Šta je novo?

AMD Ryzen 5 (razrada FAQ-a u II i III postu)

Malo pretjerujete sa bios flashback opcijom - jeste dobra stvarcica, ali nije deal breaker.
Gdje god kupujete plocu, trazite da se uradi update bios-a. Dobicete ga ili besplatno ili eventualno 5e. Dalje, za 3600/3600x je dovoljna bilo koja bolja B450 ploca, svakako naponska na plocama nije ogranicavajuci faktor za OC. Jedino ako se ide na 3900x treba gledati top naponsku na ploci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam jedno pitanje vezano za B450 Tomahawk plocu. Vidim u specifikacijama da ima dva pcie x16 slota i jedan m.2 slot. Da li ce konfiguracija koja ima u sebi 2 graficke kartice i jedan nvme ssd raditi bez problema na ovoj ploci? Drugim recima da li ce m.2 da se kolje sa nekim pcie slotom? Graficke kartice ne bi bile u crossfire modu, nego je ideja da se koristi gpu passthrough za virtuelnu masinu, pa zbog toga postoji potreba za dve graficke kartice.
 
......jel bi uzeli vi r5 1600 sa garancijom jos godinu ipo mint stanje po 10.500din?
ili pre AMD Ryzen 5 1600X nov za 13.000...? hvala
 
Po meni se ne isplate te opcije. Nov Ryzen 5 2600 je 125e.
 
Citao sam o x570 plocama kao alternativi, ali ni njihovi biosi nisu ispeglani izgleda.
Pored toga, naleteh na redditu i na probleme sa nvidia karticama zbog drajvera, a bas tu imam. WHEA errors...
Izgleda da je jos uvek test faza ryzen 5 3600 i ostalog hardvera.

Odustajem za sada od ryzen3, tj. do faze da mogu da narucim delove, sklopim, podesim sistem i radim bez neugodnih iznenadjenja...
 
Otprilike ideja kod mene je da idem na b450 ili X470 i 2600, kad se sve is pegla sa 3600, prodam 2600 i kupim 3600. Samo sačekati još mesec možda malo padne cena još i to je to

Tapatalk - Huawei Mate 20 lite
 
Moguće je da padne ali ono 5EUR na svakih par meseci, već je džabe CPU, bolji value i od prve i od treće serije...
 
U budzet gaming konfu od 420e ide procesor do maksimum 100e, nikako 160e.
 
Javi se na PM, ili otvori temu u "Sta da kupim".
 
Uzeta MSI B450-A Pro na kraju za Ryzena 3600. :)

Javljam posle je l' update prošao kako treba i je l' sve radi.
 
Sa srecom! Trenutno sam blizi 9400F i z390 ploci, ali nisam definitivno prelomio...
 
ju vil bi soooriiii
 
Ko je Mile? :D
Mene skroz odbijaju ove gluposti, gde gledas u kristalnu da ti sve radi i molis boga da upali masina sledeci put...
Opet na vrat na nos od amd-a.
A i ja se taman naostrio za 3600...

...über rimini 7
 
Uvek je bilo i bice da za early adoptere bilo kakve tehnike propratno sa tehnikom dolaze bagovi i visa cena.
 
pa 2600 i b450 neka ploca je itekako ok kombinacija, zasto sad poredis babe i zabe, nestabilni novi sistem i stari koji je ispeglan, ok mozda ima neke boljke i razlike od intela ali ni intel nije savrsen, daleko je od toga. meni je moj office i3 hp racunar zabadao non stop, radi on lepo ali malo malo pa freeze cim se optereti, cak i kad radim u officu nesto i excelu pa menjam brzo zabode, znam da je to slab racunar ali kupljen je u hp radnji nov, za potrebe firme. evo ovaj novi sto sam sklopio sa 2600x maltretiram ga 10h dnevno vec 2 dana ni da stucne a kamoli freeze...
 
Ko je Mile? :D
Mene skroz odbijaju ove gluposti, gde gledas u kristalnu da ti sve radi i molis boga da upali masina sledeci put...
Opet na vrat na nos od amd-a.
A i ja se taman naostrio za 3600...

...über rimini 7
Pa zar i ti sine Brute... ovaj... Duke ? Tebe ni pajserom nebi odvalili od Intela i 7mice.:) Sačekaj jedno mesec dana pa ponovo razmatraj, nije ni Intel ikada pogodio nešto novo iz prve.
 
Ajde ko je voljan da mi pomogne, znaci 2600x stock sve kada stavim cak i ram mem u biosu sve sve stock, imam problem jer mi procesor stalno radi na preko 1.4v eventualno u testovima padne na 1.33-1.35?? Sta da radim da mu pomognem? Sta da radim da spustim to? Ima razna podesavanja u biosu, ryzen power plan sam namestio minimum na per. Na 5%
Temp su normalne sad kad sam stavio lc cc 120.. plsss
Uglavnom radi na 1.448 v cpu vcore po hw monitoru i cpu z

Sent from my iPhone using
Tapatalk

Iddle
5589f037e3196ad00351210b5a77b4ec.jpg
bff9f544ce54c0342076593660e69dbe.jpg


Uradio sam update biosa jer sam mislio da cu uzeti 3600.. osim sto je ruzan bio bas naspram onog lepog i sarenog ne znam jer se u njemu poremetilo nesto, zadnja verzija sa msi sajta...

Evo pod opterecenjem u prime 95
a56120c3f6c60520276d4ae6c5ab3fd9.jpg
5be561a2d869cc14e1aed38ccaba5621.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno