Šta je novo?

Sony televizori

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ljubomir993

Poštovan
Učlanjen(a)
12.11.2015
Poruke
32
Poena
54
Pozdrav svima,

Uskoro planiram da kupim PlayStation 4 Pro i samim tim neki dobar 4K TV. Veliki sam fan Sonija, ali sam nacuo da su ovi noviji telvizori dosta losiji u odnosu na starije. Sta mi vi preporucujete? Hocu da imam kvalitetan Tv 4K naravno, da se slaze uz Sony, tj da ispuni sve maksimalne zahteve koje Sony PlayStation moze da doprinese. Evo jedan Sony TV sto sam ja gledao:

http://www.comtradeshop.com/sony-kd-49xd7005baep-smart-tv-49-4k-ultra-hd-dvb-t2-android.html

Kada poredim ovaj i recimo ovaj Samsungov:

https://gigatronshop.com/televizori/samsung_smart_led_tv_55_ue55ku6072_4k_ultra_hd-84101

razlika u ceni jeste 16-ak hiljada, ali da li ovaj TV vredi toliko para? I da li je zaista toliko bolji od Sonija? Kazu da je LG dosta dobar tako da, molim vas ako mozete da mi pomognete, za neka 2 meseca bi kupio TV i PS4. Hvala.


EDIT:

Vasa misljenja o ovom TV-u:

SONY SMART LED TV 49" KD-49XD8005 4K Ultra HD
 
Poslednja izmena:
Ja imam jedan LG Magic remote i takav Sony. Bez obzira na ravan oblik, Sony daljinac je mnogo dobro izbalansiran i tasteri su na mestima gde ih očekujem. Magic je kao u nekom "ergonomskom" obliku, meni ne odgovara.
Magic je posle nekoliko meseci počeo da krcka, nije padao i slično. Sony deluje čvrsto.
Magic ima air mouse, što je super, ali ne mogu da kažem da mi nedostaje za upravljanje TV-om.
Nisam ga još probao u EON aplikaciji, pa ne mogu da poredim, ali za navigaciju TV, HBO, YouTube, Sony daljinac je meni sasvim OK.
 
Kada stigne update na Sony TV, prihvatiš ili izbegavaš dokle god može?

Update: kaže dodat Apple TV i ima spisak šta je izmenjeno.

Meni iskočio posle 10 min od prvog uključivanja pa pošto nisam ništa još podesio, prihvatih... sad malo dok istestiram šta i kako, pa će da padne factory reset i onda da podesim sve šta mi treba i ne pipam dalje ako bude radilo OK.

Verovatno si isti dobio (koliko videh ranije i ti si na 9096BAEP) - v6.0414 (11/2020):

- Adds support for the Apple TV app
- Enables 4k120 Hz signal support for PlayStation 5
- Enables eARC support
- New parental control...
- Solves an issue where channels switch by themselves after changing channel order :d :d :d
- Minor update that improves TV performace

Što se tiče daljinca, jeste malo razočaranje, ali radi posao OK. Onomalo što sam ga koristio se slažem da su tasteri tačno gde treba, ne moram ni da gledam za back, source, menu a uzeo ga u ruke pri put.
Ipak, Marantz AVR od 400e (znači njihov low end AVR) je pre 10 godina imao 4x više tastera i 90% su bili backlit, da ne pričam o utisku i masivnosti u odnosu na ovaj Sony.
 
Moj TV je 65XH80, taj update za 4K120Hz sam dobio prilikom prvog uključivanja i to sam instalirao, a ovaj za Apple mi je iskočio jutros.
 
Ja imam jedan LG Magic remote i takav Sony. Bez obzira na ravan oblik, Sony daljinac je mnogo dobro izbalansiran i tasteri su na mestima gde ih očekujem. Magic je kao u nekom "ergonomskom" obliku, meni ne odgovara.
Magic je posle nekoliko meseci počeo da krcka, nije padao i slično. Sony deluje čvrsto.
Magic ima air mouse, što je super, ali ne mogu da kažem da mi nedostaje za upravljanje TV-om.
Nisam ga još probao u EON aplikaciji, pa ne mogu da poredim, ali za navigaciju TV, HBO, YouTube, Sony daljinac je meni sasvim OK.

Sony ima odličan daljinac, ali ga daje samo uz najpremijum televizore, i to ne uvek i na svim tržištima.
To hoću da kažem. Uz TV od preko k€ bi mogao dati taj bolji.
EON box ima bolji daljinski upravljač nego Sony na TV-u od 1000€.
 
Razumeo sam šta kažeš, ali moj TV je bio preko 1000eur i ja nisam nezadovoljan daljinskim. A manje više sam non stop nečim nezadovoljan :d
 
Zdravo svima, juče sam pazario 55XH9096 i takođe primećujem blago tamnije ćoškove u pojedinim scenama. Koliko sam video po netu, to je normalno mada neki zbog toga menjaju tv u radnji pa dobiju i goru situaciju nego pre.
Moje pitanje je da li je ovo efekat koji imaju samo Sony modeli ili i drugi proizvođači imaju ovaj problem?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da li se to dešava u tamnim ili svetlim scenama?
Predpostavljam da ti nisu tamniji ćoškovi, već mnogo svetliji ostali delovi ekrana. To se dešava na IPS ekranima, pa crna skoro nikad nije crna. Meni se dešava i na LG i na Sony, na potpuno drugačiji način. Više mi odgovara kako se ispoljava na Sony-ju.
 
Uzeo i ja XH9096, interesuje me da ki ste menjali podesavanja vezano za osvetljenje i slicno i ako moze neko da prekopira ili okaci neki link vezano za podesavanja


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li se to dešava u tamnim ili svetlim scenama?
Predpostavljam da ti nisu tamniji ćoškovi, već mnogo svetliji ostali delovi ekrana. To se dešava na IPS ekranima, pa crna skoro nikad nije crna. Meni se dešava i na LG i na Sony, na potpuno drugačiji način. Više mi odgovara kako se ispoljava na Sony-ju.
U tamnijim scenama ne mogu da primetim samo u svetlijim, a efekat je sličan kao kod @mickeyrs.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Evo montirah i ja juce moj XH90 (da ne zbunjujem narod;)) i napravio sam jednu kardinalnu gresku tj. previd. Na sony-u mounting je na sredini tj mozda cak malo i ka donjoj strani, prethodna dva tv su bila samsung koji su imali mount blize vrhu i sad mi je tv previsok. :D Stariji je mount, nema podesavanje visine. Smorih se da ne moze gore, nisam ni razmisljao o tome da moze biti tolika razlika.

Tv kao tv je odlican, kao monitor jos uvek nekompletan 120Hz@4k je trenutno prilicno blurovano i morace da ga srede. 1080p@120Hz izgleda brutalno ako bude iole slicno kako to izgleda verujem da ce i 4k biti super, samo da stigne. Game mod (low latency) jedva izgleda nesto losije nego "regularno" gledanje tv, na samsungu je ovo recimo mnooogooo veca razlika. Samsungu bi trebao neki slider za low latency pa da se bira sta hoces od efekata i koliko si spreman da zrtvujes latencije za to, onda bi bili top.

Tv nije teo da pusti zvuk sa SBB D3 dok mu nije uradjen system upgrade i nakon toga factory reset. Android, eh. Nakon toga radi. Primetio sam da kada ubodem nesto na hdmi prvi onaj setup koji ponudi uvek fejluje i ne izbaci sliku pa onda ponovo odradim i sve prodje najnormalnije.

2560x1440 ne postoji medju PC rezolucijama, samo u HDTV rezolucijama ali tu ne podrzava 120Hz, samo 60Hz, na HDTVTest-u Vincent rece da je poslednji update to resio, kako je kod ostalih, jel radi nekome 2560x1440 makar na 4:2:0 ili bilo kojoj chromi?

Forced resolutions isto vrlo trapav za sada, ne znam do cega je ali ako idem na nvcp i probam da testiram neki custom resolution uglavnom nista ne radi, samo izgubi signal i onda se komp posle 20ak sec restartuje, apsoltuno mi nije jasno o cemu se radi.

Panel me je odusevio, 0 (apsolutna nula) defektnih piksela, znaci neverovatno koliko nema jednog defekta, nadam se da se nece ni pojaviti. Local dimming je iole ok, nema local dimminga koji je super, ovo je good enough, meni se svidja balans izmedju zatamljivanja i bloominga. Backlight ima rezerve bas mnogo, na recimo 8-9 od 50 svetlo je vec vise nego adekvatno, ~200 nits.

Sve u svemu za sada ok, jedino sto vidim kao problem je da ne poprave 4k@120Hz blur mada sasvim sam siguran da hoce tj siguran sam da su taj firmware izbacili pre nego sto su bili spremni, 99% je faktor bio vreme i rokovi a ne zato sto ne moze bolje.
 
Evo montirah i ja juce moj XH90 (da ne zbunjujem narod;)) i napravio sam jednu kardinalnu gresku tj. previd. Na sony-u mounting je na sredini tj mozda cak malo i ka donjoj strani, prethodna dva tv su bila samsung koji su imali mount blize vrhu i sad mi je tv previsok. :D Stariji je mount, nema podesavanje visine. Smorih se da ne moze gore, nisam ni razmisljao o tome da moze biti tolika razlika...
Drugi modeli u pitanju, ali faktički same thing.

*mjau**mjau**mjau*, ima na zidu mesta za još rupa... :smash:
 
Isti slucaj se i meni desio.Vesa 30 x30 na XH90 je iznenadjujuce dosta blize donjoj ivici ekrana i tv mi je "pobegao" dobrih 20cm po visini.Nije bilo sanse da ostavim tako pa sam sve skidao i odradio onako po volji.
Za podesavanje slike sam ispratio ovaj video i uz male korekcije u game modu ako se dobro secam za sad sam zadovoljan prikazom i odzivom panela.

https://www.youtube.com/watch?v=AdaPI9pYKsI
 
Poslednja izmena:
Stvarno ne znam ko je ovo dizajnirao da teziste bude ispod polovine ekrana, 19 cm je pobegao u mom slucaju, mnogo. Ja nazalost ne mogu da stelujem mount, jedino da uzmem drugi a to me bas mrzi sad da radim, meh. :/

Jel ima neko od vas prikacen komp da verifikuje da ne/radi 120Hz na 2560x1440? Kod vincenta na HDTVTestu radi, ne znam sta da mislim.
 
Poslednja izmena:
@PPC, uspeo sam preko ovog uputstva da napravim custom rez, ali je primetno mutnija slika nego na 60Hz.

https://www.reddit.com/r/bravia/comments/b218j9/x900fxf90_pc_gaming_guide_nvidia/

Moguće da treba još čačkati oko ovih parametara za timing pošto jedino ovaj CVT - Reduced prihvata, za sve ostale kaže Not supported, ali pošto mi nije neophodno, ne istražuje mi se dalje preko Custom opcije, sasvim mi je OK i 60Hz za sada. Nadam se da je od pomoći screen shot. Comp je nakačen na HDMI3 - ARC port, kabl uzeh juče neki na KP 2m 2.1 kompatibilan za 8k@60 i 4k@120. Možda te kabl ograničava?

1440p120.PNG
 
Poslednja izmena:
Hvala kolega, probacu. Fora je sto kod Vincenta na HDTVTest-u radi na defaultu navodno sa ovim 120hz@4k firmware updateom. Kabl imam 2.1 sertifikovan ne bi trebalo da je problem, dobijam lagano 4k@120Hz 4-2-0 koji je otprilike duplo veci bandwidth nego 1440p@120Hz.

EDIT: Takodje, vi kojima smeta blooming, slobodno smanjite brightness (backlight) na 10 i nece biti uopste bloominga. Ovo naravno vazi za SDR (koji realno svi dominantno "trosimo), HDR kad nabije tv backlight na skoro max, blooming je neminovan.
 
Poslednja izmena:
E pa ovako, posle 3 dana status update utisaka.

Ako kupujete X900H za sada ga gledajte kao vrlo dobar 60Hz panel. Nesto se cudno zbiva sa 120Hz, 101 spekulacija, 101 odgovor od sony-a, etc. Vrlo je neizvesna situacija gde ce ovo otici.

Prethodno sam rekao da 1080p@120Hz izgleda "brutalno", nazalost moram da povucem tu konstataciju. Da izgleda dobro, izgleda, ali kada se uporedi 1080p@60Hz vidi se razlika, i tu postoji vrlo blagi blur. Sta ce sony uspeti da uradi u 4k@120Hz ostaje da se vidi, trenutno je neupotrebljivo za tekst u bilo kojoj formi. Ako je fullscreen content u pitanju bez sitnog texta tu je problem neprimetan za vecinu. Ogromna frika se digla na netu, sony obecava da ce popraviti, pitanje je gde je limitacija zaista, software ili hardware.

Nisu mali oglasi ali ako nekoga zanima ovaj tv po BF ceni nek se javi na PM inace ga vracm jer sam u 14 dana jos uvek. Mislio sam da se kockam sa sony ali izgleda da je to losing bet. :/
 
Može li malo više detalja šta je tačno problem? Dakle, javlja se samo u 120Hz?
Kako tačno izgleda i kakvim sadržajima smeta, a na kojim se ne primeti?
 
Poslednja izmena:
Samo u 4k 120Hz, 1080p 120Hz je ok. Fullscreen video apsolutno se ne primecuje ama bas nista, fullscreen igrice zavisi koje, recimo avantura neka sa dosta teksta, videces problem, bilo kakav FPS ili voznja, zasigurno neces, kao monitor mozes da zaboravis 4k 120Hz, eto, ukratko. ;)
 
^ Ja i dalje nisam uspeo da skontam u čemu je problem, osim da je vezano za prikaz teksta...

Skontao sam da se manifestuje samo na 120Hz...

Po mom mišljenu Sony je respektabilna firma, rešiće oni ovo, osim ukoliko je ovaj problem vezan za konkretan model, a po tvojim rečima nije...

EDIT: A do tada bi furao 4k 60Hz...
 
Poslednja izmena:
Nije samo prikaz teksta, u prikazu teksta se najvise primecuje ali na 120Hz tv nije pixel precise, ovaj video najbolje objasnjava

https://youtu.be/gvkOCdivnQM

E sad, da, sony je "respektabilna firma" ali ako malo slozis kockice shvatis da je njima poznat problem odavno ali da i dalje nije resen... da li je ijedan tv sem ovoga dobijao firmware update da podrzi refresh rate rezolucije koju vec podrzava?! Ja jos nisam cuo. Odlaganje 4k@120hz firmware updateom je verovatno i bilo kupovanje vremena da se proba ovo resiti ali izgleda da ne ide. Inicijalno sony je HDTVtest-u rekao da su oni "tunovali prikaz za fluidnost, ne preciznost" pa posle kad se digao internet onda kao "dobro, resicemo", pitanje je da li mogu da rese software-om.

Ne bi meni bio problem da furam 60Hz ni mesec/dva kad bi znao da ce biti uradjeno ali je neizvesno.
 
Stigao i meni TV. 65 XH9077. Prvi utisak je bio da je ogroman televizor, ali kada sam ga postavio i upalio već mi nije delovao ogroman. Sada posle dva dana sam se skroz navikao na veličinu. Gledam sa 3 - 3,5 metra. Prešao sam sa LG od 47 inča.
Drugi utisak mi je ostavio android TV. Mnogo je bolji nego što sam pre neku godinu isprobavao u radnjama. Sve lepo radi, brzo, logično i bez problema.
Treće, uglovi gledanja. Na osnovu priča sam očekivao da se mnogo više kvari slika kada se gleda iz ugla. Ovako sa možda više od 60° primećujem da slika blago bledi, ali nikada ne gledam odatle, samo sam probao. Ovako u svakodnevnom korišćenju nemam nikakvih problema.
Crna je mnogo tamnija nega na LG koji sam koristio (IPS) i nema probijanja, ne primećujem ni blooming.
Tako da sam baš zadovoljan TV-om. Podesio sam prema onom videu gore. Sve lepo izgleda, Sony, Netflix, Amazon, čak i obična kablovska.

Koje aplikacije koristite i preporučujete za Android TV?

PPC, kad primećuješ ovaj problem, preko čega gledaš?
 
Na kompu se vidi, u 4k@120Hz ili bilo kom contentu sa sitnijim tekstom. Na video sadrzaju ne moze da se primeti.
 
https://github.com/yuliskov/SmartTubeNext
http://www.nextapp.com/fx/ ili https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lonelycatgames.Xplore&hl=en&gl=US
KODI
https://www.stremio.com/downloads
Nova Video Player
VPN po zelji (ja koristim besplatni Windscribe)
Spotify
AIDA64 (da bi znao koji cipset je unutar televizora)
http://atvlauncher.trekgonewild.de/

Ja inace koristim Xplore ali mnogi hvale FX i bio je okej kada sam ga probao nesto malo. Ali kada doniras (ili ukrades) Xplore dobijas wifi server ful mogucnosti (u free verziji ne radi browsing sadrzaja televizora sa remote lokacije, kompa ili mobilnog; mozes da snimas ali samo u root folder). Mislim da wifi sharing radi i u free verziji, to je bas korisno. Ukljucis wifi share na oba uredjaja i onda prebacujes sa jednog na drugi. Druga varijanta je preko wifi servera kada prebacujes sa kompa na TV a imas i podrsku za cloud servise pa mozes i da uploadujes na gdrive pa u okviru bilo kog od ova dva fajl menadzera to preuzimas. Aplikacije preporucujem da instaliras sa kompa preko adba, iz cmd-a ili bolje preko powershella. Brza varijanta nego li prebacivanje na TV ili downloader app.

Takodje preporuka ako hoces krupnije fajlove da pregledas na tvu bez da stalno petljas sa usb da nabavis sata3 to usb kabl ili jos bolje kompet kuciste sa kablom. Unutra ubacis neki SATA3 SSD i prikacis na TV. Time efektivno dobijas vrlo brz dodatni prostor u velicini SSDa, ne bas za sve aplikacije (neke uvek nesto upisuju na internu memoriju) ali ako imas bar 8 GB na TVu to je i vise nego dovoljno da uz SSD snimis sta ti volja na TV. Fajlove naravno bez ogranicenja mozes upisivati na SSD. Ja posto nemam policu ili usrafljen nosac a TV mi je na zidu sam pomenuto kuciste sa SSDom zalepio na zid sa dvostranom 3M trakom (nemoj lepiti za zadnju stranu tva jer je ili plastika ili metal i nece drzati dugo, zid je hrapav pa drzi bez problema). Time se gubi mobilnost tako da ako je TV na nekoj komodi onda to ne mora posto je kablic dovoljno dugacak mada nije bas preporucljivo vaditi usb iz TV i prebacivati na komp kada storage formatiras za aplikacije. Kada je removable onda nema problema ali onda ne mozes snimati aplikacije na SSD.
 
Poslednja izmena:
Hvala Envoy, moraću da probamo sve ovo. Uglavnom koristim striming servise. A imam i jedan Hdd od 1 GB usb 3.0 za filmove, mada to sve manje koristim. Ne znam da li mogu nekako da gledam Eon za komp na ovom TV-u?
 
Brate, pa instaliraj Eon aplikaciju, to je android TV, šta će ti Eon za komp?

Ako baš hoćeš poveži komp i TV i moćeš da gledaš Eon za komp na TV u dual display modu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno