Šta je novo?

AMD Ryzen 5 (razrada FAQ-a u II i III postu)

Izvinjavam se sto upadam u sred diskusije ali mi samo treba pomoc oko ryzena 1600. Naime, lik pocinje da radi i koristice 3ds max. Posto tek pocinje to nece biti preterano zahtevni renderi pa me samo zanima da li ce 1600 moci da se izbori sa tim. Znam da je 1700 best buy u tom segmentu ali covek sastavlja skoro celu konfu pa stedi gde god moze. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Izborice se bez problema i sa zahtevnijim. A za pocetnika nema bolje kupovine od Ryzen 1600.
 
"...pa stedi gde god moze."

:)
 
Poslednja izmena:
onda ok, ja da sad uzimam r5, uzeo bi 1600x, nekako mi je idealan odnos cene i performansi :)
 
Poslednja izmena:
Kako kad.
Ako je na budzetu, 2K din znaci za klasu kvalitetnije napajanje i to je po meni mnogo bolja investicija od 1600X, ako se uzima B350/X370 ploca gde je otkljucan mnozilac.
 
Poslednja izmena:
Ako je budzet najbitniji uzima se g4560, a ne ryzen 5.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nije samo 2.000 dinara razlika zato sto ti za 1600x treba i kuler, a g4560 nije procesor za rendering.

Za 1600 sve preporuke. Za sada, nemam zamerke.
 
Poslednja izmena:
Aha, ide bez kulera, nisam znao, onda bolje r5 1600, osim ako već nema kuler od ranije.
PS: ja bih i dalje pre uzeo 1600x jer imam cc120 kuler.
PS2: Oko OS bolje da ne raspravljamo u ovoj temi. :)
 
Poslednja izmena:
Za render ako je bas bitan budzet, r5 1400 4/8... 20000din

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za renderovanje to nije budžet varijanta, već drži vodu varijatna...

Sent from my HM 1S using Tapatalk
 
Nije samo 2.000 dinara razlika zato sto ti za 1600x treba i kuler, a g4560 nije procesor za rendering.

Za 1600 sve preporuke. Za sada, nemam zamerke.

hladnjak ce svakako kupiti neki ako se planira da se ozbiljnije napinje procesor, osim ako neko nije mazohista ili gluv. box hladnjak je dobar za mp3 i xhampster ali za to je i celeron vrh.
 
Mali typo(xhamster), ali svaki znalac bi trebalo da prepoznaje o cemu je rec :d
 
hladnjak ce svakako kupiti neki ako se planira da se ozbiljnije napinje procesor, osim ako neko nije mazohista ili gluv. box hladnjak je dobar za mp3 i xhampster ali za to je i celeron vrh.

Zasto bi uzimao? AMD-ov stock kuler za Ryzen je odlican, tih i radi posao, a mucio sam ga sa After Effectsom.

Sto se tice OC-ovanja, to nije za svakoga niti je svakome potreban OC.
 
Poslednja izmena:
Neko na to gleda drugacije. Dao si 200e na CPU, daces i 20e da uzmes hladnjak koji ce smanjiti temperaturu za 20c(toliko LC-CC-120 smanjuje u odnosu na stock).

Posluzice te u buducnosti, jedina stvar koja moze da crkne je ventilator, uvek moze da se proda za slicnu cenu koliko i nov.
Jednostavno nemas mnogo razloga da koristis stock hladnjak, pogotovo sa zalemljenim Ryzenom. Naravno, ne treba da bude primarna stvar, da se uzima losije napajanje/manji SSD/losija izvedba graficke da bi se uklopio hladnjak, ali je uvek pozeljan.
 
Gde ima R5 1600 za 200e? Ja platio 29.000 dinara.

Je l' moze negde da se nadje taj test gde LC-CC-120 smanjuje za 20 stepeni u odnosu na stock? Tesko da je tako, s obzirom da je meni temperatura na oko 34 bez rada.

Ja ne radim OC, imam jedan fan sa strane i to je to. Bas cu videti temperature, kada budem za tim kompom, pri renderovanju i gamingu.
 
Мисли се на температуру у full load-у.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Na KP ima za oko 200e, mozda malo vise, oscilira cena. Nece idle temperaturu oboriti za 20, vec full load.

Ima test, kacen je na nekoj od Ryzen tema, mislim cak da je i testirano sa LC-CC-120, ali ako nadjes test sa Hyper 212 EVO(koji je dosta popularniji u svetu), on isto hladi kao CC-120 pa na osnovu toga vidi.

U full load 15-20 stepeni razlike izmedju LC-CC-120 i stock Ryzen hladnjaka.
 
Poslednja izmena:
Zasto bi uzimao? AMD-ov stock kuler za Ryzen je odlican, tih i radi posao, a mucio sam ga sa After Effectsom.

Sto se tice OC-ovanja, to nije za svakoga niti je svakome potreban OC.

zato sto je jednostavno glupo koristiti stock cooling ako ozbiljnije hoces da arcis CPU, koliko god tebi bio ok stock toliko je custom 3 klase bolji a realno kosta koliko 1 slabije pijanstvo.
mene je 212+ posluzio x godina i sluzio bi me i dalje da ga nisam dao bratu pa onda nabavio CC-120 za 1600X koji je losiji od njega. dakle hladnjak sam po sebi traje x godina.

OC Ryzena skoro nikome potreban a kome jeste vise mu se isplati duzme 1600X nego da govnja po biosu.
 
Malo sam još utegao mog Ryzen-a
Ryzen CPU-z na 4040mhz1.JPGRyzen CPU-z na 4040mhz2.JPG
Ryzen ptest proc 40.5 multi-2.JPG
Nažalost ispod 1.48v ne prolazi testove ali radi u W10 i W7.
Sad još da utegnem memoriju, trebalo bi da može na Cl 15 ili čak 14.
 
@countmike
Uh nije mu to puno napona za.24/7 xD Kako se drze temperature u full load pod neptonom sa tim naponom ?
 
@countmike
Uh nije mu to puno napona za.24/7 xD Kako se drze temperature u full load pod neptonom sa tim naponom ?
Nepton 140XL, nikada preko 65c ali i nikada ispod 45c. Namestio sam ventilatore da dižu brzinu od 50c pa naviše pa je zbog toga (verovatno) viša minimalna ali i mnogo manje buke. AMD definiše 1.4v i 70c kao naj bezbednije vrednosti. Veliki skok napona od 40.0 množioca (1.4v) na 40.5 (4040 MHz, 1.46) tako da se to ne isplati.
Uspeo sam i memoriju da dignem na 3033Mhz sa Cl16, 18, 18, 39 ali ni to se ne isplati jerbo sam dobio par zelenih ekrana pod opterećenjem a to digne napon processora na 1.515v. tako da ni to nije baš isplativo.
Ovaj Asus-ov BIOS ne dozvoljava baš sve da se menja ali LLC radi dobar posao. Recimo kada se digne frekvencija IMC, BIOS digne i napon sam i ne obazire se na manual nameštanja.
Ryzem CB2.JPG
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno