Šta je novo?

MSI rx 470 8gb code 43

illuminator80

Poštovan
Učlanjen(a)
17.03.2017
Poruke
76
Poena
60
Uzeo sam od drugara ovu karticu MSI rx 470 8gb i pokusao da je instaliram kod sebe, ali nikako ne uspevam. Stalno mi izbacuje poruku Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43). Pokusao sam da instaliram drajvere koji su isli uz kartu, nanovije drajvere sa sajta MSI, i preko device managera i nista. Uvek isto, trazi restart nakon instalacije, i posle toga izbaci ovu gresku.

Ima li neko neki savet?

konfiguracija je
Gigabyt Z68AP-D3
Intel i5 2320
8gb ram kingston hyper x


Hvala
 
jesi li probao recimo 16.11.4 drivere, mozda je modovan bios na njoj.
 
Probao sam prvo da sa driver display uninstallerom skinem drajvere u safe modu, pa daa instaliram nove i verziju 16 i nesto i 17 i nesto, nije pomoglo. Nakon toga sam pokusao da updatujem bios. Bila mi je neka verzija FD, uradio sam backup i pokusao da instaliram noviju. Tu mi je izbacio gresku bios id check error. Nakon toga pri paljenju izbacuje neku brljavu sliku i ne uspeva da digne win 7, restartuje se. Pokusam da uradim update biosa sa backup fajlom, isto sve. Vadim bateriju da vidim da li ce to pomoci, i dalje isto. Instaliram istu verziju biosa koji je imao, i dalje isto. Onda sam pokusao prethodne neke verzije, pa opet onu koja je radila ali nista. Verovatno sam je razjeb.o. ako neko ima neku kdeju kako da je povratim, bicu zahvalan

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pokusao sam da preko dual biosa uradim backup, i sve je odradjeno kako treba. Nakon restarta, slika pri podizanju je normalna, ali kad krene da dize windows pukne i restartuje se. Onda ponudi opciju recovery ali ne uspeva i tako u krug. Da nije mozda nesto drugo u pitanju, mada je sve krenulo od update biosa. Mislim kad vec.moze da se uradi backup preko dual biosa, ne kapiram zasto ne radi.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Da li si gledao da nije do podešavanja u biosu?
 
Evo dve slike kad pustim win normalno da se dize. Vratio sam staru kartu, i jedino sto mogu da dignem normalno je win repair. Ostalo sve puca na dizanju imam ove dve slike pa ako neko mozda moze da prepozna nesto. Jedno je mb 4 diode sijaju, ne znam da li to treba tako. A druga je greska koju izbacuje. Probao sam da sve kablove iskopcam i ukoplcam ponovo, i da vidim da li se nesto nije poremetilo.
863750f65e27746401198dff5e6484db.jpg
692644b5a0b2ab05b401fbf7405be2a9.jpg


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno