Šta je novo?

AMD Ryzen 5 (razrada FAQ-a u II i III postu)

Xmp profil aktiviraj u biosu, i ram će ti biti kako treba. A speccy zaobići, ne slaže se sa ryzenom pa daje pogrešnu temp. Izmeri sa hw info pa javi. Ništa nisi prevaren, samo si za te novce mogao i bolje uzeti, da si sam sastavljao.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jer moguće da je greška, piše Pinnacle Ridge 12nm.

r5 1600.JPG
 
Poslednja izmena:
Da to je ta priča, zove se R5 1600, sa karakteristikama R5 2600! Jer su primerci loše binovani veliko je pitanje, jer ovaj moj primerak ide na 3,7 GHz sa minimalnin radnim naponom, ne prelazi 1,2v. Šta je AMD uradio samo to oni znaju, mada sam prijatno izneneđan, a bilo je ranije jednojezgarnih semprona sa verovatnoćom da se otključa drugo jezgro.
1600.JPG

1600-2600.JPG

1600.JPG
 
Poslednja izmena:
Sta fali, dobijete bolji CPU za istu cenu :)
 
Bio bi fazon da se pojave R5 1600(x)/2600(x) koji mogu da se ''otkljucaju'' (jos 2 jezgra) u R7 1700(x)2700(x), kao Phenom II 960T pre 8-9 godina :d
 
Poslednja izmena:
Nema toga, laserski ubijaju CPU jezgra koja su neadekvatna, shvatili su "gresku" :D
 
Da to je ta priča, zove se R5 1600, sa karakteristikama R5 2600! Jer su primerci loše binovani veliko je pitanje, jer ovaj moj primerak ide na 3,7 GHz sa minimalnin radnim naponom, ne prelazi 1,2v. Šta je AMD uradio samo to oni znaju, mada sam prijatno izneneđan, a bilo je ranije jednojezgarnih semprona sa verovatnoćom da se otključa drugo jezgro.
Pogledajte prilog 278641

Pogledajte prilog 278642

Pogledajte prilog 278643
Gde je nabavljen taj primerak?
 
Sastavljam jedan PC pa tako uzimajući komponente u jednoj prodavnici kupio sam juče.
 
Mašina iz potpisa. Da li neko može da mi objasni zasto mi je CPU Core0 zakucan na 100 % u Win-u?
 
koji i odakle je win?to sam gledao na nekim ultrastarim krekovima za 10tku,u sustini cpu majning virus.
 
ne postoji provereni krek za 10tku,ovi noviji (relativno noviji,stanje je isto par poslednjih godina) trigeruju zastitu samog win-a.ako bas neces da das tih nekoliko dolara na digitalnu licencu odradi apgrejd sa sedmice aktivirane bilo kako (dakle da svlaci apdejte) na 10tku i onda pregazi cistom desetkom i imaces cist windows za dzabe.
 
Licno sam kupio neki cheap oem kljuc radi fino.

Ali znam par njih sto fura win10 aktivirani sa hwidgen-om sve radi uredno.

Odakle to da nema funkcionalnog aktivatora ?
 
kad sam ja petljao sa njim i on je trigerovao vssservices kao i svaki kms i opet imas problem zauzeca procesora.'ajde da decko ima vec instalaciju koju hoce posto poto da sacuva i koristi ali kad vec reinstalira nema razloga da nema cist windows.
 
Evo vec 4-5 godina koristim odredjeni "provereni", nikada nisam imao takvih problema oko zauzeca. Ni kod drugih ljudi kojima sam tako instalirao Desetku.
 
ja sam testirao silom prilika sve sto se moglo naci na surface webu do pre koju godinu.sad,ako je nesto skorije izaslo ili imate neke super opskurne krekove...mada ne vidim sto bi se iko patio sa tim,ali okej.
 
Winner.jpg

Nisam mogao ga sacekam da mi stigne IC Graphite Thermal Pad.
Proc je default, memorija 3000Mhz CL15.
Mnogo brze od 2400g.
Pinnacle :D
 
50% brze u multi-core, isti single-core :)
 
Da se i ja prijavim, da sam napokon sklopio mašinu.

Mislim da je sve kako treba, pošto sam prvi put sam sve sklapao.
 

Prilozi

  • cpu.jpg
    cpu.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 202
  • sve.jpg
    sve.jpg
    136.8 KB · Pregleda: 410
stigao hyperx fury rgb 3000mhz. privremeno za vikend bio 4gb 2400mhz nebo i zemlja kako je sad sve responzivno. Prvo sam mislio sto ne osecam bas neku razliku u otvaranju tabova itd. u odnosu na c2q 3.8ghz, sad je kako treba.
Nego me zanima posto iskoci da i graficka stize pa ce za detalje u igrama sad trebati vise od 8gb, radice lepo ako porucim jos jedan isti stick?
 
Poruči slobodno. sa dual channel biće sigurno još bolje a količina.... eeee to već ako bude potrebno.
 
Da li je ovo ok? Stress test Aida64 oko 15m R5-2600
U igrama Borderlands3 i GTA5 temp. max 58c-59c
Posle 6 sati rada uobicajeno koriscenje posle stress testa i igranja bude 37c-40c max




A ovo je jutros mereno posle cele noci rada upaljena Opera sa 25+ tabova



Stress test 20m isto jutros.



free upload photos
 
Poslednja izmena:
Mlađo stres FPU čekiraj i testiraj tako, tada su temperature najveće.
 

1600 Pinnacle :D
 
Samo da potvrdim, danas sam kupio 1600 ryzena sa AF nastavkom, u pitanju je pinnacle, nisam smeo da se zaletim bez jos neke potvrde, ali kada sam pregledao Gamers Nexus video resih da pazarim. Obisao sam par radnji u Bg-u, i kod svih je bila AF varijanta, tako da je zicer u pitanju:)
 
S obzirom da je novi Ryzen 5 1600 (AF), zapravo skoro isto što i 2600, da li bi se hvatao na ploče koje nemaju podršku za Zen+?
Na primer neko ima A320 ploču od ranije, nije odradio apdejt BIOS-a, a očekuje da ona podržava prve rajzene bez apdejta, da li bi mu sve radilo i sa ovim novim-starim procesorom? Ili bi ipak morao da flešne ploču kao za rajzene 2xxx?
Nije da imam taj problem ili da znam za takvu situaciju, samo pitam iz čiste radoznalosti.
 
Nazad
Vrh Dno