Šta je novo?

Sony televizori

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ljubomir993

Poštovan
Učlanjen(a)
12.11.2015
Poruke
32
Poena
54
Pozdrav svima,

Uskoro planiram da kupim PlayStation 4 Pro i samim tim neki dobar 4K TV. Veliki sam fan Sonija, ali sam nacuo da su ovi noviji telvizori dosta losiji u odnosu na starije. Sta mi vi preporucujete? Hocu da imam kvalitetan Tv 4K naravno, da se slaze uz Sony, tj da ispuni sve maksimalne zahteve koje Sony PlayStation moze da doprinese. Evo jedan Sony TV sto sam ja gledao:

http://www.comtradeshop.com/sony-kd-49xd7005baep-smart-tv-49-4k-ultra-hd-dvb-t2-android.html

Kada poredim ovaj i recimo ovaj Samsungov:

https://gigatronshop.com/televizori/samsung_smart_led_tv_55_ue55ku6072_4k_ultra_hd-84101

razlika u ceni jeste 16-ak hiljada, ali da li ovaj TV vredi toliko para? I da li je zaista toliko bolji od Sonija? Kazu da je LG dosta dobar tako da, molim vas ako mozete da mi pomognete, za neka 2 meseca bi kupio TV i PS4. Hvala.


EDIT:

Vasa misljenja o ovom TV-u:

SONY SMART LED TV 49" KD-49XD8005 4K Ultra HD
 
Poslednja izmena:
Sinoc gledao Matrix remux hevc 4k. Mnogo bolja slika u Nova plejeru nego u VLC. Nije bas kao Pot na kompu sa madvr ali je blizu. VLC je svestran plejer sa neubedljivom slikom. Ima i stream ali ga Plex dere.

Ako moze malo vise utisaka oko puštanja remux-a 4k.

Imam 65xf9005 i xbox one s. Skidam isključivo remux-e 4k. Za sada sam probao samo preko xbox-a, jedva sam našao aplikaciju koja pušta tako velike fajlove. VLC (za xbox ) neće, nego film&tv, interna app, mislim da se zove, s tim da neće ni "obični" DTS (preko usb-a). DTS-HD ne vredi ni probati. Kakva je situacija sa audio formatima, kada se pusta direktno iz Sonija?
 
Tačno me je strah da ga instaliram da nesto opet ne zajebu. Konačno se tv pali I gasi bez problema. Od kad ne koristim apk iptv smarters pro sve funkcioniše kako treba

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Od pre par dana imam Sony XH9005 i nikako ne uspevam da podesim na kablovskoj digitalne kanale.
Analogni signal imam.
Nemam nikakav box vec kartica ide nazad u slot.Kablovski operater ne moze da izadje na teren jer sam u izolaciji.
Resetovali su mi karticu ali nije pomoglo.Ta ista kartica je na prethodnom televizoru radila bez problema.
Skenira tv meni svih 307 digitalnih kanala ali nemam ni sliku ni ton.Verujem da je do podesavanja nesto...Kod analognog signala stoji jacina 100/100 na digitalnom kanalu je 0/100.
Probao sam opet danas karticu dao okrenem u slotu ali nije ni to mislim da ni ne moze pogresno da se stavi tako da tu mogucnost da nije dobro “ubodena” iskljucujem.

Interesantno je da mi kod skeniranja digitalnih svaki put pise da povezem antenski kabl pre skeniranja a on i jeste ukljucen.
Ima li neko ideju sta moze biti?
 
Meni se pre mesec dana slično desilo nisam imao digitalne kanale tj. kada udjem u digitalne stoji da je program kodiran na svim kanalima. Posle ne znam koliko poziva i razgovora sa operaterima morali su doći do mene i bukvalno za 2 sekunde namestili. Ne znam da li je kod tebe takav slučaj ali kod mene je tako bilo. Bezbroj puta sam pretraživao kanale ali nije uspelo.
 
Kod mene je Sony zamenio staru plazmu pre par dana.Na plazmi je sve funkcionisalo.
Verujem da je njima to par klikova ali je sad situacija nezgodna pa ne mogu da ih ugostim.
HBO Go,YT,analogni signal,ps4 sve funkcionise jos samo ovo da resim.
 
Od pre par dana imam Sony XH9005 i nikako ne uspevam da podesim na kablovskoj digitalne kanale.
Analogni signal imam.
Nemam nikakav box vec kartica ide nazad u slot.Kablovski operater ne moze da izadje na teren jer sam u izolaciji.
Resetovali su mi karticu ali nije pomoglo.Ta ista kartica je na prethodnom televizoru radila bez problema.
Skenira tv meni svih 307 digitalnih kanala ali nemam ni sliku ni ton.Verujem da je do podesavanja nesto...Kod analognog signala stoji jacina 100/100 na digitalnom kanalu je 0/100.
Probao sam opet danas karticu dao okrenem u slotu ali nije ni to mislim da ni ne moze pogresno da se stavi tako da tu mogucnost da nije dobro “ubodena” iskljucujem.

Interesantno je da mi kod skeniranja digitalnih svaki put pise da povezem antenski kabl pre skeniranja a on i jeste ukljucen.
Ima li neko ideju sta moze biti?

Koji operater?

Ako je SBB, moraš podesiti nešto ovako:

Na televizoru je potrebno pronaći meni za pretragu kanala i izabrati sledeće opcije:
• Za prijem signala potrebno je odabrati „Cable“
• Za tip signala odabrati „Digital“
• Za izbor zemlje odabrati „Other“
• Za režim pretrage izabrati “Quick”, a u polja za frekvenciju, modulaciju i simbolsku brzinu uneti: 610000kHz, 256QAM, 6956KS/s
(polja za početnu i krajnju frekvenciju su opciona i ne moraju biti popunjena)
• Poželjno je uključiti opciju za automatsko ažuriranje informacija, ukoliko postoji

Uputstvo je ovde: https://www.google.com/url?sa=t&rct...uputstvo.pdf&usg=AOvVaw1fM-bqSNPn8ghy-ugO3T8C
 
Poslednja izmena:
Backa Topola,ST.
Da ne reklamiram sad i nisu za reklamiranje.

Probacu opet danas.Razmisljam kako je ona mogla da resetuje karticu kad ih u kuci imam ukupno 5.
Kako je mogla da zna koja je problem?Verujem da nista nije resetovano.

Kad ubacim karticu i upalim trebalo bi da vidim da je u toku autentifikacija a ja je nemam.
Veci je tv i na zidu je okacen pa mi sad nezgodno da probam drugu karticu.(slot je bukvalno sa zadnje strane)
Eventualno da uzmem od oca box njihov on na Samsungu ima problem sa slotom pa su mu ubacili box.
 
Poslednja izmena:
U principu, na nekim televizorima moraš podesiti frekvenciju i modulaciju, a na nekima ne (zavisi šta im je default).
Na SBB-u, Samsung jeste sam sve našao kako treba, a na Sony-ju sam morao da unesem podešavanja sa sajta SBB. Ne znam kako je na ST.

Svakako probaj da premestiš kartice iz jednog u drugi TV.
 
Rado bi probao drugu karticu ali ne mogu sa zenom da skinem tv sa zida.
Tesko je prici od centralnog,frontova i vufera 2kom sve je to natrpano u 2-3 kvadrata ispred zida na kojem je tv.
Bas je bzv. situacija.
 
Kad hocu da registrujem kupovinu 75xh9005 buni me sto pored modela koji jeste ne stoji nikad dijagonala koja zapravo jeste vec pocetna od 55”.
Ima li to neke veze?

Uzeo sam u HU i kontam da moram na Sony.hu u tom slucaju da obavim reg.
Sve je na madjarskom ali ok se snalazim samo da proverim jel bitno sto stoji druga dijagonala?
Probao jesam i na nasem Sony.rs isti slucaj se desava.

81C5A60A-325B-4D63-98A0-47BD55E783DF.png
 
Ja nisam ni dobio taj aktivacioni kod za produženu garanciju i ako piše na g******* saju sledeće:

Ponuda se odnosi na sve modele BRAVIA LCD televizora kompanije Sony, kupljene na području Srbije za vreme trajanja ove promocije.

Moguće da ovo nudi samo jedna radnja a da druga ne nudi ? Rebus :)
 
Ja nisam ni dobio taj aktivacioni kod za produženu garanciju i ako piše na g******* saju sledeće:

Ponuda se odnosi na sve modele BRAVIA LCD televizora kompanije Sony, kupljene na području Srbije za vreme trajanja ove promocije.

Moguće da ovo nudi samo jedna radnja a da druga ne nudi ? Rebus :)
Pozadi televizora imaš taj kod.

Imaš ovde detaljno uputstvo :
https://gigatron.rs/info/5-godina-garancije-na-sony-tv-1549

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ja nisam ni dobio taj aktivacioni kod za produženu garanciju i ako piše na g******* saju sledeće:

Ponuda se odnosi na sve modele BRAVIA LCD televizora kompanije Sony, kupljene na području Srbije za vreme trajanja ove promocije.

Moguće da ovo nudi samo jedna radnja a da druga ne nudi ? Rebus :)

Taj kod se dobija od prodavnice tj u ovom slucaju Gigatrona u Excelu, tj samo ce ti proslediti na mail i odradis aktivaciju na sajtu prema uputstvu koje pise na tom dokumentu. I da samo Gigatron daje trenutno 5god na Sony, tako su se dogovorili sa kancelarijom i traje do 10.12.
 
Narode, pregledah malo i ovu temu i ostale, valja li Sony KD55XH9096BAEP kao zamena za G20 plazmu? Posle 10 godina, ništa ne fali Panasonicu, ali fali jedan TV u familiji pa bolje ja da se ponovim i izrotiramo se, nego matorci da kupe neki krš za 400e koji im ni ne treba. :d

Namena je da se gleda EON i da opletem koju igru... Sad sam privremeno probao neki budget LG 4k, na RX580 je uredno izbacio solidnu 4k sliku, na Vegi64 ni da pisne preko FHD, ista mašina, isti kabl... odmah odustajem od drndanja.

Dakle, valja li ovaj Sony za povremeni desktop, igranje i EON, kapiram da će posle 42" FHD plazme svaki da bude kao avion, verovatno i ne mora čak ovaj model, ali ne volim niži rang ponude nigde pa onda da se kuka na garanciju i svakakve probleme ili 'features'. Panasonic G20 nije štucnuo 10 godina i treba mi nešto slično za narednih 10. Android TV i da gura EON APP je must have, ostalo manje više.

Nervira me i što je ovaj Sony kod nas 126k a u Bugarskoj 850e... ali ajd...

Sent from my J9210 using Tapatalk
 
Gledam i ja Sony H900X i nije mi jasno da ne moze da izbaci 2560x1440@120Hz, navodno ni forced kroz custom resolution sto mi je malo nepojmljivo, trenutni Samsung iz 2015. forced izbacuje apsolutno bilo koju rezoluciju koju zamislim.
 
Koji ti to Samsung iz 2015 izbacuje 1440p @120Hz?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Lol, ne u tom smislu, Samsung iz 2015 je 60Hz panel ali do tih 60Hz izbacuje sta god zamislim bukvalno od 1x1 do 3840x2160... recimo najbolje mi dodje da se igram na 3200x1560 i on izbaci tu rezoluciju bez skaliranja (crno okolo, slika u centru) ili skalirano (fullscreen). Bilo sta sto sam pisao u nvidia cp kao forced radi.

Ako 60Hz panel izbacuje bilo koji custom jel cudno za ocekivati da 120Hz izbaci isto samo sa svojim native refreshom ili ja nesto ne znam?
 
Poslednja izmena:
Eno ti ga po bugarskoj ceni u radnji na C..

Da, da, videh, hvala kolegi @Stonecold što me poterao da pogledam opet, ovo je od danas pre podne akcija.

Inače, posle 10 godina se aktivirah na temu televizora i ovako kriptične oznake serija i modela ne videh među drugom elektronikom... Dok sam skontao da se XH90 i/ili XH900 zapravo odnosi na ove XH90xx modele, a da su XH95/XH9500 u stvari XH95xx modeli... + u reviews ima i XBR9xx modela koji su skroz druga kategorija... Gori su od Intela u označavanju skoro ili su pa review sajts preterali sa 'uopštavanjem' oznaka. :d

Na stranu ovaj čudan fw update path koji donosi slabijem 90xx modelu HDMI 2.1 dok će bolji 95xx ostati bez i 'samo' sa boljom slikom, ali prilično skuplji (+41k tj 41% više za istu dijagonalu je previše) tako da mislim da sam manje više rešio s obzirom da nisam preterano zahtevan korisnik. :D



Sent from my J9210 using Tapatalk
 
Taj je na njihovom sajtu najavljen kao 1 od top proizvoda/cena za BF a da li ce cena biti jos smanjena ili ostaje na ovoj sadasnjoj sa popustom...

Ja bih ipak sacekao, veca nece biti sigurno, zamracena je 5-ocifrena i nekoliko dana ne znaci nista.
 
Ako pricamo o X900H blurovana je sestocifrena cena. Nije realno da ce taj tv biti ispod sadasnjih 100k (850e) jer ni preko nije mnogo nize. Eventualno moze da se desi da dodje sa nekim pogodnostima, garancija i to.
 
Ne kapiram što se ne piše makar 55XH9096B umesto 'Ako pricamo o X900H blurovana...' jer definitivno unosi konfuziju manje upućenim korisnicima. To su US oznake ako sam dobro shvatio (https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h)?

Koliko sam ja ispratio:

- sliver (KD55XH9077SAEP) je i do ~200€ jeftiniji od crnog
- sa 2 godine garancije je 100k, dok je sa 5 godina 126k
- čekamo da vidimo BF cene kod jednih i drugih za black (blurovanih 6 cifara), silver ne verujem da će biti mnogo niže od 100k
- na KP ga ima za 850€ sa 2 godine HU garancije neotpakovan (crni!)

Ostaje da vidimo šta će da ponude u petak, mada meni lično je frka da ga poručim i da dobijem neki iz radnje, mada pošto je relativno nov model, nije mogao duže od 6 meseci da im stoji.
Opet, ako se pa poruči, može da im se vrati u roku od 15 dana dok u radnji se treba natezati koji da ti daju i da li imaju uopšte neotpakovane, koronu i eventualnu gužvu i da ne pominjem.
 
To se obrati Sony za konfuziju, x900h ili xh90XX (da ne pominjem da EU model ima 3 podvrste 9005, 9077, 9096) su oznake i ko iole gleda televizore do sad je skapirao. :)

To je sve isti tv, kapiram da je cena segmentirana kod nas upravo zbog duzine garancije, ko hoce garanciju uzme crni, ko nece uzme silver, nije iskljuceno ni da ce ih rotirati. Cena sa koje je silver navodno spusten je identicna kao za crni (na koji isto moze da se dobije 10% za kesh u C a garancija je u duza u G ali puna cena). Da li ces dobiti zapakovan ili onaj koji je stajao mozes uvek da proveris u servisnom meniju i da ga vratis ako je stajao i radio, ako je stajao ugasen to zaista i nije neki problem (ako je sve ostalo ok, pixeli, etc). Madjar ti nece menjati tv za par mrtvih piksela 99% (tj. ne znam nikoga ni ko je servisirao kod madjara, ni dal postuju ni koliko), nece ni u radnji verovatno ali uvek mozes da ga vratis u 14 dana.

I madjari su se izbezobrazili, ranije je bilo po 300e razlike na tv od ~1000, sad na nekim modelima uz domace akcije bude i po samo 70-100e, cak ni toliko, bude egal kao sad X900H. Eno za Samsung Q80T vecina i dalje trazi ~1000e a sada je na akciji kod nas 123k i to sa 5 god garancije. Valjda ljudi vise ni ne gledaju domace radnje nego kao tamo je jeftinije. Jednom sam poslao domacu cenu i rekoh "imali mesta za neki popust", samo mi nije odgovorio i to je to.
 
Racunajte da ce te tesko dobiti XH90 izlozen model pogotovo 55inc varijantu jer kako dodje tako ode, imao sam samo 1kom na otvaranju nove G radnje u Extra centru, prvi dan je otisao, izlozen primerak ali radio samo jedan dan doduse, znaci kako dodje tako ode, iskren cu biti nikad veca potraznja za Sony televizorom, ali sta ti znaci PS5 reklama, koliko je lakse prodati TV kada im kazes da je savrsen za PS5 [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To se obrati Sony za konfuziju, x900h ili xh90XX (da ne pominjem da EU model ima 3 podvrste 9005, 9077, 9096) su oznake i ko iole gleda televizore do sad je skapirao. :)

Pa jeste, sad sam i ja skapirao šta je šta, ali prvi susret sa oznakama je bio WTF? :d

Inače nisam nešto posebno gadljiv na izloženi TV, ali kod nas kanda ne postoji popust za tzv open-box robu, već uvaljuju kako stignu i sve smatraju 'novim'. E pa onda neću iz principa da ga uzmem za istu cenu.

Ako plaćam novo, hoću da dobijem novo = nekorišćeno/neotpakovano, a ne da gatam da li je stajao u radnji, uključen ili ne, radio 24/7 ili 3h na dan, ispipalo ga milion ljudi, brisali ekran ko zna čime/umrljali krpama ili je poslat nekome ko ga je stavio kući na policu, drndao 10 dana i vratio im i sl...

Što se tiče mrtvih piksela, tu se uzdam u činjenicu da nije najjeftiniji deo ponude i do sada nisam imao nikad slučaj da sam kupio neki ekran koji je imao mrtve piksele. Možda sam samo imao sreće.

Što se pak tiče garancije, kako umeju bahato kod nas da se ponašaju i zavlače ljude, iole pouzdani 'mađar' više vodi računa o svojoj reputaciji i skoro da je manji rizik njegova 'garancija' nego naša pisana.
Mada... kad je ovoliki artikal upitanju, uvek je smor reklamirati, kod nas ili bilo gde...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno