Šta je novo?

AMD Ryzen 5 (razrada FAQ-a u II i III postu)

Zar nema vec napakovana instalacija sedmice da se nadje ?
 
Ko zna kakve su te. Ja imam cistu sa MS sajta u koju su samo ubaceni poslednji apdejti. Nakon tri meseca upalim Windows da odigram malo Outlast 2 i doceka me Blue Screen, a pre njega random smrzavanja i bagovi. A na Linuxu vec tri meseca ni jedan problem.
 
Ja sam ubacio drajvere za usb 3 u iso fajl windows 7 i instalirao sedmicu, ali to sam uradio samo za test. Korisrio jedan dan i presao na desetku.
I sata drajvere sam morao da ubacim isto.
 
Poslednja izmena:
Ja sam slipstrimovao/ubacio dva drajvera za USB3 i sada mi radi i mis i tastatura na USB, a takodje vidi i hard diskove.
 
To je zato sto je kontroler Sata3 i USB3.0 isti cip na ploci (tzv. southbridge valjda).
 
Zdravo drugari, juce sam sklopio novi komp ( http://www.userbenchmark.com/UserRun/4245530 ) danas sam malo oc procesor i sad me zanima kolika je obicno voltaza kod ryzena za overklok. Moj trenutno radi na 3.8ghz 1.38750 i stabilan je a probao sam pre toga test 3.9 ghz na 1.38125 i kad sam pokrenuo CINEBENCH komp mi se restartovao . Pa se malo sad plasim da testiram da li moze na manju voltazu jer kad sam uradio taj 3.9 oc posle nije hteo uopste da otvori bios pa sam morao bateriju da izvadim i da sacekam malo da bi mi otvorio bios .Takodje me zanima zasto mi se komp sam restartovao ( kad je oc bio los ) i uopste nisam dobijao citanje biosa??Takodje nisam update bio na maticnoj da li bi trebao? AB350 Pro4 je u pitanju.
 
Ta ploca i ne sluzi da se Ryzen nateze do maksimuma, vidi koji ti je najmanji NAPON potreban za 3.8 i tu ostavljaj.
 
Da bas vidimo kakav je fps sa 1050ti i to u igri koja je u alfi, veoma informativno :d
 
A zašto je bitno koja je grafa i u kojoj je fazi igra? Isti su uslovi za poređenje i na i5/7 i na r51600. Ovako zahtevna igra gde se teško prebacuje 50 fps i na najskupljim mašinama je možda i najbolja za takva poređenja cpu-ova.
 
Poslednja izmena:
Za 1050 Ti ni jedan od ovih procesora, pa ni oni slabiji, neće biti usko grlo u 99% naslova, tako da testiranje sa tom kartom i nema nekog smisla. U ovom naslovu recimo 1050 ti bi imao isti fps i sa i3 :)
 
Poslednja izmena:
1050ti u istoj igri sa fx6300 daje oko 25-30% lošiji fps, dok jači gtx 970 sa i7 otprilike ima isti fps. Otkud sad ta razlika ako procesori nisu bitni za kartu te jačine?
 
1050ti u istoj igri sa fx6300 daje oko 25-30% lošiji fps, dok jači gtx 970 sa i7 otprilike ima isti fps. Otkud sad ta razlika ako procesori nisu bitni za kartu te jačine?

Za ovaj naslov fx6300 je toliko slabiji i od i3 koga sam i spomenuo u kontekstu neke najniže granice.

Uostalom evo testa ovog naslova na very high @FHD. Jedina falinka testa je što procesori nisu overklokovani, pogotovo za poređenja na jačim kartama:

GTX 1050 Ti:

slB3mUr.jpg

GTX 970 (gušenje počinje sa i3, odnosno na granici od 30 fps-a, to je verovatno i ekvivalent GTX 1050 Ti na nekim mid-high podešavanjima, dok FX-6300 zaostaje tih 25-30%):


AelrmHB.png

GTX 1080 Ti (gde je ogromna šteta što procesori nisu overklokovani)

xnXQ1Qg.jpg

Zanimljivo je da GTX 1080 Ti ima indentičan fps na FHD,1440p,4k rezolucijama. Što će reći da je trenutno stanje po pitanju optimizacije ove igre takvo da ne postoji CPU koji u njoj može da iznese GTX 1080 Ti, već karta trpi debeli bottleneck.

Elem, ovakve naslove ni ne vredi razmatrati za testove dok ne stignu optimizacije, ako uopšte stignu.

Što se tiče procesora za gaming svrhe čvtsto stojim iza toga da za grafičke karte slabije od RX 470/480/GTX1060 posao će raditi i najslabiji Ryzen R3 ili neki i5/i7 druge/treće generacije.
 
Poslednja izmena:
Naravno, evo ja imam i5 3350p i sa gtx 1060 sve radi kao sat. E sad, ne znam kako bi to izgledalo sa rx 580 koja voli da jaci cpu.
 
Ako Erik ne zna,onda niko ne zna...
 
Biće nekih 17-19k b350-f po našim maloprodajama moja procena, u inostranstvu već ima u prodaji, kao i kod madjara. Ja taman rešio da naručim ali u poslednjem trenutku videh na asus forumu da ljudi masovno kukaju na brdo problema, zamrzavanje, crne ekrane, probleme sa lan koji čas radi, čas ne, itd... Tako da sam batalio. :( Hteo sam da spojim sa Strix kartom, sada baš ne znam koju ploču da uzmem. x370 pro mi je preskupa, nije mi toliko potrebno to što nudi i ne uzima mi se nakon što sam video ovo, a prime plus mi izgleda nekako siromašno.
 
Poslednja izmena:
Msi Tomahawk(Arctic)?
 
Zdravo , ryzen 5.jpg Trenutni stabilan oc . E sad sve preko toga cak 3.9ghz da dodam jos dosta V ili malo totalno je nebitno komp se nakon par sekundi stres testa ugasi.. Da li neko zna do cega bi moglo to da bude? 3.875 ghz na 1.37500 v je trenutni oc.
 
Koja ploča ?
 
Na koliko ti radi memorija? Koji kuler koristiš? Fali tu još dosta informacija...
 
Napisao sam ti vec kad si pitao da ta ploca NE sluzi da se cedi poslednji MHz iz Ryzena, to je budzet ploca za blagi OC.

Ne teraj preko 3.8-3.9 jer ces spaliti nesto(zbog potrebnog napona, ne kloka)!
Jos koristis i stock hladnjak..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno