Šta je novo?

AMD Ryzen 5 (razrada FAQ-a u II i III postu)

propustio sam pricu, sad vidim da ste već elaborirali sve o AF :) hvala na informaciji
za ostalo, slažem se da nije za ovu temu, pa neću dalje da offujem

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Juce sam naleteo na neki clanak o Ryzen 5 1600 AF seriji, da je ustvari 12nm - tj osakaceni 2600 i da u usa ide za 85$, a da je realno 3% sporiji od punokrvnog brata...
Kod nas vidjam da ih ponekad ima za oko 100 na agregatorima, ali ne pise da su AF ili pise cena, a nema na lageru :(
da li neko ima iskustva?

Trenutni pik za sledeci racunar mi je 3400G, ali ako prakticno za iste pare uklopim cpu + odvojeni gpu (polovan), to nije losa ideja...
Vidim da preporucujete 2400G polovan, ali tek to ne znam kad bih navijao :)

Evo slike koju sam okacio kako mozes da vidis koja je verzija 1600.
u nazivu ima AF, videces na slici. Pa trazis da vidis kutiju.

IMG_20200123_234021.jpg
 
ma jasno, ali koliko sam video u NS samo Gigatron ima na stanju, a kod njih je skupo, pa moram online da naručim... ako stigne ae vratim i kažem ne dopada mi se :) no tek ću da razmišljam o tome, treba mi za dosta sitno dete

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ryzen 1600 AF izgleda da je to to za sad. Prodavci (Amazon, Microcenter od stranih velikih) nemaju više tu verziju na stanju i nemaju naznaka da će biti još.
 
Poslednja izmena:
Sta bi bila neka adekvatna zamena za 3400g? U ponudi ih nema (prodavnice gde ga cene 20k nisam proveravao).
Naravno pitam najvise zbog grafike koju za sada ne bih uzimao (izlazi dosta van budzeta za ceo komp).

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
uzmi 2200g na oglasima,nećeš gubiti pare na njemu kad ga budeš menjao,a imaš dovoljno snage za veliki broj igara.
 
Ryzen 3 1200 za ispod 5700 din nov u radnji i ostalo za grafu (ako je polovna jos bolje) je mnogo bolja kupovina od ovih APU procesora a kasnije grafiku mozes da prodas i uzmes jacu. APU se samo za neki mini HTPC isplati...
 
isto će da prodaje i 1200 kao što bi i 2200g,a ovako ne mora da pravi kompromis sa grafikom i ima računar koji radi.plus,1200 već doživljava sudbinu npr 4xxx fx-a,da ih toliko ima na oglasima i da im toliko pada cena da ne možeš da ga se rešiš,što sa 2200g nikad neće da bude slučaj.plus,kao što si i sam rekao,ostaje ti cpu za htpc varijantu tako da ni ne moraš da ga prodaješ posle...
 
S tim sto mu htpc mozda ne treba. Ja bih uvek uzeo graficku pa makar bila od 10e i jaci cpu ako ne treba za gejming a ako ce da se koristi za gejming onda APU odmah otpada i bolje neki cpu sa sto boljom grafom. Ryzen 3 1200 komotno moze sa rx 580 ili gtx 1060 da se upari a u medjuvremenu neka jeftinija grafa koja ce biti duplo jaca od one iz APU. Svkako ima vise opcija.
 
to što ti imaš neku paranoju vezano za apu ne znači da isti nije čak i bolja solucija kad se prikuplja keš za ozbiljnije.tek sa tim kartama bi gubio novac i ne bi se straobalno više naigrao u odnosu na apu.
 
Pa dobro ti uzmi sam uporedi performanse grafike iz APU i one koje mozes da kupis za isti novac uz ryzen 3 npr. Opcija postoji a neko sam odlucuje sta mu vise odgovara. APU ima svoj usecase scenario i svakako mu nije mesto u sistemu gde ide ili se planira grafika, u tom slucaju bacanje para.
 
Poslednja izmena:
Covek gleda da zaobidje polovno zbog garancije, imate temu u sta da kupim od konfiguracija.



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
procesor po meni nikad ne treba kupovati nov. ja skoro uzeh ovo iz profila, za procesor ni garanciju nisam ni trazio niti me je zanimala, a i nisam je dobio. za maticnu gledaj novu ili sa domacom garancijom to je bitno.
 
Pa da, ili radi ili ne uglavnom. Tako sam ja od coveka sa foruma uzeo 2400G za bratanca za 8000 din, garancija ~2 god ostala.

Ali u konkretnom slucaju covek nece da rizikuje koliko sam skapirao.
 
Da mi iskoci nesto na forumu mozda bih i uzeo, ali sa KP i ne. Stvarno ne stojim najbolje sa ovim stvarima.
Obzirom da se tema za ceo komp ne vidi (ili samo pojedini mogu) i novu ne mogu da postavim, obrazlozicu ovde pa se izvinjavam na offu.
Za srednjoskolca cetvrta god pa i za faks kasnije, nesto do 40-45.000. Prvobitna namena web programiranje, programiranje, baze podataka. Za sada koristi photoshop, sql server, visual studio, netbeans. Ne bi bilo lose da bude i za neki gaming, nista spec, ali da se ostavi mogucnost da se u narednom periodu ubaci neka grafa te ako moze da se sada ona ne ubacuje u predvidjeni budzet.
Trenutno imamo LC600h-12 napajanje pa bi probao to da iskoristim.
Zato gledam za sada neki Ryzen sa grafom i nekom jeftinijom b450 MB jer kolilo sam shvatio dosta bolja opcija od a320 gde skoro svi guraju u gotove konfe koje bi mi usle u budzet.
Jos jednom kazem sorry za off.
Hvala sto mi pomazete, kako neko nesto napise odmah krecem u pretragu i vagam opcije : )
Za sada imam ovu ponudu jer namaju ryzen 5 u ponudi, ali bi verovatno isao na 2x8gb dual jer koliko citam ovde to znaci dosta.
da74ef769d31178cf587b2c9eaeb67a6.jpg


Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Zdravo,

tek sam uzeo cpu.

Izbacuje me u CPU z i cpu ID uporednoiste čudne rezultate.

https://valid.x86.fr/kdif8b


Kaže da se frek penje i do 7 GHz :D

Kako da rešim ovaj bug? Takodje temp su krenule sa 45 a završavaju na 64 peaku. Kako da optimizujem cikluse da ne pobudjuju cpu ovako?
 
Opet poruka da se eliminise /showthread greska
Treba te prijaviti za spam :)

Elem, da li neko uspesno tera ryzen prve generacije na x570?

Izgleda da ću morati da šaljem 3700x na reklamaciju pa tražim nešto jeftino da ubodem u medjuvremenu.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Znam ali preko desktopa ne radi uopste, obrisacu sve sam sad :D

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ipak ne moze i dalje, nek dopuni neko sa telefona da predje tema u 147 stranu da ne spamujem bezveze. Mozda resi showthread problem
 
Sto ide na reklamaciju?

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno