Šta je novo?

Trenutno najjeftinija opcija za legalni Win7/10

Ja sam samo dao primer gde ima da se uzme nešto jeftino a realno gledano i legalno.
To što vama to nije to je drugi par opanaka, od volje svakome šta će koristiti znam
samo da pored ovakvih varijanti gde za male pare dobiješ legalan Windows, ja lično
više nikada u životu ne bih skinuo ni jednu nelegalnu kopiju Windowsa ili se zezao sa
koje kakvim "aktivatorima."

Ma naravno...i to je ok...ja sam samo pitao da li postoji mogućnost da MS poništi taj ključ koji ja kupim od ovih, kasnije u budućnosti, iz nekog njima znanog razloga...
 
Naravno da postoji. Ponistavani su i VLK ogromnih firmi, mali OEM nije nista.

Da li ce - to je nesto skroz drugo.
 
Ma naravno...i to je ok...ja sam samo pitao da li postoji mogućnost da MS poništi taj ključ koji ja kupim od ovih, kasnije u budućnosti, iz nekog njima znanog razloga...

Ma i da ti ga ponište brate nije bio 70€ ili 170€ nego 7€ i to te baš briga ako i urade, mada ja lično sumnjam u te tvrdnje pojedinih ovde da će ti to ikada MS uraditi.
Ja sam pre ove Pro verzije dobio od dreamspark legalan key za W8 Pro N verziju koja mi radi evo već 5 ta godina. Odradio sam preko tog key i legalan update na W10
Pro N verziju radi sve za desetku i dan danas. Tako da ti je moje mišljenje uzmi key za male pare i cepaj videćeš da ti ga niko neće dirati.
 
Niko nije tvrdio da CE to uraditi, ali tvrdim da moze.

DreamSpark nije OEM. Ne secam se da li ima retail key za Windows/Office da se koriste nakon sto prestanes biti student, ali nije isto sto i OEM key uopste.


Imaj na umu da su OEM licence, tj. njihovi uslovi, cesto osporavani na sudu, ali nista nije konkretno dugotrajno odluceno po tom pitanju.
 
Jel to znači da nemam ni potrebnu pomoć od strane MS na ovakvu licencu ili...?
 
Imas. Kazem ti, ne cimaju uopste toliko oko legalnosti.

Da li je zbog toga sto vise ne gledaju na Windows kao ikakav izvor zarade, ili jer ih je neko tuzio za licensing (ne mozes prodati nesto, a naknadno praviti zahteve u licenci, nisu validni zakonski) ne znam.


Ali, da koristis tu licencu u firmi, dobio bi pisamce od nase poreske/BSA, kako vec bese :) I imali bi prava na to.
 
Da,upravo su mi to i rekli u MS Srbija Answer Tech na onaj 0700 300 300, sve je ok i key je validan,dobio sam čak i broj slučaja u mailu gde je
dovoljno da idem na reply ukoliko imam bilo kakvih problema sa proizvodom (ključem) koji sam kupio,i koji su proverili. Naravno key sam kupio da
bih ga koristio isključivo za svoj privatni laptop,kao fizičko lice,ne za firmu.

Evo dela teksta tog maila:

Hvala Vam što ste kontaktirali Answer Desk.
Kratak rezime slučaja:
Problem: Windows 10 Pro korišcenje kljuca proizvoda
Uzrok: Legalnost i aktivacija
Rešenje: Provera kljuca proizvoda i potvrdeni podaci
Molim Vas obratite mi se ako Vam bilo šta dodatno bude potrebno.
Slobodno idite na reply ovog email-a ako Vam bude potreban naš Windows 10 Pro ili Office licence, bice mi zadovoljstvo da Vam pomognem oko svega
Ako u bilo kom trenutku Windows pita za aktivaciju ili radite cistu instalaciju, samo odaberite aktivacija putem telefona
Posetite nas ponovo ako Vam je potrebna dodatna pomoc. Pomoc mozete da pronadete i ovde:
1. Microsoft zajednica – da biste pronašli odgovore na pitanja koja su postavili drugi (Vaša su mozda slicna) ili da biste postavili novo.
2. Lokacija „Microsoft podrška“ – za detaljna uputstva i informacije o prvim koracima.
Šaljemo Vam i kratku anketu i voleli bismo da od Vas dobijemo povratne informacije. Potpuno je anonimna i omogucava nam da Vam pruzamo bolju uslugu.
Hvala Vam još jednom što ste odabrali Answer Desk. Stojimo Vam na raspolaganju
 
Aj sad ubij ti mene ako mi je nesto jasno...uzeo ovo da probam (office). Skinuo sa Microsoft sajta ISO instaliram, upisem posle key da bi pokusao da aktiviram preko neta, kaze aktivirano previse puta pokusaj telefonski. Telefonski mi da onaj ID i to im kazem oni meni drugi ID set brojeva i aktivirao se, niko me pitao nije za key koji sam kupio. Koji sam ga kupovao onda :) Ili ga je povukao u onom neuspesnom prvom koraku za net aktivaciju pa na osnovu njega generise ID?
 
Ako sam dobro razumeo sta ti se desilo, bukvalno si opisao ono sto pricam na zadnje 2 strane :p Zna MS da nije validan kljuc, ali pustaju te da aktiviras, ne cimaju nista.
 
Da,ali sa malom razlikom što MS to ne zove nelegalan,neispravan,nevalidan,...
što se tiče njih sve je ok, imam punu podršku i key im je ok, a meni je to najbitnije :)
 
Znači sa tim ključevima nije moguće aktivirati office bez da zoveš podršku i diktiraš im ključ ?
 
Ne zoveš podršku nego "mašinu" kojoj diktiraš brojeve prilikom aktivacije MS Office 2016,a to sve ako ne prođe aktivacija preko unosa ključa.
Znači za MS Office nema ključeva nego jedan ključ sačinjen od 5 grupa po 5 broje ili slova...Windows normalno prođe sve prilikom clean install
novog Win 10 Pro i odmah je aktiviran i licenciran.
 
Ni u jednom trenutku ne izgovaras nikome svoj key niti te ko pita. Pokusas da aktiviras na netu, on kaze "to many times bla bla bla" kao da si pokusao par puta da reinstaliras pa kaze ajde ti to telefonom, kliknes next na telefonsku opciju, onda ti on izbaci ID (tipa 9 x 7cifara) to izdiktiras supportu u Srbiji, oni tebi vrate isto tako grupu brojeva ID koju upisujes u prazne kucice i aktivira se. Nekako deluje da je za fizicka lica to prosto ok sta znam...
 
Ok, a jel ta grupa brojeva koje ti podrška izdiktira, jel to onda koristiš za aktivaciju svaki put kad reinstaliraš office ?
 
Naravno da ne.
 
ebay.com = win 10 Pro 32/64 za 3+ evra...
 
A koji je to fazon da se većina tih vrlo jeftinih MS OEM licenci na eBay, nudi iz Nemačke? I da li to nešto uslovljava i ograničava upotrebu?

...i kakav je to OEM bez nalepnice?
 
Poslednja izmena:
A koji je to fazon da se većina tih vrlo jeftinih MS OEM licenci na eBay, nudi iz Nemačke? I da li to nešto uslovljava i ograničava upotrebu?

...i kakav je to OEM bez nalepnice?

Rekoh ebay.com a ne ebay.de :)
Inace i na nemackom se moze ali dosta redje naci Win za par evra...
Sto se tice Nemacke,to je totalno legalni nacin trgovine jer imas posebnu uredbu u zakonu o tome tj MS ne moze nista da prigovori.
Ne odredjuje MS sta je legalno vec zakoni drzave u kojoj zivis.

Na onovu toga ovaj lik je prodao koliko je prodao...

Capture.PNG
 
Nesto sam procitao na jednom od mali-milion tih ponuda za par dolara win10-ke, da kao zbog nekih pravila ebay-a, lik ce poslati neispravnu maticnu plocu i kao javite se za vise informacija. Ne znam sad da l stvarno salje ili to samo stoji da bi sve bilo kao po ps-u, kao da je stvarno refurbished kljuc (zato je jeftinija cena).
 
Cini mi se da u Nemackoj nisu pokrivene OEM licence onom sudskom odlukom, koja je pogodila Adobe?
 
Rekoh ebay.com a ne ebay.de :)
Inace i na nemackom se moze ali dosta redje naci Win za par evra...
Pogledajte prilog 231605

Pa jesam na eby.com, ali kada tražim Win 7 OEM, cela prva strana je iz Njemačku. Tak kasnije kreću i drugi...
Uglavnom, evo ja kupio Win 7 pro za 3.5€, pa će vidim poslepodne kako to radi. (Tamo negde kući mi je jedan rezervni računar sa "ne genijalnim" Win 7).
 
Poslednja izmena:
Mislim da se taj zakon nije odnosio na OEM licence. A ima i novijih odluka koje potvrdjuju za zasebno kupljene licence.
 
Ovo se prodaje vec godinama, MS to zna, i ocigledno ih ne brine.
Pitanje je sta ces raditi sa nasom inspekcijom?:)
 
Pa sad... kupio sam do sada 3 Win 7,od toga 2 telefonski aktivirao i 2 Win 10,digitalno aktivirao... ako se za 3 god nije javio problem...
A i da se javi,pricamo o 3 evra...

Alfa: pravna lica u Srb su druga prica...
 
Poslednja izmena:
Evo, ja juče genuine-vao Win 7 Ultimate, za samo 2.6 britanskih funti.
Sada će lepo sredim i ostale računare što imam.

:)
 
Ja sam uzeo jednu licencu za 10ku i office 2016...taman još da pouzimam :D
 
Nazad
Vrh Dno