Šta je novo?

Spaljena ivica ploce, a ploca radi (!)

DjoX

Slavan
Učlanjen(a)
28.01.2007
Poruke
358
Poena
330
Greskom sam ubo pci-e x1 extender u pci slot na ploci FM2A88X+ BTC.
Ono sto se desilo ce vas zapanjiti.
Salu na stranu, komp se ukljucio i ploca je krenula da dimi po ovom donjem desnom cosku, ispod pinova za power led, power, reset, hdd led i slicno.

Ovo je epilog na tom cosku pozadi:
https://drive.google.com/file/d/0BwKp5Q16libycGM1YjQtVEFWWk0/view?usp=sharing

Probao sam je ponovo i bootuje se, ulazi u windows, i sve deluje normalno.
Molim za savet sta da radim, da li mogu negde da sredim ove zicice sto vise, da ih obezbedim nekako ili da ih secem ako ne sluze nicemu ( bitnom) ?

Srdacan pozdrav,
Djordje
 
Zice ni slucajno ne diraj tj ne prekidaj,napravices jos vecu stetu...
To su provodnici koji su se usijali i otopili izolaciju...
E sad,bilo bi idealno nekako ih izolovati da se ne dodiruju i fiksirati...
Realno,niko ne zna kolika je prava steta i koliko moze da izvuce vremenski i da li moze ostetiti neke komponenete u buducnosti...

Htedoh reci,ako su se provodnici tako usijali,ta struje je negde otisla... pitanje da sta je "probila"...
 
Poslednja izmena:
@DukeLander
Hvala na tako brzom odgovoru, pretpostavljao sam tako nesto, ali mi je zaista trebao savet jer upravo kako kazes, to sto ploca i dalje radi ne znaci nista.
Da li moze izolacija da se uradi u nekom servisu, i ako da , da li neko moze da mi preporuci neki servis?

Srdacan pozdrav!
Djordje
 
Vide se stampane veze, kako na slici izgledaju daj Boze da nije bilo i kratkog spoja. Ne bih ti preporucio da to popravljas bilo gde, ako je sve i ispravno (mala verovatnoca) veze treba razdvojiti da ne dodje do kratkog spoja, na stampane ploce mogu nekonduktivne mase na bazi poliuretana mozda i epoksida (ali ne "tecni metal").
 
Iskreno,mene cudi kako se nisu prekinule od toplote + kako uopste maticna i dalje sljaka... sad jos vise volim asrock :)

Uzmes onaj pistoljcic sto topi "gumene" uloske i kada se ohladi stvrdne se... fora je da nema mesta za greske jer kad se ohladi,zabetornira...

Tvoj izbor,tvoj rizik... ako misis da vredi rizikovati komponente zbog maticne od 70+e... onda samo napred

Edit: sad gledam sliku: gde su veze/zice odvojene na slici,prati zice u oba smera i gledaj gde vode i da li primecujes neka zatamljenja,przenja i sl...
Negde je to moralo probiti...
 
Poslednja izmena:
Mani se corava posla da ne bi bilo jos veselije. Menjaj plocu.
 
Thx, to je trajalo 2, 3 sekunde pre nego sto sam iskljucio struju na psu. Mozda je zato prezivela? Okacicu uskoro highres sliku cele pozadine. Pcie extender ima crn pin i na pci slotu na istom mestu deluje kao da je izleteo pin.
 
Nabavljaj novu,tu stvarno vise nema sta da se prica...
 
Ploča radi ali verovatno taj Pci ne. Može se to rešiti lakom, samo moraš paziti na spojeve, što nemoguća misija jer su deformisni, ili ako te žice služe samo tom Pci konektoru, ukloniti/odseći ih da ne bi došlo do spoja, i površinu prelakirati.
 
Poslednja izmena:
Nemoj da ideš na pištolj na plastiku. Silikon se topi i opet može da spoji. Upotrebi "Bizon" i to ovako. Nađi neko ravno parče plastike, ukroji ga i zalepi "Bizonom" ispod žica. Kada se osuši počni da Bizonom zalivaš žice. Koristi čačkalice da napraviš raspon. Neka ti pomogne neko oko livenja ili raspoređivanja žica sa čakalicama. Nemoj više da koristiš taj slot.
 
Ploča radi ali verovatno taj Pci ne. Može se to rešiti lakom, samo moraš paziti na spojeve, što nemoguća misija jer su deformisni, ili ako te žice služe samo tom Pci konektoru, ukloniti/odseći ih da ne bi došlo do spoja, i površinu prelakirati.

Kako on moze da zna cemu sluze te zice, to bi u ASRock-u morali da traze po semama.
 
Nazad
Vrh Dno