Šta je novo?

Da li je napajanje za reklamaciju?

darkbaron

Poštovan
Učlanjen(a)
29.12.2014
Poruke
553
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i9 13900kf Arctic Liquid Freezer II 360
Matična ploča
gigabyte aorus elite ddr4 z790
RAM
g.skill 32gb
GPU
rtx 3090ti zotac
Storage
2x ssd 2x hard drive
PSU
cobra power 1000w
Kućište
Cooler Master MasterBox
Miš & tastatura
red dragon wireless
Mobilni telefon
samsung s22 ultra
Imam sledeci problem kada je prikljuceno 2 kartice radi normalno,kada prikacim 3 posle par minuta se ugasi racunar.Dali ce ako ga posaljem uvazeti garanciju u pitanju je Chieftec od 850w.
 
Koje tri kartice? :D

P9 Lite TT
 
Ako su 290x dobro je što gure dve, za takve tri i 1200W je malo, nekih 1500W optimum.
 
U pitanju su r9 380 I da im opisem problem da se gasi sa 3 kartice?
 
gasi se na idle? ne bi trebalo.... a ako ih undervoltujes, trosice ti cela masina 550w plafon.

i koje je tacno napajanje? jel nije neko multi-rail?
 
Poslednja izmena:
covek hoce za mining da koristi, moze da se izvede, samo zavisi koje je napajanje tacno
 
koristio sam za mining do juce stavio sam drugo napajanje rade sve 3 kartice samo se plasim da mi ne vrate napajanje u fazonu ispravno je ovo napjanje je u pitanju CHIEFTEC GPM-850C 850W
 
Poslednja izmena:
Nije taj Chieftec dobar za mining i nije predvidjen da radi sa 3 karte odjedanput napajanje je inace potpuno ispravno nema sta da ga nosis na reklamaciju.

Ako hoces da kacis 3 karte ili vise gledaj da uzmes neko bolje napajanje....
 
Radio je 2 godine
 
imam jos nekih 38 dana do isteka garancije nego neznam dalui ce da priznaju garanciju da ne budu u fazonu napajanje radi daje sliku i slicno.
 
Poslednja izmena:
Radilo je 2 godine sa 3 kartice?

Pa mozes da probas da posaljes napajanje na reklamaciju ali tesko da ce ga oni testirati sa 3 karte....Verovatno ce reci da je ispravno i to je to.

Najbolje lepo prodaj to napajanje i dodaj malo para uzmi drugo....
 
Odlican savet,da proda poluispravno napajanje :)

Reci ti njima da se napajanje gasi kada se optereti. Ne moras da pricas da ga koristis za 3 graficke, to njih ni ne treba da zanima... A oni u servisu ce da testiraju to na nekom alatu, nece sigurno samo kaciti na konfiguraciju da probaju da li daje sliku.
Ti ga reklamiras i taj dan je bitan, oni posle mogu da razvlace koliko hoce,tebi se garancija zamrzne za ono vreme koliko je kod njih. Ako prave problem, lako se resi pozivanjem nadleznih.
 
Pa neka naglasi da je poluispravno....Napajanje odlicno radi sa jednom i dve karte sto da ga ne proda?

Slazem se jedino sa tobom da treba prvo da ga posalje na reklamaciju ali tesko da ce od toga biti nesto jer je ovo Srbija....
 
saljem sutra pa sta bog da objasnio sam kvar neka ga testiraju pod jacim optercenjem pokusao sam da stavim 2x 290x isto se gasi nadam se da ce mi uvazeti.
 
To sto na napajanju pise 850W ne znaci da je ono sposobno za 850W load.

P9 Lite TT
 
4 kartice trose 600w celeron jos 50 maximum 700w full load ne vidim u cemu je problem jos 7 rigova radi sa ovim komponentama.
 
Problem su memorija i hard disk, koji vuku još 10 ak wati, što znači da si na granici opterećenja, sve da bi uštedeo neki dinar...a koliko si izgubio ne kopajući sa tim jednim rigom ? Taman toliko koliko si uštinuo na tim napajanjjima
 
Nazad
Vrh Dno