Šta je novo?

AMD Ryzen 5 (razrada FAQ-a u II i III postu)

Ja uzeo za druga
ASRock AB350 PRO4, Gskill Aegis F4-3000C16D-16GISB, 1600X kad stignu ostale komponente pisem utisak. Isto ce sve biti stock.
Jel ima kod nas u radnjama coolera sa AM4 bracketima ili mora trazim da mi salju ?
 
Znam da Cooler Master salje na zahtev, placas samo postarinu.
Koliko je kostao ram?
 
@Uriel ima thermaltake riing silent. Za ostale ne znam ali svakako salju Lc power i CM.
 
Da, bas je ta 60+ evra...

Zahvaljujem momci i sorry za manji off...

Gde nadje tu plocu(asus prime b350 plus) za 60+ evra?

Ja uzeo za druga
ASRock AB350 PRO4, Gskill Aegis F4-3000C16D-16GISB, 1600X kad stignu ostale komponente pisem utisak. Isto ce sve biti stock.
Jel ima kod nas u radnjama coolera sa AM4 bracketima ili mora trazim da mi salju ?

Ja sam dobio AM4 bracket za LC-CC-120 za dz i oni platili postarinu.Stvarno za pohvalu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Asus Prime B350-Plus AMD B350 = € 81,85

Ovo je redovna cena ali zbog prethodnih kupovina imam popust + rabat kod te me izadje oko 63e, tako nesto...

Ja sam dobio AM4 bracket za LC-CC-120 za dz i oni platili postarinu.Stvarno za pohvalu.

Koliko si cekao da dodje bracket, odakle salju?
 
Poslednja izmena:
Oko 19/20k u kesama su mi racuni vadio sam samo plocu da vidim hladjenje na naponskoj, u E**iju nema vise tog kita.
 
@DukeLander, pa u Svabiji ima ogroman izbor maticnih. Asrock ab350m pro4 - 70e na mindfactory.de. A ima i msi b350m pro vdh za slican novac. 63e za asus je ok. Inace mozes i msi tomahawk da pogledas.
https://www.mindfactory.de/product_...arz-DDR4-3466-DIMM-CL16-Dual-Kit_1013779.html ovaj ram delije solidno za svoj novac, ako je dovoljno 8gb. Ako ne - 2 stapa po 8gb (ima lepih modela 3000MHz cl15-16 okolo 150e). A inace moze i jeftiniji ram 2400/2666MHz ako sina ili tebe ne zanima cackanje ryzen platforme.
 
Poslednja izmena:
Ima samo je fora da sam zbog kolege italijana gledao samo A seriju, uopste nisam pogledao B jer sam mislio da su dosta skuplje... sad kada sam se malo bolje zadubio vidim sta ima...
Takodje vidim da se Biostar vraca na scenu,nude povoljno dobre maticne (po recima kupaca)

Djole: Tamo gde je Caridze naveo primer rama
 
^
100% sam bio siguran da je sarkazam, ali kakva cena za plocu..
 
Vlasnici 1600 sa box kulerom: koliko je bucan, ali realno?
Neki pisu nista ne cuju, drugi da im tandrce (nedavno kolega pisao o tome)... to random sta te strefi ili...? To ne mogu da pohvatam...

Inace zabeleska posmatraca koji se pita ko je ovde lud - 24h presek na MF:
1600 ~250 kom
7700k ~ 800 kom

Ko kupuje toliko 7700K? Ovo nema smisla...

R5 1600 box na AM4 320 ploči silent podešavanje kulera u biosu, ryzen balans je podešen i radi 3,4-3,7GHz, nečujno u radu .
 
Jel ima kod nas u radnjama coolera sa AM4 bracketima ili mora trazim da mi salju ?

Ja sam kupio thermaltake kod nas, dosao sa am4 oznakom na kutiji.. ako ti je to dovoljno, po meni je to sve isto lc 120 i ostali.. 3900 cini mi se cena...
cea81e4cbe1f39e2a48ecba18e8989dc.jpg


Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
16 gb ...zato i rekoh da deru jer ispod 160e nista krsteno...
Super je sajt, hvalaza info

H6X
 
Nemam mira dok ne nabavim ram, pa sam malo zagledao kako sam i sta sklopio. Nedavno sam pitao jel bilo dovoljno paste , a sad sam slikao situaciju gde pasta izgleda kao da preliva . Pa imam prosto pitanje da li to sme ovako ili da obrisem to malo?
c0bd75e43f653294f62aff5ea0212412.jpg


Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Stavio si malo previše paste. To što ovako preliva nema veze, veći problem je što je sloj paste između kulera i procesora verovatno predebeo. Ali u svakom slučaju mislim da će ti temperature biti ok, a ako te nervira slobodno obriši ovaj višak paste.
 
Staviš omanje zrno graška na sredinu i to ti je dovoljno. Ti si ga baš preterao :)
 
Ne pominji mu grašak, čak ni zrno bibera :D. Treba mu 2mm x 1.5mm kuglica samo.
 
Je l' zna neko kada ce kod nas rayzen pojeftiniti? 1600x bi trebalo da je zvanicno spusten na 200e, zar ne?

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Znam da je toliko kod madjara... Ali kad ce kod nas ta cena? Amd je zvanicno snizio cenu

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Znam da je toliko kod madjara... Ali kad ce kod nas ta cena? Amd je zvanicno snizio cenu

Sent from my m2 note using Tapatalk

Kada se prodaju zalihe ovoga sto je do sada uvezeno.
 
Nazad
Vrh Dno