Šta je novo?

Sony televizori

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ljubomir993

Poštovan
Učlanjen(a)
12.11.2015
Poruke
32
Poena
54
Pozdrav svima,

Uskoro planiram da kupim PlayStation 4 Pro i samim tim neki dobar 4K TV. Veliki sam fan Sonija, ali sam nacuo da su ovi noviji telvizori dosta losiji u odnosu na starije. Sta mi vi preporucujete? Hocu da imam kvalitetan Tv 4K naravno, da se slaze uz Sony, tj da ispuni sve maksimalne zahteve koje Sony PlayStation moze da doprinese. Evo jedan Sony TV sto sam ja gledao:

http://www.comtradeshop.com/sony-kd-49xd7005baep-smart-tv-49-4k-ultra-hd-dvb-t2-android.html

Kada poredim ovaj i recimo ovaj Samsungov:

https://gigatronshop.com/televizori/samsung_smart_led_tv_55_ue55ku6072_4k_ultra_hd-84101

razlika u ceni jeste 16-ak hiljada, ali da li ovaj TV vredi toliko para? I da li je zaista toliko bolji od Sonija? Kazu da je LG dosta dobar tako da, molim vas ako mozete da mi pomognete, za neka 2 meseca bi kupio TV i PS4. Hvala.


EDIT:

Vasa misljenja o ovom TV-u:

SONY SMART LED TV 49" KD-49XD8005 4K Ultra HD
 
Poslednja izmena:
Kad imas Total TV, mozes koristiti EON na 3 uredjaja ali samo racunari, telefoni, tableti.. Nije moguce na TV.

Ili da nadjes ko ima EON, pa da ti da nalog jer moze par televizora da se stavi.
 
1 TV-app i 5-8 web pristupa pored EON boxa je moguće. To sad upravo frikombinujem ovih dana između mog ex-D3i upgraded na EON Light naloga za 1099 (1 AndroidTV i 8 web) i sestrinog EON Duo Light kablovska gde je 1 TV i 5 web uređaja za 3099. U svakom slučaju, aplikacija za Android TV je identična onoj za EON box, čak mi deluje i da radi za nijansu brže u smisli odziva na komande.

Slika je istog kvaliteta i kasni identično kao na EON smartboxu testirano u praksi, negde 20-25s iza D3 boksa na kablovskoj. Sve u svemu, ako već koristiš web pristup, trebalo bi da imaš bar 1 slot i za android tv koji je mnogo bolje rešenje.

Edit. Sad vidim da uz Total stiže samo 3 web naloga, my bad...

Sent from my J9210 using Tapatalk
 

I meni se svidja Nova Player, ali ne čita .pgs titlove. Da li ima neki drugi dobar plejer, a ga ih čita, ili nege druge grafičke titlove?

Da li je neko dobio najnoviji OTA update na XF seriji?
 
Da li neko zna kako Sony kod sebe zove quantum dot televizore, ako ih ima uopšte u ponudi?


Da li je to uvek pravilo?!?

Kada gledam specifikacije za model XH80 npr, Sony tvrdi da ta serija jeste Triluminos, ali takođe Sony uopšte ne spominje Quantum Dot (da li je to možda zaštićen naziv?!?).
Na displayspecifications.com ne ističu posebno QD panele. Što je bzvz. jer je ipak značajan podatak.

Tako npr. ovaj model mi zapao za oko. Trebalo bi da je QD (Triluminos).
 
Pojavio mi se zaglavljeni crveni piksel na XH90 posle oko dana od kupovine. Kupljen u Gigatronu. Da li su dužni da mi ga zamene zbog tog jednog piksela?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Da li je to uvek pravilo?!?

Kada gledam specifikacije za model XH80 npr, Sony tvrdi da ta serija jeste Triluminos, ali takođe Sony uopšte ne spominje Quantum Dot (da li je to možda zaštićen naziv?!?).
Na displayspecifications.com ne ističu posebno QD panele. Što je bzvz. jer je ipak značajan podatak.

Tako npr. ovaj model mi zapao za oko. Trebalo bi da je QD (Triluminos).

Svi Sony modeli od prosle i ove godine poseduju Triluminos display tehnologiju, Sony-ev naziv za wide color gamut, nije QD jer nije premaz kao kod Samsunga vec je procesor za boju bar koliko sam ja to skapirao i to je Sony-eva prednost kada se porede modeli iz npr serije 7 i LG i Samsung jeftinijih modela koji nisu Nanocell ili QD, prosto jedini moze da prikaze siroki spektar boja i ima najbolju sliku u svom cenovnom rangu, jedina mana smart koji je malo ogranicen ali za bas prosecnog korisnika boljeg TV-a nema..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neće ti niko zameniti tv zbog jednog mrtvog piksela. Nije to monitor gde sediš ispred njega na pola metra pa da ti jedan piksele bode oči. Plus na toj rezoluciji ne znam kako ga i vidiš.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Vidi se lako na tamnoj pozadini. [emoji20]

Sent from my MI 9 using Tapatalk
57e21d4895e120241e5cd8a5f27b4d42.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li neko koristi EON aplikaciju na 55XH9096? Ja sam je danas instalirao i pojavljuje mi se neka crna linija u dnu ekrana, ali ne na svim kanalima, samo na nekim, i po negde to nije crna linija već neka blurovana linija. Na pojedinim kanalima ova linija nestane kada izađem iz aplikacije i uđem na nju, ali čim promenim kanal i vratim na isti vrati se i linija. Izgleda mi da je neki sw bug, ali nisam siguran pa rekoh da pitam.
 
^ Ako je blurovana linija pri dnu ekrana onda je do Hz ekrana...
Podesi osvežavanje na 60Hz (ili više) i linija će nestati...
Meni se ovo isto dešava kad Tv sam od sebe spusti Hz ispod 60Hz (doduše na Tv-u drugog proizvođača)...
 
^ Nemoguće bre...
Ako nemaš, onda je do kabla.
Da li imaš Premium HDMI 2.1 kabl?
Šta ti piše koja je rezolucija i koliko Hz kad pritisneš info dugme na daljincu (najčešće je to dugme sa slovom "i")?
 
Nemam hdmi kabl, koristim aplikaciju instaliranu na TV za gledanje. Info dugme ne reaguje dok sam u aplikaciji a screen u display&sound settings je sivo ne mogu da menjam ništa.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Mozda gresim ali mislim da to ima veze sa sadrzajem koji se emituje odn. sa katastrofa rezolucijom istog.
Pojavilo mi se nekoliko puta na lov i ribolov kanalu. To mi je jedini sd kanal na listi.
Ha HD kanalima nikada.
 
Najizraženije je na CNN-u gde postoji crna linija i ispod nje neki blurovan sadržaj. Ja sam primetio i na HD kanalima da postoji linija debljine par milimetara u dnu ekrana koja deluje kao blur (ali tanja od one na cnn-u). Mislim da se emitovana slika završava tu a onda se blurovano popunjava tih par milimetara.
Malo me to iritira ali ne verujem da ću vratiti kutiju, već sam je prebacio na tv u spavaćoj sobi. Možda sledeći update aplikacije reši ovaj problem.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Sad proverio na CNN-u...imam tu crtu dole, ne deluje mi da je do TV-a a opet nemam ideju sta bi drugo moglo da bude.

Edit: sad proverio i druge kanale i u pravu si. Gotovo na svakom kanalu, mada se jedva vidi, ni ne cudi me kako nisam primetio. Preko receiver-a je sve ok.
 
Poslednja izmena:
Ja sam bas zadovoljan TVom, kupio sam ga za BF u 65" varijanti. Malo sam se bojao kako ce da radi Android (pre toga sam godinama samo koristio WebOS), ali meni radi savrseno.

Nisam jos primetio neki nedostatak, EON nisam instalirao jer koristim kablovsku direkt i HBO, Netflix i materijal sa diska.

Verujem da je OLED dosta bolji, ali u ovom trenutku mi je bilo puno da dajem 500-1000 (KP ili u prodavnicama) eur vise za njega (ovo je bila akcija na 130k), za tu razliku cu klincima uzeti PS5 (kad se jednog dana pojavi opet u prodaji :) )
 
Mislim (tako mi deluje, nisam istraživao) da je vezano za rezoluciju koja stiže uz signal svakog kanala, a kada je source na Apps onda su sva podešavanja za screen position/size/aspect nedostupna.

Naročito su pogođeni ovi sa katastrofa slikom - sad prelistah, Pink Film (kvalitet ranga domaći VHS snimci praktično, a i to onako s izlizanih traka), Pink Thriller, Santos recimo ima fluorescentno zelenu :d, CNN tu tanku i ispod blur, ali recimo i NatGeo HD ima isto iako je HD, na dosta kanala je blurovano pa se ne primećuje, Pink Family ima blur nekih 40% širine, a 60% je crno... :D

EON box sam prebacio već na drugu lokaciju pa ne mogu da probam, ali me ne pogađa nešto ovo, slika na tim kanalima gde se javlja crta/blur je već dovoljno tragična, a ni sadržaj im nije bolji pa su za izbegavanje i bez crte. Bitno je da je u HD i 4K odličan. :)

Sent from my J9210 using Tapatalk
 
Vec par dana se natezem sa daljinskim, KDL40WE665BAEP, hteo bih ga vratiti da "deluje" samo na tv, sada reaguje na android box, SAT risiver, iskljucim android, iskljuci se i tv, opsta zbrka. Ranije se pri ukljucivanju javljala kablovska, sada prvo prijavljuje android. Da skratim, da daljinski bude samo za tv.
 
Isključi CEC u opcijama na TV-u.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo od juce sam vlasnik 65 XH9077 i za ova 24 sata sam dosta zadovoljan ima tu sitnih mana ali slika bolja nego sto sam ocekivao po testovima. Android leti za sada (na eon boxu je dosta sporiji od ovog) . Posto imam par remux filmova na kompu ocekivao sam da ce seckati preko plexa posto su po 60 giga( protok od 50 do 60Mbita/sec) svaki, ali sem sto mu treba jedno 10 sekundi da pusti, filmovi idu bez problema. Na testu brzina na 5ghz je oko 250Mbit , tu i mob vuce oko 300 sto je ok. Plex mi samo izbaci za film da ne podrzava TrueHD zvuk pa to mora da transkoduje ostalo ide kao orginal source.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno