Šta je novo?

Sony televizori

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ljubomir993

Poštovan
Učlanjen(a)
12.11.2015
Poruke
32
Poena
54
Pozdrav svima,

Uskoro planiram da kupim PlayStation 4 Pro i samim tim neki dobar 4K TV. Veliki sam fan Sonija, ali sam nacuo da su ovi noviji telvizori dosta losiji u odnosu na starije. Sta mi vi preporucujete? Hocu da imam kvalitetan Tv 4K naravno, da se slaze uz Sony, tj da ispuni sve maksimalne zahteve koje Sony PlayStation moze da doprinese. Evo jedan Sony TV sto sam ja gledao:

http://www.comtradeshop.com/sony-kd-49xd7005baep-smart-tv-49-4k-ultra-hd-dvb-t2-android.html

Kada poredim ovaj i recimo ovaj Samsungov:

https://gigatronshop.com/televizori/samsung_smart_led_tv_55_ue55ku6072_4k_ultra_hd-84101

razlika u ceni jeste 16-ak hiljada, ali da li ovaj TV vredi toliko para? I da li je zaista toliko bolji od Sonija? Kazu da je LG dosta dobar tako da, molim vas ako mozete da mi pomognete, za neka 2 meseca bi kupio TV i PS4. Hvala.


EDIT:

Vasa misljenja o ovom TV-u:

SONY SMART LED TV 49" KD-49XD8005 4K Ultra HD
 
Poslednja izmena:
Ako nista bar imas 14 dana da vratis bez pogovora, kod madjara to nema. Ako je cena egal ne vidim poentu, opet su rizicnija grupa nego recimo radnja na C. Svi oni operisu na nivou neke seme koja sutra moze da se ugasi ili mogu jednostavno oni da ispadnu iz iste.

Inace sad su me zvali, dolazi mi crna varijanta po ceni srebrne sto mi realno jos vise odgovara. Javicu neke utiske sutra prekosutra.
 
Slažem se ja da je bolje kupiti u domaćoj prodavnici od šverc komerc varijante... u normalnoj državi. Da nije ove korone glupave, sam bih otišao kolima do Beča/Budimpešte, odjavio pdv i platio carinu pdv i proveo vikend tamo za razliku u ceni, ali avaj...

Kako objašnjavaju to da ti šalju 200e 'skuplji' model (ne vidim racionalno objašnjenje da je tolika razlika samo u boji plastike koliko god ljudi više kupovali crne od silver) za istu cenu?

Inače, švercer kako je uneo i meni dopremio je njegov problem, a to što ja sutra svoj TV vozim u Segedin u servis u okviru garancije sumnjam da može neko da mi ospori... Ostaje pitanje troškova, ali to je neka druga priča, ni u BGu se ne stvori TV sam u servisu...

Sve u svemu, ovi Sony modeli koji ispadoše popularni zbog PS5, meni skroz nebitno... to mi je čist resale value jer konzolu niti imam niti planiram, zakačiću ga na PC, malo igre, malo serije filmovi plus EON. Brzinski uleteh u priču zbog BF da ne dajem za mesec dva 200 300e više i što matorcima treba TV, inače bih ganjao ovaj G20 i dalje.

Sent from my J9210 using Tapatalk
 
Ma to je isti tv, bice sad i crni za 100k u petak i na drugim mestima. Nikakve razlike nema medju televizorima nego su se preracunali za jedan sivi pa kao da ne cekam dva dana iz magacina poslace mi crni, njih zbog cene imaju ali i to ce nivelisati sutra tako da, sve ok.
 
Vidim da Netflix ima Atmos zvuk u nekim serijama,filmovima.
Ima li sanse da isti sa TV-a prebacim da mi se cuje na HT sistem?
Tv je Sony XH 9005 a HT je Marantz preamp u kombinaciji sa dva snagasa.
Vidim da tv ima 4 HDMI ulaza ali ne i HDMI out.Optika ide samo do 5.1 ako se ne varam.
 
Za atmos takodje mora biti eARC ja mislim, ne znam da li na oba tho. Po logici ako tv ima eARC i moze da salje atmos signal a AVR moze da primi atmos signal ali nema eARC vec samo obican i dalje mislim da bi trebalo da radi.
 
@Gulftown - evo par unpacking utisaka pošto namontirah TV, za sad sve na defaults za fudbal pa za vikend da prekopam po opcijama.

U Mita je jedva stala kutija i po širini, dužina sa oborenim zadnjim sedištem je 20tak cm veća od auta pa ne može da se zatvori gepek. 65ca ne staje nikako ni pod razno čisto ko planira sam da ode po TV jer su ove akcijske cene bez dostave - uđeš i nosiš. Karavan obavezan za sve preko 55.

Potrebne dve osobe za postavljanje, kad se setim da sam G20 sam nosio i kutiju i montirao na zid...

