Šta je novo?

Killer wifi

yooyo

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
28.06.2005
Poruke
10,877
Poena
730
Planiram da nabavim Dell XPS 15, ali sam u nedoumici... Kolega ima model koji bi i ja uzeo, ali ima strašnih problema sa wifi, npr bsod 2-3x dnevno. Dell ugrađuje u ovaj model killer wifi, koji očigledno ima problema..
Da li neko na forumu ima laptop sa killer wifi i kako mu radi?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije problem kartica, nego njihov kontrolni panel, neka obrise sve vezano za killer wifi, pa neka instalira preko "Device manager-a" ove drajvere, koji su bez kontrolnog panela i drugih dodataka...
 
Dell XPS 13 model sa kraja 2015. godine i imao dosta problema sa WiFi kod prijatelja, kuci radi dobro, ode u hotel u nemackoj ne vidi mrezu, ili vidi mrezu ali izbacuje da ne moze da se konektuje. Reinstaliras drajvere, neko vreme radi pa opet. Ili rucno dodelis AP i IP adrese i gura. Poslednji put sam se sa time zezao u decembru, instalirao poslednju verziju BIOS-a, poslednju verziju chpset/usb/wifi drajvera i od tada do danas nema problema.
 
Hvala... Znači u pitanju soft problem. Prijatelj mi kaže da Dell nekim korisnicima menja killer za Intel.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Meni na 9560 modelu wifi nije radio punom brzinom, ali je instalacija najnovijih drajvera sa Killer sajta resila problem. Mada i dalje povremeno bluetooth konekcija pukne na sekund. Ako se resis da kupis, obavezno instaliraj i drajvere za Intel grafiku sa Intel-ovog sajta, posto Dell i dalje nudi stariju verziju koja ima problema.
 
Kod kolege w10 izbaci bsod kad priđe mišem ikonici za wifi u systray-u. Ne uvek, ali taman toliko da ga je strah da mu ne pukne windows u sred rada.

@Joshefin:
Taj 9560 što imaš... To je ovaj novi model sa nvidia 1050m ili prethodni sa 960m?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam imao taj problem, sa novim drajverom sve radi stabilno. Kazu da Dell hoce da posalje zamensku Intel karticu, a i da je lako sam zameniti.

Da, novi model: i7-7700HQ, 16GB DDR4, 512GB SSD Toshiba, NVIDIA 1050, FHD, 97WHr baterija
 
Mali je zwer.. :)
Pošto planiram i linux na njemu, da li si probao da i to instaliraš? Vidim da ima veću bateriju, nadam se da ga nisu podebljali zbog toga. :)
Kako radi touchpad? Ja na mom starom asusu nisam zadovoljan. Na MBP to radi fantastično, ali u windows svetu još nisam naleteo na približno dobar touchpad.
Ako nije tajna, gde si ga uzeo i za koliko para?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Vala jeste :)

Nisam instalirao linux, Ubuntu on Windows 10 i cygwin mi rade posao. Prelistaj forume na tu temu, videh da se pise nesto o drajverima za ovaj model. Sto se debljine tice, mislim da se nije menjala, u svakom slucaju je taman :) Touchpad odlican, mislim da je ovo najblize Macbook-u. Tastatura je solidna.

Kupio sam ga u Nemackoj, sa dell.de, cene imas ovde: http://www.dell.com/de/p/xps-15-9560-laptop/pd?ref=PD_OC. Povremeno ima akcija za 100e popusta.
 
Ja sam takodje imao bsod problem sa kilerom na mom 9560.
Manuelni update resio problem i za sada je bsod free.

Ako bude bilo i dalje problem verovatno cu zameniti killer za intel.
 
Evo mene, ponovo, cisto da updejtujem.

Iako posle update drajvera nisam video bsod primetno je bilo da s'vremena na vreme masina stuca (microstutters, mali lag, drops), koci kada pomeram kursor.
Nije bilo vezano za neki veliki load cpu-a ili druge componente. Primecivalo se nekada kada browsujem web, foldere ili editujem neki dokument.

Posle testova sa latencymon sve je ukazivalo na WLAN.
Konacno sam zamenio Killer 1535 za Intel 8265 i za sada sve radi bez stucanja vec nekoliko dana.

Videcemo kako ce da se ponasa posle duzeg perioda.
 
To stucanje je od Intel grafike. Btw.. uzeo sam spravu pre nekoliko dana... 32gb Rama, 3840x2160 ekran, 1tb ssd...
Elem, imao sam bsod zbog Intel grafike i to posle updejta na novi Intel driver. Pre updejta je lagovao pogotovo u chromeu.
Baš sam razočaran kako sve ovo radi. Win10 je kupus, treba da provalim kako da ugasim hibernaciju, tj želim instant-on po otvaranju ekrana, ne želim da gledam Dell logo i čekam 10 sec da se masina opameti.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne onaj masiv lag je bio do Intel grafike, ovo sitno stucanje nije bilo prouzrokovano grafickim drajverima nego ndis.sys, bar na mom systemu.
Slazem se za Win10, ne znam kako bi sedmica ovde radila.

Vidi da li ti je fastboot ukljucen u podesavanjima. Mada sam ga ja iskljucio jer sam ima drugi problem sa tom opcijom :crash: .
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno