Šta je novo?

Restartovanje masine

maxtheminer

Poštovan
Učlanjen(a)
13.08.2016
Poruke
129
Poena
70
Pozdrav, potrebna mi je pomoc. Imam jednu masinu sa nekim starijim karticama ( R9 270 ) i kopam ZEC. Neko vreme je masina perfektno kopala i odjednom je pocela da zeza. Naime, kada startujem miner, masina izbaci "Share rejected" i ne baci vise shareova i odjednom se ugasi i upali sama... Ne znam do cega je to, ako neko moze da mi pomogne bio bih mu veoma zahvalan ! HVALA UNAPRED!
 
Skeniraj pc s combofix

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 
Moze biti svasta....ekstender, karta, kabl, napajanje....
 
Da nisi menjao program za kopanje ? (mozda si stavio noviju verziju Claymore-a ?)
 
Mislim tesko je reci ovako...hocu da kazem idi metodom izbacivanja komponenti pa nadji problem...ako nije softver onda je nesto od ovoga.
 
Što kaže kolega moraš redom proveravati da bi došao do problema.... probaj prvo sa jednom kartom manje radi provere napajanja a onda kreni sa ekstenderima i kartama...
 
Pozdrav kolege, da li bi neko mogao ovako da mi pomogne, znam da je tesko preko foruma piskarati, uglavnom se predlaze da se ide sistemom eliminacije, ali sve zivo pokusah i ne vredi, rig nece da radi nikako..
Imam 2 ista riga samo su ploce drugacije, jedna je pro btc i radi savrseno a druga je as rock h97 ann.. od karti imam 4 msi rx 470 8gb.. i na ovoj h97 rig se restartuje non stop.. probao sam sve zive drajvere, ne vredi.. radi neko vreme i cao.. menjao mesta kartama..
Vec par dana se zajebavam i ne znam vise sta da gledam..
jedno vreme sam stavio 3 karte i radio je 2 dana bez prestanka ali sad nece ni to..
sve ostale komponente su potpuno iste na oba riga..
 
Najvise smrdi na to da napajanje popusta, a probaj i da namestis u Windowsu da se ne resetuje kada naidje na problem pa probaj..
 
Pozdrav kolege, da li bi neko mogao ovako da mi pomogne, znam da je tesko preko foruma piskarati, uglavnom se predlaze da se ide sistemom eliminacije, ali sve zivo pokusah i ne vredi, rig nece da radi nikako..
Imam 2 ista riga samo su ploce drugacije, jedna je pro btc i radi savrseno a druga je as rock h97 ann.. od karti imam 4 msi rx 470 8gb.. i na ovoj h97 rig se restartuje non stop.. probao sam sve zive drajvere, ne vredi.. radi neko vreme i cao.. menjao mesta kartama..
Vec par dana se zajebavam i ne znam vise sta da gledam..
jedno vreme sam stavio 3 karte i radio je 2 dana bez prestanka ali sad nece ni to..
sve ostale komponente su potpuno iste na oba riga..
Mozda ti puca drajver, dodaj malko napona i svuci jos malo mem, i jel si za pocetak video sta se desava u event vieweru zbog cega se restartuje masina?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Imam problem, slika na monitoru se nikako ne pojavljuje a rig zvuci kao i do sad. Jedino sto vidim je da je effective hashrate 0, ali ne mogu da pristupim jer nema slike. Kako da restartujem rig? Da li da izvucem iz struje?
 
Pa resetuj masinu fizički. Mozda grafa koja je bacala sliku pre zeza.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Mozda ti puca drajver, dodaj malko napona i svuci jos malo mem, i jel si za pocetak video sta se desava u event vieweru zbog cega se restartuje masina?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Na kraju sam stavio pro btc i na taj rig i radi normalno.. ostaje mi da vidim da vratim h97 ili da je prodam ako nekome treba.
 
Nazad
Vrh Dno