Šta je novo?

(VIDEO REVIEW) REDRAGON Kumara - vrlo jeftina mehanička tastatura!

vladimirdowla

Slavan
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
3,463
Poena
270


Iako sam ovaj review radio dosta ranije, nisam hteo ovde da ga kačim dok ne bude gotov giveaway koji je pomenut u videu, čisto da ne bude nekih problema oko tih promocija. Tako da je ovo striktno kao review. Sama prodavnica je obezbedila tastaturu za test, ali se niko nije mešao u video, što jednostavno nikome i ne dozvoljavam. Tu mislim na moje mišljenje i utiske. Zanimljiva je dosta, lako sam se privikao iako koristim scissor key tastature. A što se cene tiče, mislim da se trenutno može naći i za 6.000 dinara ravno, nekih 100 dinara manje od Rapoo V500 modela (gde ga i ima na lageru). Ovo mi je bio bukvalno prvi susret sa nekom mehaničkom tastaturom u životu, pa ne znam da li sam stavio fokus na bitne ili nebitne stavke. Procenite vi ;)

KIA to radi daleko bolje ;)
 
Ne bi trebalo da se opterecujes kako KIA ili bilo ko drugi to radi,vec furaj svoj fazon...

Sve si bolji i bolji,smo polako i napred :)
 
imam rgb verziju.
mislim da je okolo plasticna, mozda je aluminijum samo ploca ispod tastera. to je receno pogresno u videu.
 
imam rgb verziju.
mislim da je okolo plasticna, mozda je aluminijum samo ploca ispod tastera. to je receno pogresno u videu.

Možda pogrešan izbor reči "šasija", jer sam mislio na neku osnovu. Baš kao što ta ploča jeste neka baza ispod tastera kako se tastatura ne bi savijala. Ali sam definitivno naglasio da su prsti u kontaktu sa ABS plastikom. Biće još tastatura, pa ću još malo pripaziti oko tog dela ;).

Sad naredna koja ide biće moj tip, sa sccissor key svičevima. Vrlo elegantna.
 
Ja tek sad vidim pohvale za mene, pocastvovan sam
 
Pozdrav Vladimire.
Pogledao sam nekoliko tvojih video recenzija i sa obzirom da si amater entuzijasta pohvalio bi tvoje recenzije kako po formi tako i po sadrzini.
Informativne su taman onoliko koliko je potrebno prosecnom gledaocu i malo vise od toga.
Predlozio bi ti, jer ja tako vodlim da vidim odnosno procitam na video recenzijama, da tokom predstavljanja nekog IT proizvoda tokom price ubacis i tekst sa nekim tehnickim detaljima-podacima koja ce biti oko 10 sek. Cisto zbog onih/nas koji ipak zelimo i malo teksta pride.
Zamolio bi te i da nam podelis informaciju koju konkretno kameru, mikrofon i jos nesto koristis od opreme za snimanje ovih recenzija kao i software za editovanje video materijala.
Nisam hteo da ti se obracam na PP jer mislim da ce zanimati i druge da procitaju na forumu.
Nastavi samo napred.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav Vladimire.
Pogledao sam nekoliko tvojih video recenzija i sa obzirom da si amater entuzijasta pohvalio bi tvoje recenzije kako po formi tako i po sadrzini.
Informativne su taman onoliko koliko je potrebno prosecnom gledaocu i malo vise od toga.
Predlozio bi ti, jer ja tako vodlim da vidim odnosno procitam na video recenzijama, da tokom predstavljanja nekog IT proizvoda tokom price ubacis i tekst sa nekim tehnickim detaljima-podacima koja ce biti oko 10 sek. Cisto zbog onih/nas koji ipak zelimo i malo teksta pride.
Zamolio bi te i da nam podelis informaciju koju konkretno kameru, mikrofon i jos nesto koristis od opreme za snimanje ovih recenzija kao i software za editovanje video materijala.
Nisam hteo da ti se obracam na PP jer mislim da ce zanimati i druge da procitaju na forumu.
Nastavi samo napred.

Hvala puno i na predlozima i na komentaru :). Malo sam eksperimetisao sa tim dodatnim informacijama u testu Redragon miša koji je posle izašao na kanalu, trenutno je i deo giveaway-a pa nisam hteo da ga kačim ovde da ne bude da kupim preglede na osnovu toga. Jednostavno ta firma ga poklanja, pa ako neko hoće za dž može pogledati.

Inače što se opreme tiče, snimam sa Panasonic LX100 kamericom. Kao džepni GH4, ima isti 1.33" senzor, snima 4K@100Mbps, dolazi sa fiksnim Leica objektivom ... meni realno DSLR ne treba je objektiv na ovom nudi čak i macro na min 3cm pa imam lep raspon za kadrove. Mikrofon je Audio Technica AT2020 USB+ i što se njega tiče još nisam 100% doveo taj deo na kvalitet koji očekujem, ali ne zbog mikrofona već zbog mog nepoznavanja svega toga. Koristim Velbon VideoMate 538 video stativ sa fluid glavom, a imam i slajder koji sam sam pravio od pokvarene Capriolo sprave za veslanje (klupu sa sedištem koje klizi sam modifikovao da nosi glavu stativa), nije idealno, trza ponekad ali za 2 sata posla koliko sam uložio u modifikaciju ne predstavlja problem budući da me koštalo sve ravno 0 dinara, a znamo da su i najgori sladeri bar 100€ na K/P. Sve se renderuje na kompu iz potpisa - FX8350, 8GB RAM i HD7950 - u Vegasu 14 (pirat naravno, mada 299€ program košta sada i ako ikad zaradim neku lovu od YT-a uložiću u legalnu verziju). Premiere mi je i dalje malo prekomplikovan, imam ga ali jako slabo pokrećem. Za render biram Sony XAVC S preset, koji video obrađuje u 150Mbps. E sad, mnogi pitaju zašto - probao sam i one modifikacije ostalih preseta i jednostavno boje budu isprane, prikaz bude malo trzav itd itd, XAVC S zadrži onaj native kvalitet prikaza, 4x brže mi se renderuje iz nekog razloga ali ima i ogromne veličine finalnih fajlova. Međutim, ako ne uploadujem recenzije baš svaki dan nije mi problem da jedan review od 7GB npr okačim preko noći na upload. Često budu oko 3-4GB jer se trudim da skratim review na max 5min ako je moguće, da ne bi bilo dosadno, ali da kažem sve što mislim da je važno. Tako da ono sa tekstom nameravam i ubuduće koristiti kao dodatni info, nevezano za glavnu naraciju.

Pre par dana sam sklopio deal sa Win Win-om, i već su mi poslali jedno jako lepo kućište na test. Pa ako ga ne bude ovde, da ne bude shvaćeno kao reklama WinWin-a, definitivno će biti na kanalu uskoro ;). Dosad nisam nikome naplaćivao, jer realno nisam u tom fazonu, ali WinWin-ovci su mi otvoreno u startu nudili lovu. Ipak sam dogovorio na moje insistiranje da odradim prvo jedan ili dva review-a probno, čisto da vidimo kako će to proći i da li im to odgovara, pa da se nakon toga dogovorimo oko love i dalje saradnje. Tako da eto, može nešto i od svega toga da se napravi ako neko prepozna. Ja još psihički nisam na tom nivou svesti da bih mogao naplaćivati tako nešto, ali mi je definitivno drago što sam dobio takvu ponudu. Drugog posla više nemam, plate su kasnile, smanjivale se ... morao sam dati otkaz.
 
Fina oprema nema sta. Voleo bi da imam kao tvoj mikrofon. Vredi svaku paru.
Sto se tice naplacivanja a naglasio si da si bez posla trenutno savetujem ti krajnje dobronamerno da prelomis i barem ponudjene pare uzmes. Kad budes imao svoje klince koje samostalno izdrzavas shvatices me.
Pozdrav do novih recenzija.
 
Fina oprema nema sta. Voleo bi da imam kao tvoj mikrofon. Vredi svaku paru.
Sto se tice naplacivanja a naglasio si da si bez posla trenutno savetujem ti krajnje dobronamerno da prelomis i barem ponudjene pare uzmes. Kad budes imao svoje klince koje samostalno izdrzavas shvatices me.
Pozdrav do novih recenzija.

Shvatam ja to u potpunosti, i ako zbog ničega onda verovatno samo zbog one naše stare - "da te ne prave budalom" varijante. Jer čak i kad neko tako nešto ponudi, ja gledam makar u startu da ispadnem fer i odradim nešto kao probu, da me neko posle ne proklinje. A opet s druge strane bolje vidim sa kakvim ljudima imam posla, primer baš ovi likovi što su tu tastaturu poslali za review. Odradio sam već par klipova za njih, odem tamo, trebala mi neka polovna X360 igra - "druže to ti je 1000din" ;). Reko, dobro da znam kako ćemo ubuduće razgovarati oko dalje saradnje. Žalosno, ali u korak sa svetskim trendovima. Msm jbš 1000 din, ali me stavljaš u isti koš sa bilo kojim drugim kupcem koji uđe u prodavnicu.
 
Ja imam jedan savet :) Nevezano za snimanje/opis itd, to mi se svidja. Vezano je za tvoj stajling i imidz. Proslo je vreme kada su se samo geek looking momci bavili hardverom (i slicnim). Pogledaj sada poznate youtubere. Svi su maksimalno sredjeni, nalickani, verujem dosta njih i nasminkani, obuceni svako u svom stilu.... Mislim da bi i ti mogao malo da se pozabavis time, izgledaces profesionalnije. Frizura nova obavezno, bradu sredi pod konac, mozes i naocare da nadjes neke lepse. Snimaj sebe malcice iz daljine, da se vidi i kako si obucen... itd itd

Moje neko misljenje, gledam dosta youtube recenzija, pa kad mogu smrdljivi indijci da izgledaju fensi, mozes i ti brate :)
 
Ja imam jedan savet :) Nevezano za snimanje/opis itd, to mi se svidja. Vezano je za tvoj stajling i imidz. Proslo je vreme kada su se samo geek looking momci bavili hardverom (i slicnim). Pogledaj sada poznate youtubere. Svi su maksimalno sredjeni, nalickani, verujem dosta njih i nasminkani, obuceni svako u svom stilu.... Mislim da bi i ti mogao malo da se pozabavis time, izgledaces profesionalnije. Frizura nova obavezno, bradu sredi pod konac, mozes i naocare da nadjes neke lepse. Snimaj sebe malcice iz daljine, da se vidi i kako si obucen... itd itd

Moje neko misljenje, gledam dosta youtube recenzija, pa kad mogu smrdljivi indijci da izgledaju fensi, mozes i ti brate :)

To kad mene vidiš u kadru neke recenzije znaj da nisam znao kako drugačije da počnem sa klipom :D, to koristim samo u krajnjoj nuždi, a i imao sam par komentara da čitam bez emocije, kao robot, pa čisto da vide da nisam robot :D
Možda bude neki makeover krajem leta kad se dovedem malo u red, čekam lepo vreme da krenem ozbiljno sa vožnjom bajsa, zima je bila preduga, previše se jelo i trenutno sam toliko nezadovoljan sobom da ne mogu čak ni da se pretvaram na silu, ako me razumeš. Kad pominješ Indijce, da ti uslikam ja ove lokalne Rome u mom kraju, da vidiš šta je fensi čoveče - pola glave roze a pola zeleno, jedan napred ima šiške, a pozadi dredove. Uzeću u obzir svakako :D
 
Nazad
Vrh Dno