Šta je novo?

Kamera sa pristupom na daljinu

I Don't Know

Poštovan
Učlanjen(a)
21.08.2013
Poruke
475
Poena
70
Pozdrav, planiram da kupim neku malu kameru kojoj bih mogao da pristupim sa bilo koje lokacije, ne samo dok sam u mrezi. Nasao sam na netu ovu kameru Xiaomi XiaoFang 110. Zna li neko da li bi ona zavrsavala posao?
 
Preskoci te najjeftinije kineske, veoma im je losa slika i softver.
 
Gomila tih kineskih IP kamera koristi P2P za streaming, te nema nikakvog podešavanja routera... Samo upališ kameru! Samo ne znam koliko je siguran taj P2P?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja sam uzeo tu za 26 dolara, cisto da pratim bebu kad spava, i moze da se koristi i kad nisi u mrezi. Isto sumnjam da mozda moze lako da joj se pristupi. Pristup mozes da delis preko mihome naloga, ko ima nalog mozes da mu das dozvolu da gleda preko nje. Inace slika nije losa, sve se vidi i kad je mrkli mrak odlicno se vide ljudi. Ako ukljucis da se pali na pokret stigne ti poruka cim primeti kretanje i snimi 15 sekundi sama.
Aplikacija kao aplikacija i nije nesto, neke stvari su ostale na kineskom ali nije se tesko snaci, i nisam nasao da sa kompa mogu da joj pristupim mada nisam to ni stigao da istrazujem.
 
Gledam da uzmem sto jeftiniju kameru jer vidim da su mnogo skuplje ove od poznatijih proizvodjaca. Cisto sumnjam da su toliko bolje od Xiaomi-ja. Nije mi toliko ni kvalitet slike bitan, ovo na yt sto sam gledao je solidno. Hvala puno samo mi je to trebalo da li mogu iz aplikacije da pristupim dok nisam u istoj mrezi kao i kamera. Kako to funkcionise? Predpostavljam da ide na xiaomi cloud ili kako?
 
Imaš aplikaciju za mobilni telefon, kreiraš korisničku nalog na njihovom sajtu, dodaš kamere i posle iz aplikacije gledaš snimke uživo. Može i iz brovsera sa bilo kog računara.
Ako kupiš i DVR (i HDD) moći ćeš da gledaš i snimke od pre par dana, zavisi od veličine diska.
 
posedujem istu

ima mesto za micro SD karticu, snimke može da čuva na MI cloud-u
možeš joj pristupiti odakle god hoces
Za podešavanje je najbolje pogledati snimak na youtubu, imas onu iglicu (kao za sim karice) koju držiš sa donje strane jer je postolje magnetno :p i to je jedino što ti treba uz naravno mi home aplikaciju i mi nalog :-devil-:

Mana
nisam se mnogo bavio podešavanjem ali najvise mi smeta skljocanje pri prelasku iz dnevnog u nocni rezim (nešto kao blenda na fotoaparatu) ako gledaš tv u mraku pa se smenjuje ims nema svetla :-devil-: (meni to smeta verovatno mnogima neće :wall: )

inače ja ovu kameru držim na
http://www.orvibo.com/en/product/119.html

tako da možeš da je isključuješ tj uključuješ kad ti treba isto tako daljinski (ako nećeš da snima sve vreme)

ima u podešavanjima i da snima na pokret tj promenu slike


i da po meni nocni snimak sasvim zadovoljavajući (mrkli mrak)

PSS
postoji i hack za ovu kameru ali ja ga nisam koristio :)

https://github.com/samtap/fang-hacks
 
Poslednja izmena:
Kako jos pristupate i browsera, to nisam video da imam, i kako da cuva direktno na micloudu?
 
Koja je pouzdana prodavnica za narucivanje ove kamere, da nije neka kopija nego Xiaomi?
 
Nazad
Vrh Dno