Ima dve opcije za montažu - narrow mount je 45cm, wide je oko 100 ili koji cm više. Deluje dosta stabilno, jesu kao neke pileće nogice kako ih nazvaše, ali mi se sviđa što se skoro pa ne vide jer su tanke i usmerene kao i ekran pa ih najviše vidi ko gleda sa strane. Kod mene nema previše širokog ugla tako da je to idealno.

Što se slike tiče, meni je i ovo ogromno, priložih i sliku pre i posle radi utiska o veličini. Doduše gledam sa nekih 2.5-3m pa 4k demo materijal i one animacije super izgledaju, ali je 1080p sad tako meeeeh :d :d :d Nema mrtvih piksela da sam ih uočio do sad. Servisni meni mi je misterija (Display, 5, Vol+ i ništa se ne dešava) još uvek. :S

Odoh sad da nakačim desktop koji je takođe doputovao danas... A evo stigao i prvi update za 4K120 i eARC i još neke ispravke... v6.0414
30a988df9b6a99680804c542a4cbc0cc.jpg
48e04ddb1ff13e8b51dbb980a4c4b68a.jpg
3ecb0a66f9c17a67adf0d9b1f157e378.jpg


Sent from my J9210 using Tapatalk
 
Kakve su ovo crne mrlje po coskovima?Ovde na slici se vide "samo" gore levo i dole desnu a na nekim YT klipovima se jasno vidi da ih ima u sva cetiri ugla.
Isti model samo x900h oznaka za americko trziste.
 
Mislim da sam preblizu slikao pa tako deluje, kad se odaljiš ili promeniš ugao gledanja na to ćoše, sve je OK

Sent from my J9210 using Tapatalk
 
Viewing angles, ladno nemam dovoljno veliku sobu :D Nego sad imam drugu zanimaciju - Vega neće da izbaci 4k :d a prozivao sam onaj neki LG... :d :d :d

Sent from my J9210 using Tapatalk
 
Uzeo i ja juče u C radnji za 99k. Ogroman, reno megan 3 karavan, morao sam da spustim zadnja sedišta. Taman onda staje cela kutija, knap.

Jako dobru sliku ima i kao android tv baš je brz. Bio je update, eARC i 4k@120Hz. Nažalost još čekam ps5 i ko zna kada će stići pa ne mogu da probam.

Moram onu desnu sliku da pomerim[emoji2]
3e095b818802b82c222a6f6fb2a16158.jpg


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Kakve su ovo crne mrlje po coskovima?Ovde na slici se vide "samo" gore levo i dole desnu a na nekim YT klipovima se jasno vidi da ih ima u sva cetiri ugla.
Isti model samo x900h oznaka za americko trziste.

Vecina FALD televizora ima blage mrljice u coskovima, nisam siguran zasto. Eno pogledaj na rtings gray uniformity, svaki FALD ima blago tamnije coskove. I moj samsung iz 2015. FA(no LD) isto ima tako bas blago tamnije coskove. U realnoj upotrebi ne izvaljuje se, najvise se primeti na cisto sivoj/beloj. Potpuno ocekivano, verovatno varira malo od primerka do primerka ali svi su manje vise takvi.
 
Pošto sam odgledao i utakmicu i Redova Rajana nti put sinoć, zagledajući u ćoškove primetih da ima momenata i kad jesu tamniji mada su uglavnom uniformni, kao da zavisi od kombinacije boja i osvetljenja na panelu + i ugao gledanja utiče, ako se malo iskosi ima drugačije osvetljenje, a što se vidi kao ti tamniji ćoškovi sa metar, metar i po (svakako preblizu).

Uhvatih recimo momenat kada su sva 4 ćoška jednako osvetljena, utiče i mod slike i količna osvetljenja. Tek, da nije kolega pomenuo ne bih ni primetio. :D

23ec031d67df19da0a4d547cee176975.jpg


Sent from my J9210 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako vam na xh90 radi reprodukcija video materijala sa usb/eksternog hdd?

Poprilicno je spor odziv na komande(u poredjenju sa samsungom starim 4 godine)a desava se i da npr.kad stisnem pauzu pokaze se na ekranu kao da sam dao komandu ali video nije pauziran.

Nisam jos instalirao neki plejer, ovo je probano sa njegovim fabrickim.
 
Sad ubacih da probam, neka obična Transcend MicroSD u Kingston Usb 3.0 čitaču, nije HDD doduše. Mogu za vikend kad oslobodim Passporta od nekih gluposti da probam bez Bitlockera, trenutno ga ne vidi. :)

Radi sasvim OK, čita foldere, pušta, premotava, ne koči nigde, normalan odziv, barem meni tako deluje. Ne znam kako je na Samsungu, ali reaguje normalno na komande, nema toga da ne registruje pause/play.
 
Probao sam isto neko film sa usb-a, radi momentalno. Ne koči ništa. Ja sam imao samsung i ovaj baš dosta brže pusti film.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Hvala obojici...
Transcend eksterni(usb 3.0) je u pitanju kod mene.
Nisam pametan, kao da se muci. Doduse ne stigoh detaljnije da proverim da nije do samog video materijala, mada TV ne bi trebao da ima problem ni sa jednim kodekom i sl.
Cak mi za jednu epizodu serije nije imao zvuk, morao sam da ga iskljucim pa ponovo ukljucim. Probao sam oba usb porta i isto je.

Nebitno, resicu. Bilo mi je bitno da znam da li je ok kod drugih.

Hvala jos jednom.
 
Odradi ti njemu jedan factory reset kad je vec nov, dok nisi ispodesavao sve. Android je to, factory reset mu je lek za svasta, kolko puta mi se na telefonima desavalo da "lose legne" sistem, 101 mali bug, odradis factory reset, sve proradi.
 
Da, da...to sam i planirao prvo da probam...nisam sto posto siguran ali mislim da je ok radilo prvog dana, kada sam ga kratko probao odmah nakon raspakivanja...
Sinoc odradih update i primetim da se nesto vuce...mozda i nema veze sa tim, ali reset ne moze da skodi s 'obzirom da nista jos nisam podesio...

Edit: npr. povezem hard, pa 7,8 sekundi da ga prepozna, pa pita kako zelim da vidim sadrzaj ili tako nesto, pa opet 7,8 sekundi da vidi jednu particiju, pa dok vidi drugu, pa onda udjem u particiju pa 5,6 sekundi da izlista filmove, pa isto toliko dok se ne pojavi thumbnail i preview na ikonici...
 
Poslednja izmena:
Nego sad imam drugu zanimaciju - Vega neće da izbaci 4k :d a prozivao sam onaj neki LG... :d :d :d

Da odgovorim sam sebi - posle malo guglanja, ispade da je poznat problem sa 4K na Vegi preko DP kablova, a ja sam je još nakačio na neki no name DP - HDMI s kojim se očigledno nije mirisala.
Problem rešen nabavkom krštenog HDMI-HDMI kabla, sad je sve kako treba. :)
 
kakvo je stanje sa bloomingom, pogotovo kod titlova?

+1, važno pitanje.

Drugo pitanje, od mene, kakav je daljinac na tom televizoru. Sony se baš nije proslavio sa daljincima, čak ni u premijum klasi. LG i Samsung su tu šili Sony za 3 dužine. Kakav je daljinac danas?
Što je najgore, nikako da izguglam koji daljinac im je standard uz taj TV?!? Iskače mi na pretragama neki plastikaner. :trust:
 
Poslednja izmena:
+1, važno pitanje.

Drugo pitanje, od mene, kakav je daljinac na tom televizoru. Sony se baš nije proslavio sa daljincima, čak ni u premijum klasi. LG i Samsung su tu šili Sony za 3 dužine. Kakav je daljinac danas?
Što je najgore, nikako da izguglam koji daljinac im je standard uz taj TV?!? Iskače mi na pretragama neki plastikaner. :trust:

koliko znam ima nešto što Sony zove "Standard Remote" dok recimo od 55XH95 ima "Premium Backlit Remote"
 
Poslednja izmena:
Dobih android 9 jutros na xf9005 ici. A rekli su da neće biti za ove tvove zbog slabog mediatek cpua. Valjda nema bugova
 
Daljinac je prilično basic, nema backlight. Nisam ga još ubedio da preuzme funkcije EON box daljinca pa ga koristim samo da upalim TV. :S:

Dimenzije su kao i onog od EON box, malo je širi samo, podjednako dugačak.

Blooming moram da istražim prvo šta je, rekoh vam da sam nOOb. :d

Edit. Skontao ovo u vezi blooming-a, iskreno ja to ni ne primećujem, evo sad pustio neke mračne scene, doduše, dan je, ali meni titlovi deluju sasvim normalno.
Pretpostavljam da bih morao da pogledam prvo neki OLED da vidim kako je na njemu pa da mogu da uporedim. Probaću večeras u mraku da obratim pažnju.

3543438842c940c8e1863af4bd700dd9.jpg

5414aab86607fc9d771e85bede5f409a.jpg


Sent from my J9210 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kada stigne update na Sony TV, prihvatiš ili izbegavaš dokle god može?

U prethodnoj godini sam kupio 2 Huawei uređaja i naučio da izbegavam update, jer mi svaki put naprave neki problem.

Update: kaže dodat Apple TV i ima spisak šta je izmenjeno.
 
Poslednja izmena:
Daljinac je prilično basic, nema backlight. Nisam ga još ubedio da preuzme funkcije EON box daljinca pa ga koristim samo da upalim TV. :S:

Dimenzije su kao i onog od EON box, malo je širi samo, podjednako dugačak.

Znači daljinski je i dalje kljakav za ovaj rang televizora. :(
Shame on Sony. Tesla maltene dalje daljince ista klase. :(
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno