1 i 2 kompenzuju pad napona


Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
 
ostala podešavanja ga dodatno obaraju,bar je tako prikazano na grafu u biosu

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
 
planiram kupiti isti kuler ,nadao sam se da če držati ispod 70 stepeni

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
Nece ti nikad dostici >70c u realnim uslovima koriscenja, przenje prajmom je druga stvar...
 
Ne znam, ja nisam cackao LLC pri CPU oc-ju Ryzena (mada kod mene je napon pod otperecenjem prakticno isti kakav i podesim), samo sam sibnuo 1.275V i 4GHz, CPU 100% stabilan.

a *mjau**mjau**mjau* naletio sam na los primjerak :D ali sto kaze kolega @Uriel sigurno necu dostici 70c kroz surfanje i igranje igrica :D probat cu jos sa llcom
 
Je l' normalno da mi 2600X sa box coolerom ide na 86 stepeni u Prime95?
Nece ni da boostuje preko 4Ghz verovatno zbog toga.

Ima li smisla da probam sa undervoltom pre nego što stavim bolji cooler?
 
Ma ostavi se Prime-a, šta se događa sa programima i igrama ? Nećeš valjda da undervoltuješ zbog Prime-a samo ?
 
U igrama ide do 60 stepeni max i najveći boost je bio 4050Mhz, u Cinebechu neće da pređe 4Ghz ni single ni multi bench.
Vidim da mi je i score nekih 5% manji u odnosu na reviewe po netu...

Ne znam da li treba da upalim nešto u BIOS-u?
 
U igrama ide do 60 stepeni max i najveći boost je bio 4050Mhz, u Cinebechu neće da pređe 4Ghz ni single ni multi bench.
Vidim da mi je i score nekih 5% manji u odnosu na reviewe po netu...

Ne znam da li treba da upalim nešto u BIOS-u?
PBO ako ima nekih nameštanja ili bar na auto.
 
Sve je na auto:

20190921_190814.jpg

Inače, kada u CPU-Z odradim bench i odem send & compare na liniji je sa ostalim rezultatima.
 
Nazad
Vrh Dno