Šta je novo?

Trenutno najjeftinija opcija za legalni Win7/10

Ne postoji takva kontrola, to je urbana legenda.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Zivo me zanima zasto ljudi misle da postoji policija za kontrolu legalnosti Microsoftovog softvera.
 
Prvi put putujem van Srbije i nemam predstavu da li je potreban legalni windows u laptopu. Nekako uvek razmišljam o tome da će mi na aerodormu pregledati laptop i videti da imam ilegalnu verziju win 7. Hvala na odgovoru.
 
Ja naleteh na nekog ebay dilera (sellkorea17) kljucevima. 138 pozitivnih ocena. Uzmem Win7Ultimate Retail za 4€. Izgledalo je nemoguce zbog ovog Retail, ali nesto se nije mnogo ljudi zalilo. Tek dvojica. Kontam, nije neki rizik. Poslao mi covek link na megashare (mega.nz) i kljuc uz upustvo da ce kljuc raditi samo sa njegovom verzijom Windowsa :d Ja proverim kljuc iz svog Windowsa i server odmah prijavi da nije OK. Odem na MS sajt gde se moze skinuti ISO, ali se mora ukucati kljuc i tu mi isto izbaci neku gresku. Kontaktiram ga i trazim pare nazad, a on meni preporuci da koristim Win koji je on okacio i da ne radi povracaj novca jer je on tako napisao :d Sacekam ono vreme na ebay, pokrenem spor, on ne odgovori nista i tu mi ebay automatski vrati pare.

Pitanje: Moze li se kupiti neki Retail Win 8 ili Win 10 (samo kljuc) i aktivirati isti na Win 7 bez da se Win7 nadogradi na Win8/10, pa da se radi downgrade?
Skini win sa linka sto ti je dao, pa proveri hash da li je originalni. Sa tim kljucevima sto se prodaju na ebay u mozes da aktiviras win ali ne mozes da skines image sa micro sajta. Ukoliko je kljuc za ultimate on cw raditi sa or8ginalnim diskom. Pozdrav

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da probam i to, ali mi istekne kolicina za skidanje, pa bih trebao da cekam 5 sati da se nastavi download ili da platim premium.
Kljuc nije hteo da se aktivira na licenciranom Win7Ultimate instaliranom sa DVDa (change product key)

Odustao sam. Kad budem menjao plocu, kupicu novu Win7 (OEM) licencu i to je to...

Hvala na savetu, svejedno!
 
Не сећам се да ли сам питао, да ли се овде ради о легалној верзији која ће да прође неку инспекцију и сличну проверу или о верзији која неће да има проблема на интернету? Ако је друго, ја сам до Седмице користио ентерпрајз верзију која је апсолутно легална и може да се користи (релативно легално) ваљда 600 дана што је по мени довољно до реинсталације.
 
Ako mene pitas, za kucne potrebe. Nisam znao to za enterprajz verziju, mada ja nisam reinstalirao win od 2010 :/ Ako nesto gadno pobrljavi, povucem bekap od prethodne nedelje.
Hvala za hint!
 
Питао сам уопштено, мени је ентерпрајз златна резерва пошто сам од другара добио ultimate корпоративну верзију која је релативно легална. ;) На основу ње сам добио легалну десетку (али је и седмица остала) па сад на компу имам оба. Плус десетка претекла од инсајдерисања. ;)
А уз све то 99% времена користим линух. :)
 
Imam kupljenu jednu GGK licencu za svoj radni komp.

E sad, dobio sam na poklon 3 kompjutera za nove kolege, na dva imaju nalepnice na kućištu. Takođe, na svom laptopu koji bih koristio u kancelariji takođe imam nalepnicu za Win 7.

Pretpostavljam da su mi te nalepnice apsolutno beznačajne, jer mi treba dokaz o kupovini? Ispravite me ako grešim....

Koliko ja znam kod nas je bitno da postoje nalepnice na kućištu. Konrole jedino to gledaju.
 
Ima li gde trenutno povoljno da se kupi key za office 13 ili 16?
 
Ja sam uzeo pre neku nedelju na eBay za par funti. Prodavac iz UK, aktivirao bez problema.
 
Skini win sa linka sto ti je dao, pa proveri hash da li je originalni. Sa tim kljucevima sto se prodaju na ebay u mozes da aktiviras win ali ne mozes da skines image sa micro sajta. Ukoliko je kljuc za ultimate on cw raditi sa or8ginalnim diskom. Pozdrav

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока

Ma kakvo skidanje nekakvog drugog ISO, sa zvaničnog sajta samo, a ako ne radi, ne valja ključ.
 
Pogledaj malo, to su valjda takozvani oem kljucevi i sa njima ne mozes da skines iso sa micro sajta. Nece niko da ti proda obican kljuc za 5 evra

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока
 
Pogledaj malo, to su valjda takozvani oem kljucevi i sa njima ne mozes da skines iso sa micro sajta. Nece niko da ti proda obican kljuc za 5 evra

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока
Ja sam sa Ebay-a kupio licence i za win 10 pro i office 2016 , oem . Obe licence ukupno platio oko 10$, skinuo zvanicni Iso sa Microsoft sajta, odradio tamo i aktivaciju i sve proslo bez ijednog problema. Ima dosta proverenih prodavaca tih oem licenci .

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk
 
Kucao si kljuc na micro sajtu i on ti je prihvatio da skines? Ja sam pre par meseci skinuo iso sa sajta micro partnera, ali su sad sve to ukinuli i traze da prvo ukucas kljuc, pa tek onda dobijes link.

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav,

Da li je neko kupovao lokalno (prodavci sa kupujem prodajem) OEM kljuc?

Ili mozda bolje, gde bi ste mi preporucili da uzmem kljuc?

Hvala unapred.
 
Ima dva posta iznad iskustvo za ebay.

Veciina iz ove teme je odatle uzimala.
 
Koliko ja znam kod nas je bitno da postoje nalepnice na kućištu. Konrole jedino to gledaju.

Kod nas u firmi je bila kontrola pre tri meseca, nisu uopšte gledali nalepnice, samo su izlistali komercijalni softver sa svih računara pomoću nekog softvera na usb-u, tako da nalepnice ne znače skoro ništa, osim za par starih računara sa XP-om za koje su naknadno priznali nalepnice kao dokaz za legalan windows jer su računi stariji od 10 godina, za sve ostale smo morali prikazati fiskalne račune.
 
Uzeh malopre win 10 pro key sa eBay, planiram veceras da reinstaliram sistem.
Zanima me sta se dogadja u buducnosti, kada ponovo budem hteo da uradim clean install.
Oce li mi taj kljuc vaziti, hocu li moci ponovo da aktiviram Win 10 kada uradim reinstalaciju.

Ili je potrebno da vezem kljuc za neki account, i kako to uraditi ?
 
Koje windows i koja licenca ?
 
Microsoft Windows 10 Pro Professional 32/64bit Genuine License Key Product Code
 
Najbolje je da napraviš M$ nalog prilikom instalacije ako već nemaš. On će ti sam ponuditi da napraviš online nalog ili se prijaviš ako ga već imaš to je uglavnom [email protected] i pasword.
 
Nazad
Vrh Dno