Šta je novo?

Razlike između iPhone-a za različita tržišta

Ragnarok

Slavan
Učlanjen(a)
14.12.2007
Poruke
4,595
Poena
440
Mene interesuje da li je to specifičnost modela ili se ispoljava kod mene. Isto zato sto nekima smeta kada se cuje pucketanje kod odredjenih delova ekrana pri jacem pritisku, dok kod drugih se to ne ispoljava. Da li ti je jasnije sad?
 
Svi mi smo prošli kroz tu paranoju,pogotovo ako si nov u ovom svetu.

Dao si tolike pare za telefon i očekuješ da bude perfektan.

Toliko iphonea sam promenio i gomilu puta imao te paranoje,čak i mnogo gore.

Sad ne primećujem uopšte.

Jednostavno,sve zavisi od komada do komada i koliko se tripuješ da nađeš manu.

Takođe,veće su ti šanse da bude "faličan" ako si uzeo kod nas.
 
Poslednja izmena:
Takođe,veće su ti šanse da bude "faličan" ako si uzeo kod nas.

Ovo ne znam koliko je tačno jer svi telefoni za celu Evropu dolaze iz skladišta u Holandiji. Dakle nema nikakve selekcije, prosto idu redom pa kome šta zapadne.
Ako smatraš da ti je faleričan zapao, najlakše ti je da ga reklamiraš pa vidiš šta će ti reći, mada se ne sećam da su nekome uvažili garanciju zbog tog "problema" koji si naveo. Sa druge strane, svaki telefon bi unutra morao da bude identičan jer je prosto tako projektovan, tako da ako se čuje kod tebe onda bi moralo da se čuje i kod drugih sa istim modelom.
 
Priča o skladištu u Holadniji koju ovde plasiraju određeni ljudi nije istinita.

Prepucavao sam se sa njima neko vreme,a onda odustao.

Neću da ponovo nastane ta rasprava,tako da,na tebi je da veruješ ili ne veruješ.
 
Nije da je neko plasira sa foruma, ja sam takvu informaciju dobio iz dva autorizovana servisa kod nas i od mts-a.
 
A stvarno su pokvareni sto nece sami da priznaju kakav skart od robe dovoze ovde. :) To vazi za sve generalno ne samo za mobove i za apple.
 
Ovo ne znam koliko je tačno jer svi telefoni za celu Evropu dolaze iz skladišta u Holandiji. Dakle nema nikakve selekcije, prosto idu redom pa kome šta zapadne.
Ako smatraš da ti je faleričan zapao, najlakše ti je da ga reklamiraš pa vidiš šta će ti reći, mada se ne sećam da su nekome uvažili garanciju zbog tog "problema" koji si naveo. Sa druge strane, svaki telefon bi unutra morao da bude identičan jer je prosto tako projektovan, tako da ako se čuje kod tebe onda bi moralo da se čuje i kod drugih sa istim modelom.

to nije istina, stavis jedan do drugog recimo macbook air 2015 za hrvatsko trziste i za neko jace evropsko trziste i nisu iste boje uopste
i moj iphone se za hrvatsko trziste je nekoliko grama laksi od iphone se za neka druga trzista i isto je malo svetliji kao sto su i laptopovi
 
Ja sam sam preneo ono što mi je rečeno u mts-u i oba naša servisa, a teorije zavere ostavljam drugima.
 
Hahahaha, Apple uložio milikardu dolara da bi napravio posebni proizvodni pogon za škart hrvatski iphone :) :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
niko ne ulaze nikakav novac za to...
ono sto ispadne najbolje ide na usa i ostala jaca trzista
ono sto ispadne losije, ali i dalje ispravno ide za hrvatsko, itd...

u proizvodnji svakog proizvoda postoje odlicne ture, losije ture i neispravne ture

kazu ti i u gigatronu da su ti laptopovi kod njih istog kvaliteta kao oni u americi, pa stavis recimo neki hp g5 od 50k dinara iz gigatrona do tog istog laptopa iz amerike i slogiras se kad ih otvoris i vidis razliku
 
Za Laptopove i druge stvari možda si upravu ne mogu da tvrdim jer ne raspolažem činjenicama. Za Iphone nisi upravu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
niko ne ulaze nikakav novac za to...
ono sto ispadne najbolje ide na usa i ostala jaca trzista
ono sto ispadne losije, ali i dalje ispravno ide za hrvatsko, itd...

u proizvodnji svakog proizvoda postoje odlicne ture, losije ture i neispravne ture

kazu ti i u gigatronu da su ti laptopovi kod njih istog kvaliteta kao oni u americi, pa stavis recimo neki hp g5 od 50k dinara iz gigatrona do tog istog laptopa iz amerike i slogiras se kad ih otvoris i vidis razliku

Ja mislim da je ovo tačno od reči do reči. Takva pravila važe za sve vrste proizvoda, ne vidim zašto bi telefoni bili izuzetak
 
Naravno, iphone nije RR, ili LV pa da je sve perfektno, gde god ima masovne proizvodnje ima i felera


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Takodje, ne mogu da tvrdim za laptopove, macbooks itd., ali iphoneovi za hrvatsku dolaze iz austrije (vip). Za srbiju takodje (vip modeli). I ne postoji nikakva selekcija.
 
Ja nisam video razliku u kvalitetu, boji, lakoći, težini, radu između telefona koji su kupljeni u Aziji, Americi ili Evropi. Svi su isti.
 
A el su bili suplji dok si kuckao apple logo? :d
 
to nije istina, stavis jedan do drugog recimo macbook air 2015 za hrvatsko trziste i za neko jace evropsko trziste i nisu iste boje uopste
i moj iphone se za hrvatsko trziste je nekoliko grama laksi od iphone se za neka druga trzista i isto je malo svetliji kao sto su i laptopovi

B1: I to se golim okom vidi?
B2: Vise aplikacija ima na jednom, nego na drugom :d otuda i tezina druga
 
B1: I to se golim okom vidi?
B2: Vise aplikacija ima na jednom, nego na drugom :d otuda i tezina druga

naravno da se vidi boja golim okom, a tezina se lako izmeri vagicom
do sada nisam video ni jedan apple proizvod za hrvatsko trziste da nije imao bar neku sitnu falinku ili da nije bio razlicite nijanse od ostalih

kod mene i druga je na iphone se gornji okvir manje od milimetar veci nego ostatak telefona, pa mogu da udju dlake od cetkice izmedju, a kod treceg druga koji ima za americko trziste to nije slucaj i telefon mu je tamniji i tezi od nasih

dva poznanika koji imaju macbook air isti model, kada ih stave jedan do drugug, jasno se vidi da je onaj za hrvatsko trziste svetlije nijanse

skoro svaki imac za hrvatsko trziste koji sam video je imao mali luft izmedju ivice i ekrana bar na nekom delu

na ova trzista nikada ne dolaze najbolje ture bilo kog proizvoda, vec nam uvek posalju ono sto radi i sto je ispravno, ali nije ispalo cakum pakum
 
Iako nisam prilike da uporedjujem mislim da je ovo realna prica. Sve je kod nas slabijeg kvaliteta.
 
Alo bre. Dodje 5 paleta telefona, svi iz istog lagera, svi se mesaju i salju po celom balkanu + austrija, madjarska. Nema selekcije.
 
aha,kako da ne,kao i svi ostali proizvodi,a onda se pojavi priča u vestima da nam ovde šalju meso koje Evropa neće.

Gle čuda?

Hranu nam šalju kao da smo stoka,a uređaje zato dobijamo kao da smo zapadna Evropa.

Ma nemoj.

Ne ložite se ljudi na priče koje vam ovde i na ostalim mestima poturaju.Razmislite svojom glavom.
 
nista drugacija prica nije ni za madjarske uredjaje, za austrijske ne znam

sto se tice selekcije, naravno da je nema, kada roba namenjena za ta bedna trzista nije ona od najbolje ture

svi mi dobijamo te ne tako dobre ture... i hrvatska(tu mislim na sve exyu zemlje) i madjarska

zaboravih da pomenem da moj imac za hrvatsko trziste ima 10tak stuck pixela, samo sto mi ne smeta posto ih vidim na boot screenu ugl... ali cu svakako zameniti pred istek garancije
 
Poslednja izmena:
Mogu da potvrdim za Macbook, drug ima jedan iz Amerike od rođaka što je dobio i jedan kupljen u iStyle.. Različita boja na prvi pogled a takođe mu je ekran počeo da se "ljušti" na ovom iz istyle, tj kao neki površinski zaštitni sloj.. Ovaj iz Amerike isto tretiran kao i ovaj naš ali sve cakum pakum stoji već dve godine..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa pogledaj prvo milku, znam razliku zato sto donosi ćale iz austrije i znam kad kupim ovu ovde u prodavnici, a to sto mislite da svi isto dobijamo, pa ne znam odakle vam to


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
naravno da se vidi boja golim okom, a tezina se lako izmeri vagicom
do sada nisam video ni jedan apple proizvod za hrvatsko trziste da nije imao bar neku sitnu falinku ili da nije bio razlicite nijanse od ostalih

kod mene i druga je na iphone se gornji okvir manje od milimetar veci nego ostatak telefona, pa mogu da udju dlake od cetkice izmedju, a kod treceg druga koji ima za americko trziste to nije slucaj i telefon mu je tamniji i tezi od nasih

dva poznanika koji imaju macbook air isti model, kada ih stave jedan do drugug, jasno se vidi da je onaj za hrvatsko trziste svetlije nijanse

skoro svaki imac za hrvatsko trziste koji sam video je imao mali luft izmedju ivice i ekrana bar na nekom delu

na ova trzista nikada ne dolaze najbolje ture bilo kog proizvoda, vec nam uvek posalju ono sto radi i sto je ispravno, ali nije ispalo cakum pakum

Ne mozes uzeti za referencu jedan uzorak iz USA. Da si uzeo uzorak 100 iphona za americko trziste sigurno bi primetio da su neki bolji, a neki losiji. Po forumima i youtube dosta amera se zali kako nalaze ostecena kucista na novim telefonima. Po tvojoj logici sve je to trebalo da zavrsi na balkanu.
 
Ja mislim da su isti . Hrana je već druga stvar jer su drugačiji ukusi pa je i to jedan od razloga zašto je čokolada u fr drugačija nego ovde, a tu su i različite regulative što se tiče kvaliteta hrane.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da su isti . Hrana je već druga stvar jer su drugačiji ukusi pa je i to jedan od razloga zašto je čokolada u fr drugačija nego ovde, a tu su i različite regulative što se tiče kvaliteta hrane.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Hahaha zbog "zbog različitog ukusa" Nutela za zapadno tržište ima veći procenat lešnika, jer mi ne volimo lešnike nego šećer :d

Za iphone stvarno ne znam, ali za Gilette patrone pouzdano znam da traju 30-40% duže, ako su za tržište zapadne evrope. Takođe pouzdano znam npr da lošiji blokovi motora idu u vozila za istočna tržišta. Zato mislim da priča da oni telefoni koji "su proizvedeni u petak popodne" idu za slabija tržišta itekako pije vodu
 
Dobro svako ima svoje mišljenje. Što se tiče iphone mislim da grešite.
Znam da je ranije bilo razlike između nokie proizvedene u mađarskoj i one u finskoj ali to su dve fabrike. Ovde sve isti Kinezi prave u istom kompleksu. Jedino moguće da npr za istočno tržište stave displej od 15$ umesto od 17$. Ali to 99.5% ljudi ne primeti niti je preterano bitno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno